Ogłoszono nowe partnerstwo w obszarze niezależnego aftermarketu. Siły łączą ze sobą dwaj giganci branży.

7 marca 2024, 14:45

Podczas konferencji prasowej, odbywającej się podczas N! Business Forum w Monako, światło dzienne ujrzała informacja o nowej współpracy na niezależnym rynku części zamiennych. Podczas konferencji przedstawiono cele oraz zakres współpracy.

Strategiczne partnerstwo biznesowe na rynku części zamiennych

Szóstego marca bieżącego roku podczas N! Business Forum w Monako odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiciele Stellantis oraz NEXUS Automotive ogłosili podjęcie współpracy biznesowej. Celem partnerstwa jest rozwijanie części oraz usług posprzedażowych na całym świecie. Firmy mają nadzieję, że bogata oferta Stellantis połączona ze znajomością rynku części zamiennych NEXUS przyniesie korzyści dla obu podmiotów.

W ramach partnerstwa Stellantis ma na celu umocnienie swoich aftermarketowych marek części zamiennych przy użyciu globalnego zasięgu dystrybucyjnego NEXUSa. Obszarem, na którym Stellantis chciałby wzmocnić swoją pozycję, jest Ameryka Północna, Bliski Wschód oraz Azja i Pacyfik. Z kolei NEXUS dzięki współpracy z gigantem branży automotive uzupełni swoje portfolio części zamiennych, dzięki czemu będzie mógł oferować swoim klientom na całym świecie kompleksową ofertę części zamiennych w atrakcyjnych cenach.

Optymistyczne perspektywy współpracy

Na konferencji pomiędzy ważnymi słowami dotyczącymi zawiązanego partnerstwa można było zaobserwować szczerą sympatię przedstawicieli NEXUS oraz Stellantis. Ich wypowiedzi świadczą o ambitnych planach na wieloletnią współpracę.

 – Ta umowa jest częścią globalnej inicjatywy rozwojowej, w pełni spójnej z działalnością naszych autoryzowanych warsztatów i sieci Eurorepar Car Service. Wykorzystanie znajomości i obecności na rynku NEXUS oraz oferty produktów 360° Stellantis wzmocni naszą pozycję i wzmocni nasz wzrost zgodnie z naszymi celami planu strategicznego Dare Forward 2030. Z przyjemnością ogłaszamy ratyfikację tego partnerstwa z NEXUS, które przyniesie korzyści obu naszym firmom. –  powiedziała Sylvie LAYEC, starszy wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i marketingu w Stellantis Parts and Services.

 – Będąc wiodącą firmą na rynku aftermarket na świecie i mając niezwykle postępowy sposób myślenia, kluczowe znaczenie ma nawiązywanie relacji biznesowych z wiodącymi graczami na globalnym rynku motoryzacyjnym. Kształtowanie owocnego planu na przyszłość zarówno dla Stellantis, jak i NEXUS zapewnia wiele korzyści dla naszych firm i pomoże nam zaprojektować motoryzacyjny rynek części zamiennych jutra – powiedział Gaël Escribe, dyrektor generalny NEXUS Automotive International.

Wspólna wizja przyszłości

Ważnym aspektem, który przedstawiciele obu firm często podkreślali, jest podobne spojrzenie na przyszłość zarówno spółek, jak i całego rynku motoryzacyjnego. N! jako swój długoterminowy cel wyznacza zapewnianie lukratywnych opcji biznesowych dla swoich członków oraz widzi siebie jako pioniera w kształtowaniu przyszłej mobilności na rynku części zamiennych. Za to Stellantis dąży do dostarczania ekologicznych, przystępnych cenowo oraz bezpiecznych rozwiązań dla mobilności, oraz chce przewodzić w zmianach zachodzących w motoryzacji.

Przedstawiciele obu spółek zaznaczyli także, że ich współpraca to nie tylko jednolita wizja na przyszłość, ale także możliwość lepszego wzajemnego poznania systemów funkcjonowania tych firm. Mają nadzieję, że wzajemnie poznając swoje możliwości, będą w stanie kontynuować rozwój w takich aspektach jak rozwiązania w zakresie nowej mobilności, globalna konsolidacja zakupów oraz rozwój cyfryzacji i gospodarki o obiegu zamkniętym.

N! Business Forum w Monako trwające od 5. do 7. marca to wydarzenie zorganizowane z okazji 10-lecia NEXUS. Podczas wielu prelekcji przedstawiciele N! podsumowują minioną dekadę i osiągnięcia, które udało im się przez te 20 lat wypracować. Przedstawiają także plany biznesowe spółki na kolejne dekady oraz prezentują pomysły na zrównoważony rozwój NEXUSa i całego niezależnego rynku części zamiennych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

katia, 7 marca 2024, 22:36 1 -1

co tam słychać w fabryce Fiat-a w Bielsku - Białej ??, jakie nowe modele wyda na rynek FSO Warszawa w tym roku ?/

Odpowiedz

Andrew, 14 marca 2024, 10:35 2 -1

Katia ,
w którym roku się zatrzymałaś ?

Odpowiedz

Produkcja, 14 marca 2024, 14:33 1 0

gdy idzie o FSO zatrzymałam się w roku chyba 2011 jak podają media, w przypadku FIAT Bielsko-Biała to zatrzymam się w tym czyli 2024 roku

Odpowiedz

engineer, 15 marca 2024, 19:49 0 -2

Stellantis to największa kicha na rynku, Citroen, Peugeot, Opel, Fiat....to najbardziej awaryjne samochody

Odpowiedz

karol, 16 marca 2024, 14:31 3 0

a co się psuje najczęściej i które modele i kto robił badania : audi czy mercedes ?

Odpowiedz