Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
14:40 Konkurs Niterra – wyniki 12:13 Nigdy więcej “elektryka”. To badanie zweryfikowało zdanie wielu kierowców. 09:35 Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi? 13.06 Mała ładowarka, a duży akumulator. Czy takie ładowanie zepsuje baterię? 13.06 Obowiązkowy KSeF jednak nie od 1 lipca. Jaka jest nowa data i jak się przygotować?

Filtry cząstek stałych DPF/FAP

Filtr cząstek stałych – historia i działanie

Od czasów wprowadzenia pierwszego filtra cząstek stałych do masowo produkowanych samochodów minęły już ponad 22 lata. W tym czasie urządzenie to wzbudzało mieszane uczucia zarówno wśród serwisantów, jak i właścicieli aut. W międzyczasie stało się ono również obowiązkowym elementem wyposażenia samochodów spalinowych. Nie ma więc możliwości zakupu nowego auta z silnikiem diesla, które by go […]

Mandat za zbyt głośny układ wydechowy. Jakie konsekwencje może ponieść kierowca?

Prawidłowo działający układ wydechowy w samochodzie to gwarancja bezpiecznej i komfortowej jazdy w każdych warunkach. Jeżeli jednak słychać niepokojące, głośne dźwięki z rury wydechowej to nie powinno się tego bagatelizować. Szczególną uwagę powinni zwrócić kierowcy swoich pojazdów, ponieważ mogą ich czekać srogie mandaty.

Motor Clean – nowa płukanka od Liqui Moly

Motor Clean to uniwersalna płukanka silnika do silników diesla i benzynowych. Produkt rozpuszcza nagar i szlam, a następnie w bezpieczny sposób usuwa je z wnętrza silnika podczas spuszczania zużytego oleju.

Katalizator SCR – znaczący krok w walce z emisją zanieczyszczeń

Emisja zanieczyszczeń pozostaje gorącym tematem a przemysł wciąż czyni starania, aby zmniejszać szkodliwość spalin dla środowiska. Proces ten trwa od dawna, ponieważ mimo że spalanie benzyny i oleju napędowego podczas transportu drogowego spada, programiści nadal pracują nad różnymi rozwiązaniami katalitycznymi.

Oleje silnikowe ELF dla jednostek downsizingowych

Samochody z silnikami downsizingowymi stają się coraz popularniejsze także na rynku wtórnym. Nie każdy zdaje jednak sobie sprawę z tego jakie wymagania muszą spełniać oleje do tych jednostek. ELF prezentuje te najważniejsze i wyjaśnia, dlaczego odgrywają one tak istotną rolę.

Awaria czujnika temperatury spalin – może wskazywać na problemy z DPF. Pytamy eksperta.

Mały czujnik – wielki problem. Uszkodzenie czujnika temperatury spalin może powodować zaświecenie się kontrolki check engine oraz kontrolki filtra cząstek stałych DPF/FAP. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie diagnostyki komputerowej, która pozwoli na precyzyjne ustalenie przyczyny awarii. O tym, jaką rolę pełni czujnik temperatury spalin, jakie są objawy awarii czujnika temperatury spalin i jak go sprawdzić […]

Co powoduje awarię czujnika różnicy ciśnień DPF?

Awarię czujnika różnicy ciśnień może spowodować kilka czynników. Omawiamy je w poniższym artykule, w którym zawarliśmy także komentarze eksperta – przedstawiciela firmy zajmującej się produkcją czujników DPF.

Awaria katalizatora w kilkuletnim aucie – wymienić czy regenerować?

Katalizator to element układu wydechowego pojazdu, który odpowiada głównie za oczyszczanie spalin, ale od tego elementu zależny jest także prawidłowy proces spalania mieszanki paliwowo-powietrznej. Katalizatory ulegają awariom głównie przy wyższych przebiegach. Ze względu na wysoką cenę zamienników, właściciele pojazdów zastanawiają się nad rozwiązaniami innymi niż wymiana. Jednym z nich jest regeneracja.

Kontrolka awarii filtra cząstek stałych to dziś jeden z najczęściej zgłaszanych problemów przez klientów warsztatów. Faktycznie filtry DPF (w niektórych modelach aut zwane filtrami FAP) są podatne na zapychanie się, zwłaszcza kiedy są eksploatowane w mieście. Współcześnie filtry cząstek stałych montuje się zarówno w autach zasilanych benzyną jak i dieslem. W tej kategorii artykułów dowiesz się, jakie są objawy usterek filtrów cząstek stałych, dowiesz się więcej o wymianie i regeneracji filtrów DPF, urządzeniach warsztatowych przydatnych do tych czynności. Poznasz także ofertę zamienników filtrów DPF/FAP dostępnych na rynku wtórnym części samochodowych.