Dostawca podzespołów silnika zbuduje nowy magazyn

26 kwietnia 2024, 9:12

Spółka zależna MS Motorservice International GmbH, koncernu technologicznego Rheinmetall zbuduje nowy, wysoce nowoczesny magazyn wysokiego składowania do zautomatyzowanego magazynowania europalet. Spółka ujawniła, gdzie będzie się znajdował oraz jakie rozwiązania wykorzysta.

MS Motorservice International zbuduje magazyn wysokiego składowania

Magazyn będzie połączony za pomocą zautomatyzowanej techniki transportowej z działem wysyłki, przyjęcia towaru, istniejącym magazynem wąskokorytarzowym oraz miejscem kompletacji i kontroli. W późniejszej fazie projektu zmodernizowany ma zostać także istniejący magazyn wąskokorytarzowy.

Inwestycja pełni funkcję magazynu zaopatrzeniowego dla działu wysyłki. Celem jest przede wszystkim optymalizacja przepływu materiałów. Czterokorytarzowy magazyn wysokiego składowania ma być wykorzystywany w trybie trzyzmianowym. Dziennie do regałów wysokiego składowania wprowadzanych ma być 300–400 palet. W celu połączenia z działem przyjęcia towaru i wysyłki zainstalowana zostanie kompleksowa technika transportowa oraz sześć systemów transportowych bez kierowcy (FTS). Transport palet między magazynem wysokiego składowania a istniejącym budynkiem będzie odbywać się przez most w kierunku nowego budynku.

Cały przepływ materiałów będzie sterowany za pomocą modułowego systemu zarządzania magazynem Kardex Control Center. Przed przyjęciem towaru w magazynie wysokiego składowania wszystkie palety zostaną jednoznacznie oznaczone etykietą z numerem identyfikacyjnym. Następnie możliwe będzie zaplanowanie i centralne koordynowanie dalszego zarządzania magazynem. Faza uruchomienia ma rozpocząć się w pierwszym kwartale 2025 r. Projekt zostanie zrealizowany przez Kardex Mlog wspólnie z partnerem projektu Safelog.

Grupa Motorservice jest organizacją zajmującą się dystrybucją na globalnym rynku posprzedażowym i dostawcą podzespołów silnika dla wolnego rynku części zamiennych. Pod markami premium Kolbenschmidt, Pierburg, TRW Engine Components oraz markami BF i turbo by Intec, grupa Motorservice oferuje dealerom i warsztatom szeroki asortyment części.

Kardex Mlog z siedzibą w Neuenstadt am Kocher należy do grupy Kardex i jest jednym z wiodących dostawców zintegrowanych systemów przepływów materiałów i magazynów wysokiego składowania. Firma posiada ponad 50 lat doświadczenia w zakresie planowania, realizacji i utrzymania w pełni automatycznych rozwiązań logistycznych. Trzy obszary działalności – nowe instalacje, modernizacja i obsługa klienta – opierają się na własnej produkcji w Neustadt.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 27 kwietnia 2024, 9:10 0 0

Gdzie budują?

Odpowiedz