Menu

Castrol

Q Service Castrol nawiązał partnerstwo z kolejnym producentem części zamiennych

Ofertę warsztatów zrzeszonych pod logiem „Q” zasila producent części zamiennych NRF. Nowy członek drużyny Q Service Castrol może przynieść dużo korzyści zrzeszonym warsztatom. W jakie korzyści wraz z nowym partnerem płyną do warsztatów Q Service Castrol?

Castrol wprowadza na rynek nowy olej Magnatec kompatybilny ze specyfikacjami Fiata

Castrol poszerza swoją ofertę olejów silnikowych Magnatec o kolejny produkt. Nowy środek smarny Castrol Magnatec 0W-30 jest przeznaczony do silników kompatybilnych ze specyfikacją Fiat GS1 oraz DS1.

Ceny usług w warsztatach – dynamika zmian, elementy składowe

Kryzys, inflacja, podwyżki – te hasła odmieniamy w ostatnim czasie przez wszystkie przypadki. Nie dziwi zatem fakt toczących się dyskusji na temat podnoszenia cen usług przez warsztaty samochodowe. Czy jednak ceny te będą nadal wzrastać? Gdzie warsztaty mogą szukać szansy na poprawę swojej marży? Oto odpowiedzi.

Nowa wyszukiwarka Castrol pozwoli klientom dobrać olej do ich samochodów

Dzięki nowej wyszukiwarce konsumenci z łatwością dobiorą płyny eksploatacyjne do swoich samochodów. Ponadto wyszukiwarka wskaże im najbliższy punkt, w którym będą mogli zaopatrzyć się w produkty marki Castrol.

Samochód elektryczny w sieci serwisowej Q Service Castrol

W warsztatach samochodowych pojawiają się pierwsze samochody elektryczne. Z jakimi najczęściej usterkami związane są ich naprawy, czy za każdym razem konieczna jest wymiana komponentów i na co warto zwracać uwagę przy eksploatacji pojazdów zeroemisyjnych? Na te pytania odpowiadają mechanicy Q Service Castrol.

Nowy środek smarny do silników motocyklowych w ofercie Castrol

Marka Castrol wprowadziła na rynek nowy środek smarny do motocykli, Act>evo, który oferuje stałą ochronę silnika. Nowy produkt zawiera molekuły ActibondTM, które przylegają do wewnętrznych komponentów silnika, zapewniając stałą ochronę w trzech fazach jazdy: podczas rozruchu, w trakcie pracy silnika i nawet po jego wyłączeniu.

Castrol podpisał umowę z nowym importerem samochodów

Castrol CEE Sp. z o.o. podpisał umowę o współpracy w Polsce z nowym importerem samochodów Jaguar, Land Rover i Range Rover, firmą Inchcape JLR Poland Sp. z o.o.

Castrol wprowadza nową usługę indywidualnego wsparcia technicznego

Castrol wprowadza nowe, bezpłatne wsparcie techniczne, które umożliwia serwisom i klientom indywidualnym w Polsce komunikowanie się z zespołem ekspertów ds. technicznych, przeszkolonych pod kątem udzielania porad i rozwiązywania zapytań.

Kierowcy chcą mieć wpływ na dobór oleju do samochodu

Ankieta przeprowadzona na zlecenie Castrol wśród 1000 polskich właścicieli samochodów wykazała, że kierowcy chcą mieć większy wpływ na to, jakie produkty są używane w ich samochodach. 88% twierdzi, że chcieliby, aby ich warsztat zawsze informował, jakiego środka smarnego zamierza użyć w ramach planowego serwisu, a 87% chciałoby, aby warsztat przedstawiał wybór różnych produktów smarnych, tak […]

Castrol planuje utworzenie ośrodka badawczo-rozwojowego ds. chłodzenia zanurzeniowego dla centrów danych

Castrol planuje utworzyć w swojej światowej centrali w Pangbourne w Wielkiej Brytanii nowy, zaawansowany ośrodek badawczo-rozwojowy ds. chłodzenia zanurzeniowego dla centrów danych. Zamiar ten jest częścią niedawno ogłoszonych przez bp planów zainwestowania nawet 50 mln GBP w utworzenie nowego ośrodka testowania akumulatorów oraz laboratoriów analitycznych na terenie zakładów w Wielkiej Brytanii.

Oleje Castrol to produkt, którego nie trzeba przedstawiać ani mechanikom ani większości kierowców. Jedna z najpopularniejszych na świecie marek olejów silnikowych powstała w Wielkiej Brytanii, w 1899 r. Na początku XX wieku firma zaczęła produkować olej silnikowy z dodatkiem oleju rycynowego nazywanego w języku angielskim „castrol oil”. Nazwa ta stała się oficjalnym brandem w 1960 r. Od 2000 roku, Castrol jest częścią imperium grupy BP – światowego koncernu paliwowego. Obecna oferta olejów silnikowych Castrol jest skierowana do samochodów osobowych, ciężarowych, użytkowych oraz motocykli. Firma wspiera także warsztaty samochodowe, organizując sieć warsztatów Castrol. Więcej informacji na temat olejów Castrol i samej marki można znaleźć w artykułach z tej kategorii.