Menu

NEXUS

Dostawy części „na gwizdek” czy optymalizacja pracy w warsztatach?

Polska branża samochodowych części zamiennych jest specyficzna pod wieloma względami. Z pewnością większość przedstawicieli innych branż z dużym zdziwieniem spojrzałaby np. na model dostaw części zamiennych do warsztatów naprawczych, realizowany przez regionalne hurtownie. Z poniższego artykułu dowiecie się m.in., kto i dlaczego płaci za dostawy, jak często są przeprowadzane oraz na jakim dystansie?

Najważniejsze problemy warsztatów: małe miasta vs. duże, pesymiści vs. optymiści

Aktualne, największe problemy warsztatów samochodowych są proste do wskazania. Niemal każdy narzeka na rosnące koszty działalności czy brak wykwalifikowanego personelu na rynku pracy. Okazuje się jednak, że część warsztatowych wyzwań nabiera na znaczeniu w dużych lub małych miastach. Inaczej także swoje problemy definiują przedstawiciele warsztatów patrzący na rynek z optymizmem, a inaczej ci, negatywnie oceniający […]

NEXUS organizuje zbiórkę na rzecz Ukrainy. Wsparcie zapewnia Inter Land.

NEXUS Automotive Central Europe uruchomił zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które mogą pomóc mieszkańcom Ukrainy przetrwać zimę. Zebrane dary będą wysyłane na granicę oraz do Lwowa. Pomóc może każdy.

Nowy dział NEXUS Automotive International dedykowany e-commerce

NEXUS Automotive International poinformował o stworzeniu jednostki biznesowej zajmującej się gałęzią e-commerce. Na jej czele stanie Robbie Stevens.

200 oszyldowanych warsztatów NexusAuto w Polsce

Obecnie w samej Polsce jest już ponad 260 warsztatów NexusAuto w tzw. procesie, czyli w pełni zrzeszonych i w trakcie przyłączania do sieci. Właśnie na dwusetnym z nich pojawiły się szyldy.

Kryzys paliwowy przyspieszy w Polsce prace nad zielonym wodorem

W obliczu kryzysu energetycznego i zaburzeń w dostawach paliw przyspieszenie inwestycji w przemysł wodorowy staje się realną koniecznością. Technologia produkcji zielonego wodoru jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju, ale Polska – od lat jeden ze światowych liderów w produkcji szarego wodoru – ma duże ambicje w tym zakresie.

Konferencja NexusAuto 2022 już za nami. Odbyła się w Mrągowie.

W dniach 9-10 września w Hotelu Mrągowo Resort & Spa odbyło się spotkanie, w którym wzięła udział zdecydowana większość Szefowych i Szefów warsztatów sieci NexusAuto w Polsce, osoby reprezentujące wszystkich dystrybutorów, komplet 17 dostawców wspierających program, a także liczni przedstawiciele największych światowych producentów części samochodowych i wyposażenia warsztatów.

Total Energies i NEXUS przedłużają swoją współpracę

TotalEnergies Lubrifiants i NEXUS Automotive International poinformowali o przedłużeniu swojej współpracy strategicznej na 5 kolejnych lat. Porozumienie w tej sprawie podpisane zostało 26 stycznia 2022 r.

Nexus potępia wojnę i wspiera ukraińskich cywilów i uchodźców

W obliczu zagrożenia pokoju w Europie, NEXUS Automotive International potwierdza swoje zaangażowanie w pomoc ukraińskim cywilom.

NEXUS Automotive International SA to globalna grupa zakupowa, powołana do życia by wspierać firmy zajmujące się lokalnie dystrybucją części zamiennych. Siedziba grupy znajduje się w Genewie, skąd prowadzona jest działalność w ponad 130 krajach, na niemal wszystkich kontynentach. Grupa NEXUS powstała w 2014 r. Obecnie zrzesza dystrybutorów części zamiennych z Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Azji. Zadaniem grupy jest współpraca z ponad 80 dostawcami części zamiennych i negocjowanie korzystnych warunków handlowych zakupu części. Do grupy NEXUS należy kilku dystrybutorów części, działających na polskim rynku. Grupa tworzy w ramach swoich struktur sieć warsztatową oraz inne lokalne projekty. Więcej informacji na temat działalności grupy NEXUS można znaleźć w powyższych artykułach.