Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
12.04 Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 12.04 Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek 11.04 Wyniki finansowe Auto Partner SA – dystrybutor poprawił własny rekord 11.04 Jak produkowane są części regenerowane? Kampania FAAS Forum. 11.04 Moc nagród w Olimpiadzie Mistrzów Bezpieczeństwa – w tym wyjazd do fabryki komponentów hamulcowych Boscha!

Hella

Konkurs Hella – wyniki

Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, którego patronem została marka Hella.

MAHLE i HELLA sfinalizowały transakcję sprzedaży jednej ze swoich spółek

MAHLE i HELLA pomyślnie zakończyły dziś sprzedaż swoich 50-procentowych udziałów w spółce Behr-Hella Thermocontrol („BHTC”) na rzecz AUO Corporation.

Otwarto nowoczesną pracownię mechatroniki

Nowa pracownia została wyposażona w narzędzia do testowania pojazdów wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, podnośnik, tablica ADAS do kalibracji czujników, aparatura pomiarowa oraz części samochodowe pozyskane m.in. od producentów i dystrybutorów.

Jak naprawić słabo działającą klimatyzację w Kia Sportage III?

W samochodach KIA Sportage trzeciej generacji zdarza się, że podczas wysokich temperatur zewnętrznych klimatyzacja nie schładza powietrza do oczekiwanej temperatury. Eksperci marki HELLA radzą jak naprawić taką usterkę.

BMW Serii 2 – awarie różnych systemów połączonych z kierownicą

W pojazdach BMW Serii 2 Active Tourer (F45) z lat produkcji 2014 – 2017 mogą wystąpić różne usterki lub nieprawidłowe działanie systemów takich jak tempomat, łopatki zmiany biegów, połączonych z kierownicą wielofunkcyjną.

Opel Mokka – problem z hałasującymi reflektorami LED

Dosyć często kierowcy Opla Mokky skarżą się na występujące w tym pojeździe błędy. Konkretnie chodzi tutaj o adaptacyjne reflektory LED, które nadmiernie hałasują po włączeniu zapłonu w samochodzie. 

Opel Ampera – rozładowany akumulator 12V – przyczyna

Opel Ampera to samochód wykorzystujący dość specyficzny, hybrydowy układ napędowy. Silnik spalinowy pełni w nim rolę generatora prądu, magazynowanego w baterii i zasilającego silnik elektryczny, odpowiedzialny za napęd. Użytkownicy tego pojazdu często zgłaszają występowanie usterki, jaką jest rozładowywanie się standardowego, kwasowo-ołowiowego akumulatora 12 V. Niekiedy objawem usterki jest także samoczynne, sporadyczne uruchamianie się auto-alarmu.

Bartosz Ostałowski w MotoFocus TV – podsumowanie szalonego sezonu

Bartosz Ostałowski zaprosił naszego prowadzącego na przejażdżkę, w czasie której odpowiedział na przygotowane przez nas pytania. Rozmowa dotyczy m.in. przygód Bartka w czasie minionego sezonu driftowego, planów na nowy sezon oraz projektu przenosin i rozbudowy warsztatu, który wkrótce stanie się „bazą” dla działalności sportowej i publicznej znanego driftera i influencera. Nie zabrakło także pytań o […]

Firma HELLA to jeden z głównych graczy na motoryzacyjnym rynku części oraz wyposażenia warsztatowego. Historia przedsiębiorstwa sięga XIX wieku i jest związana z produkcją reflektorów samochodowych. Dziś oferta HELLA jest o wiele szersza, firma wytwarza elementy oświetlenia pojazdów, ale także m.in. elementy układu elektrycznego i elektronicznego pojazdów (w tym czujniki) oraz urządzenia warsztatowe służące do przeprowadzania diagnostyki i obsługi pojazdów samochodowych. Od 2022 r. właścicielem pakietu większościowego akcji firmy HELLA jest koncern Faurecia. Obie marki funkcjonują na rynku pod wspólną marką FORVIA. Więcej informacji na temat firmy HELLA i jej oferty można znaleźć w artykułach z tej kategorii.