Menu

Hella

Reflektory LED najnowszej generacji zostały opracowane przez HELLA we współpracy z Porsche

Nowoczesne technologie w motoryzacji obejmują każdy element samochodu, od silnika i układu napędowego przez urządzenia zapewniające komfort podróży aż po nowoczesne reflektory LEDowe. Produkt opracowany przez HELLA i Porsche opiera się na technologii Matrix LED.

MotoFocus TV: Jak i gdzie ustawić radary w samochodzie, czyli czy ADAS opłaca się warsztatom?

Systemy wsparcia kierowcy ADAS wciąż uchodzą za rozwiązanie przyszłościowe, tymczasem w rzeczywistości są elementem wyposażenia bardzo wielu pojazdów już jeżdżących po polskich drogach. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że systemy te trzeba czasem kalibrować…

Czujnik skrzyni biegów – objawy awarii. Problemy z automatyczną skrzynią biegów.

Czujnik prędkości obrotowej skrzyni biegów (czujnik prędkości skrzyni automatycznej) to kluczowy podzespół, mający wpływ na właściwą pracę automatycznej skrzyni biegów. Awaria tego czujnika  powoduje problemy z właściwą pracą automatycznej skrzyni biegów. Jak sprawdzić czujnik skrzyni biegów? Zapytamy o to eksperta.

Awaria przełącznika przepustnicy: kiedy silnik szarpie podczas jazdy i gaśnie na biegu jałowym?

Przełącznik przepustnicy to jeden z elementów, które przekazują do silnika informacje o położeniu przepustnicy. Awaria przełącznika przepustnicy powoduje poważne problemy z pracą jednostki napędowej. Diagnostyka jest dość skomplikowana. Nie uda się zdiagnozować problemu przy pomocy urządzenia do diagnostyki, podłączanego do złącza OBD2. Jak zatem sprawdzić, że doszło do uszkodzenia przełącznika przepustnicy? Zapytaliśmy o to eksperta.

Nadchodzące wyzwania dla warsztatów samochodowych – wywiad ze Stefanem van Dalenem z HELLA

Ewolucja napędów pojazdów, rosnąca rola systemów ADAS i większa różnorodność na rynku produkcji samochodów to jedne z najważniejszych wyzwań, z którymi niebawem zmierzą się warsztaty samochodowe. Jak przygotować się na nadchodzące zmiany? Zapytaliśmy o to Stefana van Dalena – dyrektora zarządzającego jednostki biznesowej „Lifecycle Solutions” w firmie HELLA.

Kolejne przejęcie LKQ – amerykański gigant ma zgodę na zakup akcji

Sąd Najwyższy kanadyjskiego miasta Quebec wydał ostateczną decyzję, która zatwierdza wcześniej ustalony układ przejęcia przez LKQ Corp. przedsiębiorstwa Uni-Select. Informacje o możliwości takiej transakcji pojawiły się po raz pierwszy 27 lutego. Jaką kwotę LKQ musi przeznaczyć na zakup wszystkich akcji Uni-Select?

Konkurs HELLA – wyniki

Systemy wspomagania jazdy są z nami już od dawna. W latach 90′ występowały w postaci wspomagania kierownicy czy systemu ABS. Obecnie jednak technologia pozwala na dużo poważniejszą ingerencję w styl jazdy kierującego. W każdym z dostępnych obecnie systemów może się jednak zdarzyć usterka. W naszym konkursie, którego patronem była firma HELLA, należało wykazać się wiedzą […]

Podsumowanie roku i spojrzenie w przyszłość – wywiad z zespołem HELLA Polska

Nasza rozmowa z ekipą tworzącą polski oddział firmy HELLA odbyła się w grudniu, dzięki czemu mogliśmy zapytać o refleksje dotyczące mijającego roku na rynku części. Pytaliśmy jednak także o przyszłość, w tym o gotowość firmy na nadchodzącą transformację mobilności. Na nasze pytania odpowiedzieli Marcin Wieteska – Managing Director HELLA Polska, Łukasz Żelazo – Kierownik Sprzedaży […]

Firma HELLA to jeden z głównych graczy na motoryzacyjnym rynku części oraz wyposażenia warsztatowego. Historia przedsiębiorstwa sięga XIX wieku i jest związana z produkcją reflektorów samochodowych. Dziś oferta HELLA jest o wiele szersza, firma wytwarza elementy oświetlenia pojazdów, ale także m.in. elementy układu elektrycznego i elektronicznego pojazdów (w tym czujniki) oraz urządzenia warsztatowe służące do przeprowadzania diagnostyki i obsługi pojazdów samochodowych. Od 2022 r. właścicielem pakietu większościowego akcji firmy HELLA jest koncern Faurecia. Obie marki funkcjonują na rynku pod wspólną marką FORVIA. Więcej informacji na temat firmy HELLA i jej oferty można znaleźć w artykułach z tej kategorii.