Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
19.04 Malejące zyski w branży produkcji części motoryzacyjnych 19.04 Dlaczego warto stosować markowe czynniki chłodnicze? Jak uniknąć zakupu podróbki? Poradnik DENSO 19.04 Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych zmienia nazwę 19.04 Mariaż NEXUS i Stellantis – co z niego wyniknie? Wywiad z dyrektorem generalnym NEXUS, Gaëlem Escribe. 19.04 Jak rozwiązać problem z brakiem pracowników w branży automotive? Trzeba złamać stereotypy.

Autopart

Jak nie rozładować akumulatora na postoju? Montaż dodatkowego akumulatora z separatorem.

Energia elektryczna na postoju przydaje się w wielu sytuacjach. Podczas gdy korzystanie z prądu zgromadzonego w akumulatorze rozruchowym może skutkować problemami z odpaleniem silnika, wielu kierowcom przydałaby się alternatywa. Wożenie ze sobą dodatkowego akumulatora w bagażniku jest jakimś wyjściem, jednak wiąże się z pewnymi komplikacjami. Rynek akcesoriów samochodowych oferuje rozwiązanie takiego problemu.

Nie żyje Jacek Bąk – założyciel firmy AUTOPART SA

Zmarł Jacek Bąk, założyciel i właściciel przedsiębiorstwa AUTOPART, zajmującego się produkcją akumulatorów. Miał 71 lat.

„Choinka” na desce rozdzielczej – czy przyczyną może być rozładowany akumulator? Pytamy eksperta.

Tak zwana „choinka” to popularne określenie równocześnie świecących kontrolek na desce rozdzielczej, które teoretycznie powinny informować o awarii. Dodatkowo na ekranie komputera pokładowego mogą pojawiać się komunikaty o awariach i często dotyczą one systemów bezpieczeństwa. Jednak w praktyce, po podłączeniu urządzenia diagnostycznego, okazuje się, że awarii nie ma. Bywa, że komunikaty znikają po naładowaniu akumulatora. […]

Czy producenci akumulatorów samochodowych boją się elektromobilności?

Czy masowa produkcja samochodów elektrycznych sprawi, że spadnie popyt na klasyczne, rozruchowe akumulatory samochodowe 12V? Przedstawiamy możliwe, rynkowe scenariusze.

Grupa Autopart (pełna nazwa spółki: PPUH Autopart Jacek Bąk Sp. z o.o i AUTOPART SA) zajmuje się produkcją akumulatorów do wszystkich typów pojazdów samochodowych, a także ciągników, maszyn rolniczych, łodzi czy kamperów. Jest to polska firma istniejąca od 1982 r., z siedzibą w Mielcu. Autopart produkuje rocznie ok. 2,5 miliona akumulatorów kwasowo-ołowiowych, które eksportuje do niemal 50 krajów na całym świecie. Własna fabryka Autopart to nowoczesny zakład, którego produkty zbierają dobre opinie na rynku. Więcej na temat działalności Autopart oraz produktów firmy można przeczytać w artykułach z tej kategorii.