Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
08:54 Szkolenia firmy BETiS – maj 2024 08:53 Kolejny sezon akcji bezpłatnej kontroli amortyzatorów 17.04 Konkurs Hengst 17.04 Ewolucja w Klimatyzacji Samochodowej: urządzenia WAECO na R456a czyli zamiennik dla R134a oraz rozwiązania do obsługi R744. 17.04 Jedna, kilka czy wiele marek? Jak naprawiają europejskie warsztaty.

Goodyear

Goodyear wprowadza nową linię polskich opon do swojej oferty

Goodyear wprowadza nową linię opon letnich – Dębica Presto, wzmacniając pozycję polskiej marki w segmencie ekonomicznym. Model ten wyróżnia się solidną konstrukcją, dostosowaną również do potrzeb nowoczesnych SUV-ów, dobrą przyczepności na mokrej nawierzchni i wydajnością, a przy tym jest efektywny paliwowo. Opona będzie dostępna w 22. pozycjach asortymentowych, koncentrując się na rozmiarach od 16 do […]

Goodyear poszerza linię opon letnich o 15 nowych rozmiarów

Goodyear rozszerza ofertę opon letnich Sava Intensa SUV 2 o 15 nowych rozmiarów. Model ten wyposażony jest w zaawansowane technologie i specjalną mieszankę, dzięki czemu zapewnia pojazdom typu SUV wysokie osiągi na mokrych nawierzchniach.

Goodyear poszerza linię opon o 95 nowych pozycji

Goodyear rozszerzy linię opon Eagle F1 Asymmetric 6 o 95 nowych pozycji w ofercie handlowej, koncentrując się na obręczach o średnicy 19″ i większych z myślą o wymaganiach aut elektrycznych i SUV. Ponad 1/3 z puli nowych artykułów będzie wyposażona w nowe technologie Goodyear SoundComfort i SealTech.

Goodyear i TNO prezentują wyniki testów istotne dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach

Integracja technologii inteligencji opon ze sterownikiem układu przeciwblokującego (ABS) pojazdu może zwiększyć bezpieczeństwo na drodze i skrócić drogę hamowania o 1,75 metra – wynika z testów przeprowadzonych przez Goodyear oraz TNO. Firmy przedstawiły obiecujące wyniki wspólnych badań podczas targów Consumer Electronics Show 2024 w Las Vegas.

Logo EV-Ready ułatwi wybór kierowcom aut elektrycznych

Goodyear EV-Ready – takim symbolem będą od przyszłego roku sygnowane wszystkie opony marki spełniające potrzeby aut elektrycznych. Oznaczenie widoczne na ścianie bocznej opony ma ułatwić kierowcom elektryków wybór odpowiedniego modelu. Co ważne, opona Goodyear z logo EV-Ready będzie odpowiednia także dla pojazdów o napędzie konwencjonalnym czy hybrydowym, co pozwoli dealerom uprościć zarządzanie zapasami opon w […]

Opony przyszłości w samochodach autonomicznych: Nowe wyzwania i oczekiwania

Wraz z postępem technologii pojazdów autonomicznych, oczekiwania wobec opon również się zmieniają. Producentom opon stawiane są nowe zadania, aby spełnić wymagania nowoczesnej mobilności.

Goodyear wprowadza na rynek nową oponę zimową UltraGrip Performance 3

Goodyear wprowadza na rynek kolejną generację popularnej linii opon zimowych UltraGrip. Założenia, którymi kierowali się jego projektanci, to coraz bardziej nieprzewidywalna aura w okresie jesienno-zimowym. Dlatego opony zostały zoptymalizowane nie tylko pod kątem typowych warunków zimowych, ale także możliwie wysokiego bezpieczeństwa na mokrej i suchej nawierzchni. Jakie rozwiązania wykorzystuje nowy model marki Goodyear?

Kolejne cięcia produkcji w Dębicy – kluczowy klient zmniejsza zamówienia

Zarząd spółki Dębica S.A. już drugi raz w tym roku poinformował o ograniczeniu produkcji opon. W raporcie bieżącym nr 5/2023 opublikowanym 8 maja napisano również, że ograniczenie produkcji może mieć negatywny wpływ na wyniki finansowe spółki. O ile procent postanowiono zmniejszyć produkcję opon w Dębicy?

Polski producent opon odczuwa kryzys. Zmniejszenie zamówień na 2023 r.

Największa polska spółka produkująca opony wydała komunikat giełdowy. W związku ze zmniejszeniem zamówień kluczowego klienta przewiduje spadek produkcji. 

Goodyear wprowadza do swojej ofert motocyklowe opony Avon Tyres

Goodyear rozszerza swoją europejską ofertę o opony motocyklowe marki Avon Tyres, jednej z najdłużej obecnych w branży motocyklowej. Będą one oferowane w portfolio Goodyear obok produktów Dunlopa.

Amerykański koncern Goodyear zajmuje się produkcją opon do pojazdów oraz innych wyrobów gumowych. Firma produkuje opony do samochodów osobowych, ciężarowych i przemysłowych, ale także opony lotnicze. Siedziba firmy znajduje się w mieście Akron w stanie Ohio w USA. Goodyear jest koncernem produkującym opony pod własną marką oraz kilkoma markami, do których zakupił prawa – np. Fulda, Sava, Dębica. Najpopularniejsze modele opon Goodyear, takie jak Vector 4Seasons czy Efficientgrip zbierają dobre opinie użytkowników, doceniających wyroby marki za przyczepność, krótką drogę hamowania i trwałość. Koncern istnieje od 1898 roku, kiedy to został powołany do życia przez Franka Seiberlinga. Nazwa pochodzi jednak od nazwiska znanego amerykańskiego wynalazcy Charlesa Goodyeara, z którym Seiberling nie miał nigdy okazji współpracować. Więcej informacji na temat firmy Goodyear i jej opon można znaleźć w artykułach z tej kategorii.