Menu

Tip-Topol

Wentyle samochodowe – ważny element bezpieczeństwa

Wentyle samochodowe (zawory opon) to części często niedoceniane, a mające kluczowy wpływ na bezpieczeństwo jazdy. W poniższym tekście odpowiemy na szereg pytań. Dlaczego zawory opon się zużywają? Jak często powinno się je wymieniać? O pomoc w przygotowaniu artykułu poprosiliśmy eksperta.

TIP-TOPOL zmienia logo

Po ponad 30 latach działalności, firma TIP-TOPOL, specjalizująca się w dystrybucji urządzeń i materiałów dla warsztatów samochodowych, zmieniła swoje logo oraz identyfikację wizualną.

Wyważarki i montażownice – przegląd rynkowych nowości

Pierwsze pojazdy zaczynają zjeżdżać do warsztatów w celu wymiany ogumienia. Być może to odpowiednia pora na dokonanie modernizacji sprzętu „Last minute”, zanim sezon przekładkowy na dobre się rozkręci? Tym razem przygotowaliśmy przegląd rynku, który może okazać się mini-przewodnikiem dla warsztatów zastanawiających się nad zakupem nowej wyważarki lub montażownicy. Zapytaliśmy wiodących producentów o ich propozycje na […]

Nowość w TIP-TOPOL – Tester Mobiletron PT47

Mobiletron TPMS ATEQ PT47 to urządzenie diagnostyczne przygotowane do szybkiej diagnozy czujników ciśnienia montowanych w kołach samochodów osobowych.

TIP-TOPOL ponownie Przedsiębiorstwem Fair Play

Firma TIP-TOPOL poinformowała, że po raz kolejny został jej przyznany tytuł „Przedsiębiorstwa Fair Play”, którym nagradzane są „uczciwe i rzetelne firmy”.

Pięciu polskich producentów wprowadza wspólną markę części

Pięciu polskich producentów części motoryzacyjnych zainicjowało powołanie wspólnej marki handlowej „PGM”. Podpisanie listu intencyjnego miało miejsce 7 października 2019 r. podczas Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce.

TIP-TOPOL Demo Car ruszył w Polskę – relacja [galeria]

Tematem przewodnim prezentowanych produktów jest zbliżający się sezon przekładkowy opon, jednak klienci uczestniczący w tym wydarzeniu mają okazję zapoznać się także z produktami z innych dziedzin. Mieliśmy okazję wziąć udział w pierwszym tegorocznym wydarzeniu, które miało miejsce w Łodzi. Wszystkie szczegóły opisujemy w poniższej relacji.

TIP-TOPOL przygotowuje cykl spotkań Demo Car

DEMO CAR to ogólnopolskie spotkania, na których firma TIP-TOPOL prezentuje pracę maszyn warsztatowych oraz narzędzia, materiały naprawcze i eksploatacyjne. Raz do roku odwiedza kilkanaście miast w całej Polsce.

Nowości w TIP-TOPOL: stacja TEXA i ciężarki

Stacja TEXA Konfort 712R i ciężarki PLASTEEL ECO WEIGHT to produkty, które dołączyły niedawno do oferty firmy TIP-TOPOL.

TIP-TOPOL Demo Car – akcja klimatyzacja – wzięliśmy w niej udział

Firma TIP-TOPOL wyruszyła w Polskę ze swoim samochodem demonstracyjnym. Jego celem jest zaprezentowanie niezbędnego wyposażenia przydatnego w prowadzeniu warsztatu zajmującego się obsługą klimatyzacji. Co warto wiedzieć na ten temat? Poniżej przedstawiamy relację ze spotkania z fachowcem.

Tip-Topol jest jednym z największych w Polsce dystrybutorem sprzętu warsztatowego, skoncentrowanym na rynku serwisów wulkanizacyjnych. Jest także producentem miechów pneumatycznych do samochodów ciężarowych oraz autobusów. Firma powstała w 1988 r. Kamieniami milowymi w jej historii było uzyskanie wyłączności na dystrybucję w Polsce produktów marki REMA – producenta materiałów do naprawy opon w 1993 r., uruchomienie produkcji ciężarków do opon (1996 r.) oraz utworzenie marek własnych: miechów NEOTEC (2008 r.) i urządzeń warsztatowych INVENTO. W 2019 r. Tip-Topol wprowadził kolejną markę własną – Hercules, dedykowaną sektorowi przemysłowemu. Obecnie Tip-Topol ma w swojej ofercie ponad 5 tys. produktów. Głównie są to materiały naprawcze i eksploatacyjne oraz narzędzia i maszyny warsztatowe. Więcej informacji na temat firmy Tip-Topol i jej oferty można znaleźć w powyższych artykułach.