Menu

Pirelli

Targi Futurmotive 2023 – jaka przyszłość czeka motoryzację? Fotorelacja.

W Bolonii odbyła się pierwsza edycja targów Futurmotive. Celem wydarzenia było zaprezentowanie technologii przyszłości zarówno w obszarze części samochodowych, jak i wyposażenia warsztatów. Ogromny nacisk położono na zrównoważony rozwój i ekologiczne technologie w służbie aftermarketu.

Nowy symbol na oponach Pirelli. Jak wygląda i co oznacza?

Pirelli stworzyło indywidualne logo dla opon, które zawierają co najmniej 50% materiałów pochodzenia biologicznego i z recyklingu. Oznaczenie przedstawiające dwie strzałki w okręgu będzie stosowane w nowych produktach. Ma ono podkreślać zaangażowanie Pirelli w ochronę środowiska.

Pirelli świętuje 30-lecie działalności w Polsce

Pirelli obchodzi w tym roku dwa jubileusze: 30-lecie funkcjonowania firmy w Polsce oraz 150-lecie globalnej działalności. W hotelu Crystal Mountain w Wiśle odbył się konwent Pirelli, na który przedstawiciele polskiego oddziału włoskiej marki zaprosili swoich partnerów.

Ta marka opon sprzedaje się w Polsce najlepiej wg danych ALZURA Tyre

Sezon na zakupy opon zimowych trwa w najlepsze. ALZURA Tyre24 przeanalizowała zakupy na platformie B2B, gdzie brane były pod uwagę zachowania zamawiających opony zimowe w okresie od 1 września do 15 listopada 2022 roku. Według wyników badań w Polsce najchętniej wybierano takie marki jak Bridgestone, Pirelli i Continental. 

Zaprezentowano Kalendarz Pirelli na rok 2023

Love Letters to the Muse, kalendarz Pirelli na rok 2023 stworzony przez Emmę Summerton, został zaprezentowany w muzeum sztuki współczesnej Pirelli HangarBicocca w Mediolanie. Australijska fotografka zadedykowała 49-te wydanie The Cal™ swoim muzom – wszystkim kobietom, które prowadziły ją w poszukiwaniu inspiracji oraz w dokonywaniu wyborów jako artystki i osoby.

Nowe produkty w zimowej gamie Pirelli

Pirelli Elect, pakiet technologii opracowanych dla samochodów elektrycznych i hybryd typu plug-in, jest teraz szeroko dostępny na rynku aftermarketowym, a także dla sezonu zimowego. Ekspansja opon Elect na rynek części zamiennych następuje po ugruntowaniu pozycji marki jako oryginalnego wyposażenia w celu dostosowania pełnej gamy produktów do ewolucji rynku w kierunku elektryfikacji. Rezultatem tych zmian jest […]

Zimowy poligon testowy Pirelli działa również latem

Zimowy program testowy w Pirelli’s Sottozero Centre w Laponii w Szwecji dobiegł końca, a cykl letnich prób właśnie się w nim rozpoczyna. Słynny ośrodek zimowych testów Pirelli będzie teraz gospodarzem również letnich prób, które są wynikiem zwiększonego zapotrzebowania na rozwój produktów – szczególnie w przypadku opon całorocznych i zimowych – zarówno na suchej, jak i […]

Pirelli obchodzi 150 lat istnienia na rynku motoryzacyjnym – wywiad

Historia firmy Pirelli jest tak długa jak historia motoryzacji. W tym roku przypada jubileusz 150-lecia jej funkcjonowania na światowych rynkach, a co za tym idzie jest to dobry moment na podsumowania, przypomnienie sobie najważniejszych wydarzeń na przestrzeni wielu lat istnienia firmy oraz przedstawienia planów na przyszłość. Wszystkie te kwestie poruszyliśmy w wywiadzie z panem Marcinem […]

Pirelli wprowadziło nową linię opon Scorpion dla SUV-ów

Marka Pirelli zaprezentowała nową generację opon Scorpion dla samochodów typu SUV na wszystkie pory roku – letnią Scorpion, zimową Scorpion Winter 2 i całoroczną Scorpion All Season SF2. Opony są już dostępne na rynku europejskim.

Opony Pirelli P Zero w nowym Fordzie Mustangu Mach-E

Opony Pirelli dołączają do fabrycznego wyposażenia nowej edycji Forda Mustanga Mach-E GT Performance, najszybszej wersji pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a wyprodukowanego pod znakiem Błękitnego Owalu.

Pirelli to włoska firma zajmująca się produkcją opon. Historia firmy sięga roku 1872. Obecnie Pirelli produkuje opony letnie, zimowe i całoroczne klasy premium. Aktywnie działa także na polu opon, wykorzystywanych w motorsporcie. Włoska marka dostarcza swoje opony m.in. zespołom biorącym udział w wyścigach Formuły 1. Na polskim rynku opon produkty Pirelli zbierają bardzo dobre opinie. Do najpopularniejszych modeli należą P Zero, Cinturato P7, Sotozero 3, Angel ST czy Scorpion Trail 2. Marka Pirelli jest również kojarzona z wydawanym od wielu lat (z przerwami) kalendarzem Pirelli. Publikacja znajduje uznanie w wielu regionach świata. Więcej informacji na temat działalności firmy Pirelli oraz wytwarzanych przez nią opon można znaleźć w artykułach zebranych w tej kategorii.