Nowa formuła w środkach smarnych od firmy Castrol

10 kwietnia 2024, 10:32

Marka Castrol wprowadza nowość do swojej oferty. To nowa formuła 3 w 1 dla środków smarnych do motocykli i skuterów.

 

Odświeżona gama POWER1 spełnia wymogi szerokiego spektrum zastosowań w motocyklach i skuterach. Wykorzystana w Castrol POWER1 nowa FORMUŁA 3 w 1 została opracowana, aby zapewnić dobre osiągi w trzech kluczowych obszarach: moc i przyspieszenie, ochrona oraz płynna jazda.

W testach przyspieszenia wykonanych na etapie rozwijania produktu motocykle, w których zastosowano Castrol POWER1​, były w stanie pokonać dystans o osiem metrów dłuższy niż inne oleje. Ponadto zaobserwowano, że Castrol POWER1​ zapewnia o 50% lepszą ochronę przed zużyciem względem limitów branżowych oraz umożliwia płynne przyspieszanie bez poślizgów lub drgań.

Oprócz nowej formuły aktualna gama Castrol POWER1 wyróżnia się odświeżoną tożsamością marki Castrol zaprezentowaną w 2023 r. Posiada również nowe etykiety zaprojektowane tak, aby ułatwić konsumentom znalezienie odpowiedniego produktu do ich motocykli lub skuterów.

Gama małych opakowań Castrol w Europie została zmodyfikowana, dzięki czemu zawiera obecnie mniej plastiku. Nowa pięciolitrowa butelka to o 20% mniej plastiku w porównaniu do poprzedniej butelki. Oczekuje się, że wysiłki te pozwolą zaoszczędzić 1000 ton plastiku w Europie w skali roku w porównaniu z poprzednimi projektami małych butelek w ujęciu łącznym obejmującym pełną gamę butelek. Nowe butelki zostały wprowadzone na kilku kluczowych dla Castrol rynkach międzynarodowych, w tym w Chinach i Indiach, w 2019 roku, co ograniczyło zużycie plastiku o 4000 ton w porównaniu z poprzednimi wzorami małych butelek.

Wprowadzenie nowo zaprojektowanych opakowań to część realizowanej przez Castrol strategii zrównoważonego rozwoju PATH360, której celem są ograniczenie ilości odpadów i emisji dwutlenku węgla oraz poprawa jakości życia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

koczownik, 10 kwietnia 2024, 11:42 1 0

Kiedy 0w16 do mnotocykli?

Odpowiedz