Logo EV-Ready ułatwi wybór kierowcom aut elektrycznych

27 listopada 2023, 12:25

Goodyear EV-Ready – takim symbolem będą od przyszłego roku sygnowane wszystkie opony marki spełniające potrzeby aut elektrycznych. Oznaczenie widoczne na ścianie bocznej opony ma ułatwić kierowcom elektryków wybór odpowiedniego modelu. Co ważne, opona Goodyear z logo EV-Ready będzie odpowiednia także dla pojazdów o napędzie konwencjonalnym czy hybrydowym, co pozwoli dealerom uprościć zarządzanie zapasami opon w magazynach.

Pakiet technologii opon Goodyear

Rozwój elektromobilności postępuje — według prognoz S&P Global, do 2029 roku aż 97% nowych pojazdów produkowanych w Europie będzie przynajmniej częściowo zelektryfikowanych, z czego 61% w pełni elektrycznych.

Aby zapewnić użytkownikom aut elektrycznych optymalne osiągi, niższy poziom hałasu i dłuższą żywotność opon, Goodyear opracował specjalne technologie:

  • Technologia SoundComfort pozwala zredukować hałas we wnętrzu pojazdu nawet o 50%, co ma kluczowe znaczenie dla cichej i komfortowej podróży.
  • Technologia Mileage Plus podnosi odporność opon na zużycie, które w przypadku „elektryków” może być znacznie szybsze z racji większej masy pojazdu oraz zwiększonego momentu obrotowego.
  • Opory toczenia w oponach Goodyear zostały obniżone, co pozwala zmniejszyć zużycie energii i wydłużyć zasięg pojazdu elektrycznego. Osiągnięto to dzięki optymalizacji konstrukcji opon, wprowadzeniu innowacyjnych mieszanek i aerodynamicznej konstrukcji ściany bocznej.

Goodyear dostawcą opon do wielu pojazdów elektrycznych

Wielu przewodnich producentów samochodów wybrało opony Goodyear jako oryginalne wyposażenie swoich pojazdów elektrycznych i hybrydowych, dzięki czemu marka jest obecnie dostawcą OE (Original Equipment) do około 50% pojazdów elektrycznych produkowanych w Europie.

Oprócz logo EV, które pojawi się na oponach przeznaczonych na szeroki rynek, Goodyear wprowadza również dwa inne oznaczenia na modelach przeznaczonych jako wyposażenie fabryczne (OE) pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in (PHEV) – Goodyear’s Electric Drive Technology (EDT) i Electric Drive Ready (EDR). Symbole te potwierdzają zastosowanie technologii dopasowanych do konkretnych potrzeb danego pojazdu, takich jak połączenie wysokiej ładowności, określonych właściwości jezdnych i hałasu oraz innych kryteriów.

– W pojazdach EV i PHEV kładzie się większy nacisk na takie atrybuty jak redukcja hałasu, komfort, trwałość i opory toczenia. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować opony przystosowane do potrzeb tych aut w całym naszym asortymencie, zapewniając wszystkim kierowcom możliwość czerpania korzyści z dekad badań i rozwoju Goodyear w zakresie technologii opon. Z niecierpliwością czekamy na nowe logo Goodyear EV-Ready na wszystkich nowych oponach od początku 2024 roku. – skomentował Laurent Colantonio, starszy dyrektor Goodyear ds. technologii w dywizji opon osobowych w regionie EMEA.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!