Menu

NEXUS

Czy warsztaty chętnie przyjmują uczniów na praktyki? Jakie powierzają im zadania?

Edukacja zawodowa to niezbędny element dla prawidłowego funkcjonowania rynku napraw pojazdów. Właściciele warsztatów samochodowych zdają sobie z tego sprawę, ale… czy zawsze chętnie angażują się w zawodową adaptację młodzieży, przyjmując uczniów na praktyki? Badanie na ten temat przeprowadziliśmy w Polsce oraz kilku innych krajach europejskich.

Ruszyła kolejna edycja Akademii NexusAuto Junior

W tym tygodniu ruszyła najnowsza edycja Akademii NexusAuto Junior. Tym razem event miał miejsce w Zespole Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim i składał się z 2 części.

Aftermarket potrzebuje nowych talentów – o tym, jak je pozyskać rozmawiano podczas XVIII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego

Talenty w branży motoryzacyjnej vol. II to jedno z wystąpień na XVIII Kongresie Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, który odbył się w 23 listopada. Kontynuacja dyskusji rozpoczętej na poprzednim kongresie dotyczyła działań podejmowanych w ramach krajowych inicjatyw, ale też międzynarodowej inicjatywy Talents 4 Automotive Aftermarket. Działania te mają na celu uatrakcyjnienie niezależnego rynku wtórnego jako miejsca […]

Z jakimi trudnościami mierzą się europejskie warsztaty?

Prowadzenie małych i średnich przedsiębiorstw przysparza ich właścicieli o silne bóle głowy. Właściciele warsztatów nie są w tym przypadku wyjątkiem od reguły. Charakterystyka działalności, jaką jest prowadzenie warsztatu, niesie za sobą wiele trudności wyjątkowych dla tej branży. Jakie są największe problemy, z którymi borykają się warsztaty?

Dostawy części „na gwizdek” czy optymalizacja pracy w warsztatach?

Polska branża samochodowych części zamiennych jest specyficzna pod wieloma względami. Z pewnością większość przedstawicieli innych branż z dużym zdziwieniem spojrzałaby np. na model dostaw części zamiennych do warsztatów naprawczych, realizowany przez regionalne hurtownie. Z poniższego artykułu dowiecie się m.in., kto i dlaczego płaci za dostawy, jak często są przeprowadzane oraz na jakim dystansie?

Najważniejsze problemy warsztatów: małe miasta vs. duże, pesymiści vs. optymiści

Aktualne, największe problemy warsztatów samochodowych są proste do wskazania. Niemal każdy narzeka na rosnące koszty działalności czy brak wykwalifikowanego personelu na rynku pracy. Okazuje się jednak, że część warsztatowych wyzwań nabiera na znaczeniu w dużych lub małych miastach. Inaczej także swoje problemy definiują przedstawiciele warsztatów patrzący na rynek z optymizmem, a inaczej ci, negatywnie oceniający […]

NEXUS organizuje zbiórkę na rzecz Ukrainy. Wsparcie zapewnia Inter Land.

NEXUS Automotive Central Europe uruchomił zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które mogą pomóc mieszkańcom Ukrainy przetrwać zimę. Zebrane dary będą wysyłane na granicę oraz do Lwowa. Pomóc może każdy.

Nowy dział NEXUS Automotive International dedykowany e-commerce

NEXUS Automotive International poinformował o stworzeniu jednostki biznesowej zajmującej się gałęzią e-commerce. Na jej czele stanie Robbie Stevens.

200 oszyldowanych warsztatów NexusAuto w Polsce

Obecnie w samej Polsce jest już ponad 260 warsztatów NexusAuto w tzw. procesie, czyli w pełni zrzeszonych i w trakcie przyłączania do sieci. Właśnie na dwusetnym z nich pojawiły się szyldy.

NEXUS Automotive International SA to globalna grupa zakupowa, powołana do życia by wspierać firmy zajmujące się lokalnie dystrybucją części zamiennych. Siedziba grupy znajduje się w Genewie, skąd prowadzona jest działalność w ponad 130 krajach, na niemal wszystkich kontynentach. Grupa NEXUS powstała w 2014 r. Obecnie zrzesza dystrybutorów części zamiennych z Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Azji. Zadaniem grupy jest współpraca z ponad 80 dostawcami części zamiennych i negocjowanie korzystnych warunków handlowych zakupu części. Do grupy NEXUS należy kilku dystrybutorów części, działających na polskim rynku. Grupa tworzy w ramach swoich struktur sieć warsztatową oraz inne lokalne projekty. Więcej informacji na temat działalności grupy NEXUS można znaleźć w powyższych artykułach.