Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
15:25 Spotkanie kluczowych graczy przemysłu motoryzacyjnego odbyło się w Warszawie 10:51 Zeroemisyjna produkcja opon. Gigant z branży testuje nową technologię. 14.06 Konkurs Niterra – wyniki 14.06 Nigdy więcej “elektryka”. To badanie zweryfikowało zdanie wielu kierowców. 14.06 Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi?

Shell

Zmiany w polskim oddziale Shell

Zmieniają się stanowiska kierownicze w polskim oddziale Shell. Za co będą odpowiedzialne nowe osoby i jaką rolę będą pełniły?

Dlaczego oleje do samochodów hybrydowych różnią się od standardowych?

Producenci samochodów hybrydowych oraz olejów do nich przeznaczonych zwracają szczególną uwagę na rodzaj oleju stosowany w silnikach samochodów z tym rodzajem napędu. Co wpływa na konieczność stosowania olejów dedykowanych samochodom z napędem hybrydowym?

Zamiast ładowania elektryka, wymiana baterii – bierzemy pod lupę pomysł chińskiej firmy

Rozładowała się bateria w samochodzie elektrycznym? Wjeżdżasz do automatycznej stacji wymiany baterii. Automat montuje nową, naładowaną baterię w ciągu kilku minut. To nie fantazja. W Chinach, firma NIO ma już ponad 1200 osiedlowych stacji wymiany baterii NIO BATTERY SWAP. Czy to może zrewolucjonizować sposób ładowania samochodów elektrycznych i zneutralizować problemy ze zbyt słabą siecią ładowania?

Shell najlepszą marką środków smarnych według raportu Kline&Company

Shell najlepszym dostawcą środków smarnych, takie dane spływają z raportu firmy badawczej Kline&Company, firma Shell okazała się najlepsza po raz 16. z rzędu. Doroczny raport „Global Lubricants: Market Analysis and Assessment” ukazał się po raz 20.

Marka Shell Helix z e-Laurem X-lecia

Marka olejów silnikowych Shell Helix została laureatem nagrody e-Laur X-lecia w prestiżowym ogólnopolskim plebiscycie „Laur Klienta”, badającym popularność marek w świadomości polskich konsumentów. Wyróżnienie to efekt najwyższej sumy głosów zebranych przez markę w internetowych głosowaniach na Laur Konsumenta/Laur Klienta w latach 2012-2022.

Oleje silnikowe Shell Helix z nową klasą jakości API SP

Na rynku funkcjonuje nowa specyfikacja API SP. To norma nowej generacji dla olejów silnikowych do samochodów osobowych, która zastępuje dotychczasową normę API SN Plus. Shell, chcąc spełnić najnowsze standardy branżowe, dostosuje do jej wymogów wybrane produkty z rodziny Shell Helix produkowane w technologii Shell GTL.

Shell ponownie największym na świecie dostawcą środków smarnych

Jak wynika z raportu firmy badawczej Kline&Company, Shell jest największym światowym dostawcą środków smarnych w trzech głównych kategoriach: konsumenckiej, komercyjnej i przemysłowej. Koncern utrzymuje status wiodącego globalnego dostawcy gotowych środków smarnych już 15 rok z rzędu.

Marelli Aftermarket wprowadza na polski rynek oleje Oiltek

Marelli Aftermarket Poland ogłosiła wprowadzenie na polski rynek marki Oiltek – nowej i kompletnej gamy olejów silnikowych klasy Premium, opracowanej we współpracy z firmą Shell. Firma Shell została wybrana ze względu na jej pozycję oraz wieloletnie doświadczenie na rynku środków smarnych, a także możliwości produkcyjne. Oprócz Polski, produkty Oiltek będą dostępne w całej Europie.

Shell wprowadził pierwszy olej silnikowy neutralny emisyjnie

Shell wprowadza do oferty w Polsce i na innych rynkach w Europie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje silnikowe z rodziny Shell Helix Ultra 0W. Tym samym daje mechanikom i klientom możliwość bardziej zrównoważonego wyboru oleju silnikowego.

Niskopopiołowe oleje silnikowe – przegląd rynku

Oleje Low SAPS i Mid SAPS, czyli niskopopiołowe są dziś bardzo ważnym fragmentem rynku. Ich popularność rosła wraz z liczbą pojazdów, wyposażanych w filtr cząstek stałych. Jakie oleje z tej kategorii są dostępne na polskim rynku? Postanowiliśmy sprawdzić aktualną ofertę producentów.

Shell to międzynarodowy koncern petrochemiczny. W Polsce firma kojarzona jest przede wszystkim ze stacjami paliw Shell oraz z olejami silnikowymi, których szeroką ofertę posiada. Shell posiada w Polsce ponad 400 stacji paliw, gdzie oprócz własnego paliwa oferuje także zaplecze gastronomiczne i usługi dodatkowe – np. myjnię. W branży motoryzacyjnej, Shell jest widoczny dzięki szerokiej ofercie środków smarnych, głównie olejów silnikowych, których wyróżnikiem jest baza olejowa, powstała z przetworzonego gazu ziemnego. Marka Shell Helix dostarcza oleje do samochodów osobowych, natomiast Shell Rimula do pojazdów ciężkich. Shell posiada własny katalog dobierz olej, dostępny na stronie internetowej firmy. Więcej informacji na temat produktów i działalności firmy Shell można znaleźć w powyższych artykułach.