Marelli Aftermarket wprowadza na polski rynek oleje Oiltek

6 maja 2021, 11:32

Marelli Aftermarket Poland ogłosiła wprowadzenie na polski rynek marki Oiltek – nowej i kompletnej gamy olejów silnikowych klasy Premium, opracowanej we współpracy z firmą Shell. Firma Shell została wybrana ze względu na jej pozycję oraz wieloletnie doświadczenie na rynku środków smarnych, a także możliwości produkcyjne. Oprócz Polski, produkty Oiltek będą dostępne w całej Europie.

Gama Oiltek została stworzona na bazie olejów syntetycznych, wzbogaconych dodatkami premium. Została zaprojektowana tak, aby spełnić wszystkie zalecenia producentów pojazdów oraz zapewnić zgodność z wymogami najnowszych technologii produkcji silników oraz redukcji emisji spalin (filtry cząstek stałych, selektywna redukcja katalityczna). Produkty Oiltek charakteryzują się zwiększoną odpornością na zużycie podczas pracy w ekstremalnych temperaturach.

Gama Oiltek składa się z 10 rodzajów olejów silnikowych: 9 olejów syntetycznych i 1 oleju półsyntetycznego. Wszystkie produkty dostępne są w pojemnikach 1l, 4l, 5l, a także w beczkach, wprowadzonych z myślą o warsztatach samochodowych, umożliwiając im obsługę szerokiej gamy samochodów: od pojazdów starszych po te z silnikami o nowoczesnych konstrukcjach. Charakterystyki olejów wskazane są bardzo wyraźnie na ich opakowaniach.

Aby zapewnić wsparcie użytkownikom, sprzedawcom i warsztatom samochodowym w wyborze odpowiedniego typu oleju, Marelli Aftermarket Poland udostępniła narzędzie online pod nazwą Lubefinder (http://magneti-marelli-poland.ewp.earlweb.net), które umożliwia dobór właściwego oleju silnikowego do konkretnego pojazdu.

Oleje silnikowe Oiltek będą dostępne w Polsce od maja. Pojawią się w sieci dystrybucyjnej Marelli Aftermarket Poland a także w warsztatach sieci Marelli Checkstar. Wprowadzenie gamy Oiltek uzupełnia ofertę Marelli Aftermarket Poland na rynku części zamiennych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Aureliusz, 6 maja 2021, 21:59 1 -1

A te dodatki PREMIUM to jakie przepraszam?????? Z tego co od dawna obowiązuje to olejowe receptury maja przypisane pakiety dodatków i raczej CHAMERYKI tutaj nie będzie . No chyba że kolejny marketing i strzyżenie owiec :):):):) na marży . Zastanawiam się tylko jak bałagan z cenami baz na świecie i brakiem jej dostępności na tym się odbije . Ale osobiści powodzenia we wprowadzaniu 58 marki olejowej na nasz rynek

Odpowiedz

Aleksandra, 7 maja 2021, 8:52 3 0

Co to znaczy, że "olejowe receptury mają przypisane pakiety dodatków"?.
Pakiet dodatków jest produktem jak każdy inny i są tanie pakiety które pozwalają w minimalnym stopniu przekroczyć podstawowe wymagania danej specyfikacji typu ACEA, API oraz droższe, które te wymagania znacznie przekraczają. Osobna sprawa dotyczy pakietów pozwalających przejść badania producenta pojazdu aby otrzymać certyfikat poświadczający spełnienie jego wymagań.
Jest też grupa pakietów które klienci zastrzegają sobie u producenta dodatków na wyłączność i jest to obecnie częsta praktyka, i nikt poza tym klientem nie ma dostępu do tej receptury.
Proszę też wziąć pod uwagę, że nikt nie wymaga badań aby zadeklarować zgodność np. z wyamaganiami ACEA, to są normy deklaratywne. Obecnie większość użytkowników nowoczesnego pojazdu patrzy bardziej na wymagania producenta pojazdu i jego specyfikację fabryczną.

Odpowiedz