Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
12.04 Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 12.04 Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek 11.04 Wyniki finansowe Auto Partner SA – dystrybutor poprawił własny rekord 11.04 Jak produkowane są części regenerowane? Kampania FAAS Forum. 11.04 Moc nagród w Olimpiadzie Mistrzów Bezpieczeństwa – w tym wyjazd do fabryki komponentów hamulcowych Boscha!

TRW

proPoints – wspólny program lojalnościowy marek HELLA, NGK SPARK PLUG, ZF i VARTA

ZF [pro]Points, należący do tej pory do ZF Aftermarket, będzie kontynuowany w nowej odsłonie jako program lojalnościowy proPoints. Projekt ten to owoc współpracy czterech partnerów – firm HELLA, NGK SPARK PLUG, ZF i VARTA. Nowy program umożliwi zbieranie punktów za zakupy produktów 9 marek produktowych i będzie w pełni zautomatyzowany, a katalog nagród znacznie wzbogacony. […]

Zamienniki sztywnych przewodów hamulcowych – z miedzi czy ze stali?

Każdy element układu hamulcowego ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Przykładem mogą być sztywne przewody hamulcowe. Są narażone na ataki korozji i na uszkodzenia mechaniczne. Mechanicy często stają przed wyborem, jakie przewody hamulcowe zastosować podczas naprawy – miedziane czy stalowe? Czy faktycznie, prawo zabrania stosowania przewodów hamulcowych miedzianych? Poprosiliśmy o pomoc eksperta.

TRW wprowadza wyścigowe klocki hamulcowe z homologacją

Nie każdy miłośnik wyścigów ma do dyspozycji samochód dostawczy, którym może przetransportować swój motocykl na tor. W rzeczywistości większość kierowców motocykli sportowych i supermoto na treningi wyścigowe oraz „track days” jedzie po drogach publicznych. Aby umożliwić uniknięcie konieczności zmiany klocków w motocyklu na czas podróży, TRW zadbało o zapewnienie nowym klockom wyścigowym TRQ homologacji do […]

ZF na targach Automechanika

Nowe produkty, takie jak modułowe czujniki ABS firmy WABCO czy elektryczne wspomaganie układu hamulcowego TRW do pojazdów elektrycznych ZF Aftermarket prezentuje na targach Automechanika we Frankfurcie oraz online.

TRW Automotive to wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych producent części i systemów samochodowych. W ofercie marki znajdują się systemy hamulcowe, elementy układów kierowniczych i zawieszenia, części do pojazdów ciężarowych i narzędzia serwisowe. TRW jest znane także z produkcji elementów systemów bezpieczeństwa, np. pasów. Obecnie marka TRW jest częścią portfolio grupy ZF – światowego lidera w dziedzinie układów przeniesienia napędu i zawieszenia. Polska jest szczególną lokalizacją dla marki TRW, która posiada w tym kraju aż sześć zakładów produkcyjnych – dwa w Częstochowie i po jednym w Pruszkowie, Gliwicach, Bielsku-Białej oraz Czechowicach-Dziedzicach. Więcej informacji na temat marki TRW oraz jej produktów można znaleźć w artykułach z tej kategorii.