TIP-TOPOL Demo Car ruszył w Polskę – relacja [galeria]

11 września 2019, 12:17

Tematem przewodnim prezentowanych produktów jest zbliżający się sezon przekładkowy opon, jednak klienci uczestniczący w tym wydarzeniu mają okazję zapoznać się także z produktami z innych dziedzin. Mieliśmy okazję wziąć udział w pierwszym tegorocznym wydarzeniu, które miało miejsce w Łodzi. Wszystkie szczegóły opisujemy w poniższej relacji.

Tegoroczna edycja TIP-TOPOL Demo Car to już trzecia edycja imprezy prezentowana w nowej odsłonie.

Stwierdziliśmy, że wyjdziemy do klientów z taką formułą spotkań, która pozwoli im oszczędzić czas i to my będziemy przemieszczać się w ich stronę, żeby być jak najbliżej ich miejsc pracy. Przez wiele lat organizowaliśmy kilka dużych imprez skupiających setki klientów, ale mieliśmy wrażenie, że nie byliśmy w stanie poświęcić im odpowiedniej uwagi i czasu. W tym roku organizujemy nasze spotkania w 12 lokalizacjach, jest to coś na kształt mini targów nakierowanych na prezentacje. Chcemy, aby klienci mogli zobaczyć, dotknąć i sprawdzić działanie naszych maszyn i urządzeń. Mają oni także okazję popracować, na niektórych z nich. – opowiada Barbara Świetlik- Wieczorek, dyrektor Rozwoju Sprzedaży i Marketingu w firmie TIP-TOPOL – To tak jak kupienie auta – nie dokonuje się takich zakupów bez jazdy próbnej, salon odwiedza się nawet kilka razy i ogląda najmniejsze szczegóły wybranego samochodu. My postanowiliśmy zorganizować imprezę Demo Car właśnie po to, aby w podobny sposób móc zaprezentować nasze maszyny z segmentu premium.

Na spotkaniu Demo Car organizatorzy postawili na możliwość bezpośredniego zapoznania się z maszynami dostępnymi w sprzedaży w firmie TIP-TOPOL. Na jednym ze stanowisk można było wziąć udział w prezentacji bezłyżkowego systemu montażu i demontażu opon. Demonstracja dotyczyła przede wszystkim opon typu Run-Flat, których wymiana często okazuje się dosyć problematyczna ze względu na wielkość stosowanych łyżek. Pokaz został przeprowadzony na urządzeniu Mondolfo Ferro Aquila Audax, w konstrukcji którego użyto specjalnego automatycznego urządzenia i wyeliminowano standardową łyżkę.

Oprócz udziału w prezentacji wspominanego powyżej urządzenia, uczestnicy spotkania mieli także okazje do zapoznania się innymi urządzeniami związanymi ze zbliżającym się sezonem wymiany opon. Wśród demonstrowanych urządzeń były montażownice Invento 450P oraz Butler HP 641Q.22 plus oraz wyważarka Mondolfo Ferro MT3600UPC.

Nie zabrakło także produktów, które można zaliczyć do działu tzw. drobnicy przekładkowej, czyli past, ciężarków i narzędzi. Dużym zainteresowaniem cieszył się wózek do przewozu opon. TIP-TOPOL zaprezentował także ciężarek nabijany, stalowy, w osłonie z tworzywa sztucznego PLASTEEL ECO WEIGHT. Firma posiada wyłączność na ten produkt i nikt inny na polskim rynku nie posiada go w swojej ofercie.

W maju tego roku TIP-TOPOL organizował małą wersję Demo Caru, która całkowicie została poświęcona tematyce klimatyzacji – opisywaliśmy ją tutaj. Podczas spotkania na jednym ze stanowisk można było wziąć udział w prezentacji obsługi układu klimatyzacyjnego R1234yf na urządzeniach Texa 712R, Invento Handy Advance oraz AVL ADS110. Można było także zaznajomić się z zasadą działania urządzenia do pomiaru geometrii 3D Invento – XV550X.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z czujnikami TPMS, na którym zaprezentowano między innymi nowe, uniwersalne czujniki Mobiletron współpracujące z oprogramowaniem ATEQ. Pokazano także nowe urządzenie od firmy Autel – model Maxi TPMS TS608, służący nie tylko do programowania czujników, ale także do diagnostyki, kalibracji i kasowania błędów poprzez gniazdo OBD.

Swoje mobilne stanowisko zaprezentowała także firma Chicago Pneumatic, specjalizująca się w różnego rodzaju urządzeniach pneumatycznych. Na szczególną uwagę zasługiwał  model 8849 – półcalowy, bezszczotkowy, posiadający 1150 Nm mocy, posiadający 4 biegi do przodu, odporny na upadki.

Jak podkreślali organizatorzy wydarzenia, TIP-TOPOL chciał zapewnić swoim klientom także trochę rozrywki, stąd w programie wydarzenia znalazł się konkurs z nagrodami, a także loteria, gdzie nagrodami były talony zniżkowe na zakupy. Oprócz spędzenia miło czasu, firma podkreśla także, że spotkanie Demo Car to bardzo dobra okazja do rozmowy z klientami twarzą w twarz.

– Klienci opowiadają nam o bolączkach pracy. Dowiadujemy się o ich oczekiwaniach,  propozycjach uzupełnienia naszej oferty, a także o ich opinii na temat naszego bieżącego asortymentu – co klientom się podoba, a co niekoniecznie przypadło im do gustu. TIP-TOPOL w sposób ciągły prowadzi badania satysfakcji klienta – co miesiąc każdy z naszych przedstawicieli handlowych zadaje klientom, którymi się opiekuje pytania o cenę, dostępność i jakość naszych produktów, a także o zadowolenie z pracy serwisu. Na tej podstawie reagujemy – robimy specjalne oferty promocyjne, zwracamy uwagę naszym dostawcom na konieczność poprawy jakości czy też wprowadzamy nowy asortyment  – mówi Barbara Świetlik-Wieczorek. – Staramy się także, aby nasz klient nie został sam w przypadku problemów z zakupionym u nas sprzętem. Może liczyć na naszą pomoc, kiedy z maszyną zakupioną u nas coś się stanie – nasz serwis pomoże mu w naprawie w możliwie krótkim czasie. Nie ma przecież nic gorszego jak niesprawna w czasie sezonu maszyna.

Wszyscy zainteresowani udziałem w akcji TIP-TOPOL Demo Car mają jeszcze możliwość zgłoszenia takiej chęci do przedstawicieli handlowych firmy. Impreza będzie organizowana w następujących lokalizacjach:

  • 13 września – Sowada
  • 16 września – Ostrów Wielkopolski
  • 18 września – Lubin
  • 20 września – Szczecin
  • 23 września – Białystok
  • 25 września – Elbląg
  • 27 września – Darłowo
  • 1 października – Pniewy

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!