Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
13:48 Polski startup naprawiający baterie do elektryków dołączył do FAAS 11:08 Kradzione auta w punktach dystrybucji używanych części. Policja walczy z szarą strefą! 12.07 Szpachlowany… wahacz? Wyższy poziom druciarstwa w dostawczaku. 12.07 Konkurs Continental – wyniki 11.07 Kolejny ważny gracz aftermarketu jest przygotowany na elektryczną transformację

Castrol

Castrol EDGE 0W-20 LL IV to nowy olej przeznaczony do samochodów BMW, Mercedes i VW

Najnowszym produktem globalnej marki Castrol jest nowej generacji olej 0W-20 o niskiej lepkości. Olej ten uzyskał aprobatę największych Niemieckich producentów samochodów, a zastosowaie znajdzie w silnikach benzynowych, wysokoprężnych oraz hybrydowych.

Duet znanych aktorów w nowej kampanii sieci warsztatowej

Sieć warsztatowa Q Service Castrol uruchomiła nową kampanię reklamową. W głównych rolach występuje duet znanych aktorów, Łukasz Simlat i Janusz Chabior, nowi ambasadorzy marki. Można ich zobaczyć w serii spotów nawiązujących do klasyków kina. Filmy będą zachęcać do skorzystania z usług serwisów należących do sieci przez najbliższe dwa lata. 

Projektowanie i testowanie olejów silnikowych – wywiad z managerami marki Castrol

Castrol z okazji swojego 125-lecia przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowej, nazywanej przełomową, receptury swojego flagowego produktu – Castrol EDGE. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Rachel Howard (Starszym Menedżerem ds. wdrażania technologii dla środków smarnych) i Alexem Criddle (Ekspertem ds. technologii, wniosków i wersji próbnych) na temat złożonego procesu, jakim jest zaprojektowanie, opracowanie i […]

Nowy środek smarny od Castrola na rynku

SAIC Motor oraz marka Castrol połączyły siły i zawarły współpracę. Producent olejów z tej okazji stworzył nowy produkt, który będzie początkowy dostępny tylko w Europie.

Nowa formuła w środkach smarnych od firmy Castrol

Marka Castrol wprowadza nowość do swojej oferty. To nowa formuła 3 w 1 dla środków smarnych do motocykli i skuterów.

Na wystawie Ikony Motoryzacji sieć serwisowa Q Service Castrol otworzyła 2024 rok

Q Service Castrol w stylowej scenerii otwiera rok 2024. Na wystawie Inter Cars Ikony Motoryzacji odbyło się spotkanie sieciowe, w którym wzięli udział zwycięzcy konkursu organizowanego przez sieć. Były wyjątkowe pojazdy na skalę światową, prezentacje produktowe, czas rozmów, podsumowań i planów na najbliższą przyszłość.

Awarie elektroniki samochodowej – kilka nietypowych przypadków

Działanie wielu współczesnych aut w dużej mierze opiera się na zaawansowanych systemach elektronicznych, które zdaniem mechaników najczęściej ulegają awariom. Właściciel warsztatu należącego do Q Service Castrol przedstawia kilka najbardziej nietypowych przypadków, z którymi właściciele samochodów kierowali się do serwisów.

Wystawa Inter Cars Ikony Motoryzacji wystartowała!

Ikony Motoryzacji to największa moto-wystawa w Polsce. Jej 3. edycję tworzy 100 pojazdów o wartości ponad 100 milionów złotych. W czasie wydarzenia spotkać będzie można także gwiazdy motorsportu i ikony popkultury.

Ikony Motoryzacji wracają na salony – startuje wyjątkowa wystawa. Jej partnerem został Inter Cars.

Pod dachem PGE Narodowego ponownie zebrane zostaną kultowe pojazdy z różnych epok w ramach wystawy Ikony Motoryzacji. W tym roku partnerem tytularnym ekspozycji została firma Inter Cars.

Oleje Castrol to produkt, którego nie trzeba przedstawiać ani mechanikom ani większości kierowców. Jedna z najpopularniejszych na świecie marek olejów silnikowych powstała w Wielkiej Brytanii, w 1899 r. Na początku XX wieku firma zaczęła produkować olej silnikowy z dodatkiem oleju rycynowego nazywanego w języku angielskim „castrol oil”. Nazwa ta stała się oficjalnym brandem w 1960 r. Od 2000 roku, Castrol jest częścią imperium grupy BP – światowego koncernu paliwowego. Obecna oferta olejów silnikowych Castrol jest skierowana do samochodów osobowych, ciężarowych, użytkowych oraz motocykli. Firma wspiera także warsztaty samochodowe, organizując sieć warsztatów Castrol. Więcej informacji na temat olejów Castrol i samej marki można znaleźć w artykułach z tej kategorii.