Jak wymienić płyn hamulcowy w Tesli S?

6 marca 2024, 23:59

Wymiana płynu hamulcowego w samochodzie elektrycznym to niezbędna czynność konserwacyjna. Jest konieczna, ponieważ płyn hamulcowy z czasem traci swoje właściwości.

W filmie z serii Masters of Motion ekspert Delphi pokazuje, jak wymienić płyn hamulcowy w Tesli Model S:

  • Jak usunąć stary płyn hamulcowy?
  • Jak odpowietrzyć hamulce?
  • Wskazówki dotyczące pracy z pojazdem elektrycznym

Aby obejrzeć film z polskimi napisami, kliknij w ikonę „CC”, a następnie w „ustawieniach” wybierz język polski.

Jak często należy wymieniać płyn hamulcowy?

Ze względu na istotny wpływ płynu hamulcowego na bezpieczeństwo, większość producentów zaleca jego wymianę co dwa lata.

Co jest potrzebne do wymiany płynu?

Aby wymienić płyn w Tesli Model S, ekspert z firmy Delphi wykorzystuje przede wszystkim nowy płyn hamulcowy, urządzenie do wymiany płynu i odpowietrzenia układu oraz narzędzie diagnostyczne Delphi DS480.

Jak sprawdzić, czy płyn hamulcowy wymaga wymiany?

Przede wszystkim należy przestrzegać częstotliwości wymiany płynu zalecanej przez producenta. Należy również zwrócić uwagę na sygnały takie, jak ślady zanieczyszczenia lub zapach spalenizny, miękki pedał hamulca albo spadek poziomu płynu w zbiorniku.

Czym jest frunk?

Taką nazwą Tesla określa przestrzeń do przechowywania pod maską pojazdu. Jest to połączenie angielskich słów „front” (przód) i „trunk” (bagażnik).

Wraz ze wzrostem popularności samochodów elektrycznych rośnie zapotrzebowanie na wysokiej jakości części zamienne. Podobnie jak wszystkie klocki hamulcowe Delphi, gama przeznaczona dla pojazdów elektrycznych może być montowana bezpośrednio po rozpakowaniu. W niektórych przypadkach zapewniany jest dodatkowy osprzęt, który ułatwi instalację. W takim zestawie znajdują się zaciski mocujące, śruby zacisku hamulcowego z odpowiednim zabezpieczeniem gwintu, elektroniczne przewody sygnalizacji zużycia i saszetka ze smarem. To kompleksowe rozwiązanie  umożliwi prawidłowy montaż za pierwszym razem, przy jednoczesnym utrzymaniu minimalnej liczby reklamacji.

Powyższy materiał pochodzi z serii filmów instruktażowych Masters of Motion firmy Delphi i jest skierowany do mechaników i właścicieli warsztatów. Program Masters of Motion ma na celu wspieranie ich rozwoju zawodowego poprzez dostarczanie odpowiednich narzędzi i wiedzy.

Dzięki tej inicjatywie, mechanicy mogą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, co przekłada się na lepszą jakość świadczonych usług. Więcej znajdziesz na www.delphiaftermarket.com

Artykuł sponsorowany Delphi

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!