Menu

Corteco

Czym objawia się uszkodzone koło pasowe?

Producent kół pasowych, a także m.in. poduszek silnika czy uszczelniaczy – Corteco, przygotował kilka przydatnych wskazówek dotyczących pracy i montażu koła pasowego. Poradnik przedstawia rodzaje kół pasowych oraz opisuje jakie są objawy nieprawidłowej pracy tych podzespołów.

Ciężkie warunki wymagają skomplikowanych rozwiązań

Place budowy, obszary uprawne, jazda poza utartymi szlakami – każda z tych sytuacji jest wymagająca dla pojazdów, które się w niej znajdują.

Uszczelki głowicy – budowa i montaż

Uszczelki głowicy należą do grupy uszczelnień statycznych i są podzielone na dwie grupy: uszczelki kompozytowe oraz wielowarstwowe uszczelki stalowe – MLS. Uszczelki kompozytowe i MLS używane są nie tylko przy uszczelnianiu głowicy, ale także w układach wydechowych, kolektorach ssących itp. W artykule przedstawimy ich konstrukcję oraz przydatne porady montażowe.

Koła pasowe: czemu się psują, na co zwracać uwagę?

Patrząc na elementy silnika, które odgrywają decydującą rolę, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na koła pasowe. Podczas pracy silnika, zapłon jednego cylindra prowadzi do rozpędzenia wału korbowego w bardzo krótkim czasie. W tym samym momencie jest on spowalniany, gdy w następnym cylindrze dochodzi do kompresji mieszaniny powietrza i paliwa potrzebnej do następnego zapłonu.

Nowa marka przekładni kierowniczych w Inter Cars

Firma Inter Cars wprowadziła do oferty fabrycznie regenerowane przekładnie kierownicze marki Treezer.

Corteco – jedyne oryginalne koło pasowe do BMW

Pasek napędowy wprawia w ruch cały zespół urządzeń silnika – alternator, sprężarkę klimatyzacji, pompę wspomagania hamulców i wiele innych. Silnik spalinowy podczas pracy wytwarza duże wibracje, a zadaniem elastycznego koła pasowego jest je zniwelować praktycznie do zera.

7 pytań do Wojciecha Głowatego z firmy Corteco

Tym razem na nasze pytania dotyczące rynkowych trendów oraz najważniejszych wydarzeń minionego roku odpowiedział Wojciech Głowaty – Regional Sales & Marketing Area Manager firmy Corteco Europe.

Corteco to firma specjalizująca się w produkcji uszczelnień i poduszek silnika, która z czasem rozszerzyła swoją ofertę o inne podzespoły, takie jak przewody hamulcowe, koła pasowe, łożyska, tuleje, tłumiki drgań czy filtry kabinowe. Jest to włoska firma, istniejąca od 1932 r., należąca obecnie do grupy Freudenberg. Uszczelniacze Corteco są dobrze znane na rynku motoryzacyjnych części zamiennych i zbierają dobre opinie mechaników. Katalog marki Corteco jest dostępny u wielu dystrybutorów części w Polsce. Corteco dostarcza swoje produkty zarówno na rynek pierwszego montażu (OE) jak i na aftermarket. Więcej o produktach Corteco można przeczytać w artykułach z tej kategorii.