Goodyear poszerza linię opon o 95 nowych pozycji

31 stycznia 2024, 13:17

Goodyear rozszerzy linię opon Eagle F1 Asymmetric 6 o 95 nowych pozycji w ofercie handlowej, koncentrując się na obręczach o średnicy 19″ i większych z myślą o wymaganiach aut elektrycznych i SUV. Ponad 1/3 z puli nowych artykułów będzie wyposażona w nowe technologie Goodyear SoundComfort i SealTech.

Goodyear SoundComfort zapewnia cichszą jazdę, co jest kluczowe dla użytkowników pojazdów elektrycznych, natomiast Goodyear SealTech to technologia, która automatycznie uszczelnia przebicia bieżnika opony o średnicy do 5 mm.

Wszystkie nowe pozycje w ofercie zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić kierowcom optymalny wybór opon, niezależnie od rodzaju napędu ich pojazdu.

W 2023 roku Goodyear został nagrodzony przez prestiżowy niemiecki magazyn Auto Bild tytułem „Najlepszego producenta roku opon letnich”, m.in. ze względu na mocne osiągi opony Eagle F1 Asymmetric 6. Testerzy magazynu chwalili ten model za „wzór bieżnika klasy premium z doskonałymi osiągami na suchych i mokrych nawierzchniach, oraz znakomite przebiegi”.

Odpowiedź na rosnące potrzeby rynku motoryzacyjnego

Europejski rynek motoryzacyjny wyraźnie zmierza w kierunku pojazdów typu SUV, a tendencja ta jest dodatkowo wzmacniana przez rosnące zainteresowanie pojazdami elektrycznymi i hybrydowymi. Według prognoz Goodyear, w latach 2022-2027 rynek SUV-ów odnotuje średnioroczny wzrost na poziomie 5,5%. Już w drugiej połowie 2022 roku SUV-y stanowiły ponad połowę całkowitej sprzedaży nowych pojazdów na terenie Europy.

Nowe pozycje w ofercie będą sukcesywnie wprowadzane na rynek.  

– W obliczu rosnącej złożoności rynku oraz większego popytu na wyposażenie do SUV-ów, Goodyear wprowadza nowe pozycje swoich wielokrotnie nagradzanych opon Eagle F1 Asymmetric 6, oferując najszerszą gamę w historii marki. – powiedziała Sonia Leneveu, dyrektor Goodyear ds. marketingu opon osobowych w Europie.

Nowe artykuły w ofercie Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6

Rozmiar w calach 18” 19” 20” 21” 22” 23” Razem
Eagle F1 Asymmetric 6 2 17 30 20 18 8 95
SoundComfort 4 9 7 6 1 27
SealTech 2 3 5

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!