Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12.07 Szpachlowany… wahacz? Wyższy poziom druciarstwa w dostawczaku. 12.07 Konkurs Continental – wyniki 11.07 Kolejny ważny gracz aftermarketu jest przygotowany na elektryczną transformację 10.07 Akumulator nie lubi upałów – jak przedłużyć jego żywotność? 10.07 Jakie samochody mechanicy naprawiają najchętniej? Czy często odmawiają naprawy?

Pirelli

Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek

Pirelli P Zero R oraz P Zero Trofeo RS zostały wybrane przez Porsche do odświeżonego modelu Taycan i będą jedynymi oponami dostępnymi w wersji Taycan Turbo GT, najbardziej sportowej wersji tej serii.

Targi Futurmotive 2023 – jaka przyszłość czeka motoryzację? Fotorelacja.

W Bolonii odbyła się pierwsza edycja targów Futurmotive. Celem wydarzenia było zaprezentowanie technologii przyszłości zarówno w obszarze części samochodowych, jak i wyposażenia warsztatów. Ogromny nacisk położono na zrównoważony rozwój i ekologiczne technologie w służbie aftermarketu.

Nowy symbol na oponach Pirelli. Jak wygląda i co oznacza?

Pirelli stworzyło indywidualne logo dla opon, które zawierają co najmniej 50% materiałów pochodzenia biologicznego i z recyklingu. Oznaczenie przedstawiające dwie strzałki w okręgu będzie stosowane w nowych produktach. Ma ono podkreślać zaangażowanie Pirelli w ochronę środowiska.

Pirelli świętuje 30-lecie działalności w Polsce

Pirelli obchodzi w tym roku dwa jubileusze: 30-lecie funkcjonowania firmy w Polsce oraz 150-lecie globalnej działalności. W hotelu Crystal Mountain w Wiśle odbył się konwent Pirelli, na który przedstawiciele polskiego oddziału włoskiej marki zaprosili swoich partnerów.

Ta marka opon sprzedaje się w Polsce najlepiej wg danych ALZURA Tyre

Sezon na zakupy opon zimowych trwa w najlepsze. ALZURA Tyre24 przeanalizowała zakupy na platformie B2B, gdzie brane były pod uwagę zachowania zamawiających opony zimowe w okresie od 1 września do 15 listopada 2022 roku. Według wyników badań w Polsce najchętniej wybierano takie marki jak Bridgestone, Pirelli i Continental. 

Zaprezentowano Kalendarz Pirelli na rok 2023

Love Letters to the Muse, kalendarz Pirelli na rok 2023 stworzony przez Emmę Summerton, został zaprezentowany w muzeum sztuki współczesnej Pirelli HangarBicocca w Mediolanie. Australijska fotografka zadedykowała 49-te wydanie The Cal™ swoim muzom – wszystkim kobietom, które prowadziły ją w poszukiwaniu inspiracji oraz w dokonywaniu wyborów jako artystki i osoby.

Nowe produkty w zimowej gamie Pirelli

Pirelli Elect, pakiet technologii opracowanych dla samochodów elektrycznych i hybryd typu plug-in, jest teraz szeroko dostępny na rynku aftermarketowym, a także dla sezonu zimowego. Ekspansja opon Elect na rynek części zamiennych następuje po ugruntowaniu pozycji marki jako oryginalnego wyposażenia w celu dostosowania pełnej gamy produktów do ewolucji rynku w kierunku elektryfikacji. Rezultatem tych zmian jest […]

Zimowy poligon testowy Pirelli działa również latem

Zimowy program testowy w Pirelli’s Sottozero Centre w Laponii w Szwecji dobiegł końca, a cykl letnich prób właśnie się w nim rozpoczyna. Słynny ośrodek zimowych testów Pirelli będzie teraz gospodarzem również letnich prób, które są wynikiem zwiększonego zapotrzebowania na rozwój produktów – szczególnie w przypadku opon całorocznych i zimowych – zarówno na suchej, jak i […]

Pirelli obchodzi 150 lat istnienia na rynku motoryzacyjnym – wywiad

Historia firmy Pirelli jest tak długa jak historia motoryzacji. W tym roku przypada jubileusz 150-lecia jej funkcjonowania na światowych rynkach, a co za tym idzie jest to dobry moment na podsumowania, przypomnienie sobie najważniejszych wydarzeń na przestrzeni wielu lat istnienia firmy oraz przedstawienia planów na przyszłość. Wszystkie te kwestie poruszyliśmy w wywiadzie z panem Marcinem […]

Pirelli wprowadziło nową linię opon Scorpion dla SUV-ów

Marka Pirelli zaprezentowała nową generację opon Scorpion dla samochodów typu SUV na wszystkie pory roku – letnią Scorpion, zimową Scorpion Winter 2 i całoroczną Scorpion All Season SF2. Opony są już dostępne na rynku europejskim.

Pirelli to włoska firma zajmująca się produkcją opon. Historia firmy sięga roku 1872. Obecnie Pirelli produkuje opony letnie, zimowe i całoroczne klasy premium. Aktywnie działa także na polu opon, wykorzystywanych w motorsporcie. Włoska marka dostarcza swoje opony m.in. zespołom biorącym udział w wyścigach Formuły 1. Na polskim rynku opon produkty Pirelli zbierają bardzo dobre opinie. Do najpopularniejszych modeli należą P Zero, Cinturato P7, Sotozero 3, Angel ST czy Scorpion Trail 2. Marka Pirelli jest również kojarzona z wydawanym od wielu lat (z przerwami) kalendarzem Pirelli. Publikacja znajduje uznanie w wielu regionach świata. Więcej informacji na temat działalności firmy Pirelli oraz wytwarzanych przez nią opon można znaleźć w artykułach zebranych w tej kategorii.