Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
24.07 Ile zarabiają warsztaty? Znamy stawki roboczogodziny. 24.07 Nowe klucze dynamometryczne popularnego dystrybutora. Zakres “od napraw pojazdów, po przemysł lotniczy”. 24.07 Volkswagen T5 nie osiąga temperatury roboczej – porada techniczna 24.07 Nowe filmy szkoleniowe na kanale YouTube MotoFocus 24.07 Dopłaty do używanych elektryków. Jakie zalety i jakie konsekwencje?

Motul

Czy oleje silnikowe z recyklingu to przyszłość? MotoFocus TV.

Regeneracja baz olejowych może stać się trendem, kiedy zmniejszeniu ulegnie wydobycie paliw kopalnych. Czy zatem producenci chcą oferować kierowcom olej przepracowany jako pełnoprawny produkt? Między innymi o tym w nowym odcinku MotoFocus TV.

Olej silnikowy z regenerowanych baz – producent wprowadza na rynek nową ofertę

Ekologia. Ślad węglowy. Zrównoważony rozwój. Te hasła, choć wielu osobom pracującym w branży motoryzacyjnej spędzają sen z powiek, są dziś kluczowe dla coraz większego grona firm. Jak się okazuje, także dla tych produkujących oleje do silników spalinowych. Firma MOTUL zaprezentowała nową gamę swoich olejów do motocykli i samochodów. Oleje NGEN wyróżniają się swoim składem, a […]

MaXserwis zorganizował konferencję dla warsztatów

W dniach 9-10.04.2022 r. w hotelu Crystal Mountain w Wiśle odbyła się pierwsza z dwóch zaplanowanych na ten rok konferencji sieci warsztatowych MaXserwis i MaXserwis Premium MOTUL.

Współpraca firm Kawasaki i Motul

Pierwszym owocem współpracy firm jest nowy olej Kawasaki Lime Green Edition by Motul10W40, który będzie dostępny u dealerów Kawasaki w Polsce od marca 2021 roku.

Nowa sieć warsztatowa na polskim rynku

W II połowie roku 2020 powstała nowa sieć warsztatowa MaXserwis PREMIUM MOTUL. Choć prace nad wprowadzeniem na rynek nowej koncepcji warsztatowej rozpoczęły się już pod koniec 2019 r., pandemia nie pokrzyżowała planów, zaledwie nieco tylko opóźniając ich realizację.

Czy warto poszerzyć serwis olejowy o płukanki do silnika?

Serwis olejowy to podstawowa czynność eksploatacyjna, którą wykonuje zdecydowana większość warsztatów samochodowych w Polsce. Czy na tak powszechnej usłudze można dodatkowo zarobić? Jedną z propozycji może być poszerzenie zakresu usług o zastosowanie płukanki do silnika?

Auto Partner autoryzowanym dystrybutorem Motul

Z początkiem 2019 roku spółki Auto Partner SA i Motul podpisały umowę, na mocy której Auto Partner został wyznaczony autoryzowanym dystrybutorem produktów marki Motul.

Profesjonalny serwis automatycznych skrzyń biegów

Udział samochodów z automatycznymi skrzyniami biegów staje się coraz większy. Szacuje się, że w polskim parku samochodów osobowych wynosi on około 9%, a prognozy przewidują dalszy jego wzrost. Obecnie nie brakuje marek, gdzie ten udział przekroczył już 50% wszystkich sprzedawanych pojazdów.

Potwierdzone – Pirelli oficjalnym dostawcą opon wszystkich klas Mistrzostw Świata MOTUL FIM Superbike na sezony 2019 i 2020

Wieloletnie partnerstwo pomiędzy włoską firmą produkującą opony oraz serią motocykli produkcyjnych przedłuża się o kolejne dwa lata, potwierdza tym samym, że jest ona najdłużej działającym producentem opon w historii motorsportu.

Studenci z Poznania też budują bolid

Prestiżowe zawody Formuły Student to cel wielu młodych ekip studentów uczelni technicznych. Tym razem prezentujemy projekt pasjonatów inżynierii z Politechniki Poznańskiej. Oto grupa PUT Motorsport i ich moto-sportowy projekt. Z Poznania do Silverstone Zespół PUT Motorsport tworzy 20 studentów różnych kierunków, różnych wydziałów i różnych lat studiów. Ich celem jest budowa bolidu wyścigowego na międzynarodowe […]

Motul to francuskie przedsiębiorstwo, zajmujące się opracowywaniem, produkcją i dystrybucją środków smarnych dla przemysłu, przede wszystkim olejów silnikowych i przekładniowych do pojazdów. Firma powstała w 1853 r. Jako producent środków smarnych skorzystała na dynamicznie rozwijającej się branży motoryzacyjnej w początkach XX wieku. Obecnie Motul jest jedną z najsilniejszych marek na rynku olejów silnikowych do samochodów osobowych i motocykli. Jej oleje zdobywają dobre opinie użytkowników. O zainteresowaniu marką świadczy popularność platformy Dobierz olej, powołanej do życia przez Motula. Firma ma w ofercie także oleje przekładniowe, płyny chłodnicze, hydrauliczne, smary oraz dodatki do paliw. Motul promuje koncepcję dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów, posiadając własny program dla warsztatów. Więcej informacji na temat marki Motul i jej oferty można znaleźć w powyższych artykułach.