To już 6. rok NexusAuto w Polsce

8 maja 2024, 23:09

2024 jest szóstym rokiem rozwoju sieci NexusAuto w Polsce. Za jej tworzenie jest odpowiedzialna organizacja Nexus Automotive Central Europe (NACE), będące częścią Nexus Automotive International S.A., czyli jednej z największych grup zakupowych w motoryzacyjnym aftermarkecie.

– W polskich realiach nasza struktura jest rekordowo skromna: 3 osoby w samym NACE i koordynatorzy u poszczególnych dystrybutorów. Dla nich jest to w większości działalność dodatkowa, na którą znajdują czas pośród codziennych obowiązków. Tym bardziej ponad 300 warsztatów w tzw. procesie, w tym ponad 250 z szyldami NexusAuto, to nasz ogromny sukces. – mówi Rafał Kędziorek, Manager ds. Rozwoju sieci N!Auto – Miejmy jednak świadomość, że to nie liczba warsztatów w sieci była i jest naszym priorytetem.

Dlaczego warto przystąpić do NexusAuto?

– To zawsze jest jedno z kluczowych pytań w takich projektach i dotyczy wszystkich warsztatów w Polsce. Kto mnie zna ten wie, ale po raz kolejny podkreślę, że w mojej ocenie dużo lepiej jest być zrzeszonym w dowolnej sieci funkcjonującej w Polsce, niż nie korzystać z ich usług. Do decyzji mechanika pozostaje tylko określenie oczekiwań. Wszędzie zakres wsparcia będzie szeroki, również w NexusAuto. Mógłbym tu oczywiście przytoczyć i omówić dziesiątki przykładów, takich jak wsparcie prawne, techniczne, podatkowe, marketingowe, ekologiczne, szkoleniowe, ubezpieczeniowe i wiele, wiele innych, ale w skrócie powiem tylko, że mamy wszystko, co w mojej ocenie jest dziś potrzebne warsztatom do sprawnego funkcjonowania. Po szczegóły odsyłamy na stronę www. – dodaje Rafał Kędziorek.

NexusAuto nadal pracuje nad rozbudową programu wsparcia, aby i w przyszłości przedstawiać równie atrakcyjną ofertę. Na dzisiaj natomiast największym wyzwaniem dla sieci jest skuteczne dotarcie do mechaników z informacją, z czego już obecnie mogą korzystać.

Aby warsztat mógł przystąpić do sieci NexusAuto, kluczowa jest rekomendacja jednej z sieci hurtowni, które współtworzą NexusAuto czyli Auto Land Polska S.A, InterParts, Motogama, Auto Euro S.A. lub Intervito.

– Są oczywiście i wymogi formalne, takie jak minimalna liczba stanowisk itp. Dla mnie osobiście jest jednak ważniejsza chęć wspólnego rozwoju i korzystania z naszego wsparcia, niż perfekcyjny obiekt, na który jego szef nie ma pomysłu. – mówi Rafał Kędziorek z N!Auto.

Warsztat przystępując do NexusAuto otrzymuje bezpłatną wizualizację. Nowoczesny szyld jest jednak tylko wizytówką skierowaną do klienta, podobnie jak w innych branżach. Jednak o tym, czy ta pierwsza wizyta przekształci się w stałą relację, decydują już kolejne kroki: jakość obsługi, fachowość wykonywanych operacji, uczciwość w podejściu do klienta i sprawna komunikacja. Bez tego nawet fantastyczny szyld w niczym nie pomoże.

Kolejnym ciekawym elementem w NexusAuto jest wsparcie prawne, które niestety nadal nie jest tak powszechne, jak być powinno. Najczęściej motywatorem do jego wykorzystania przez warsztaty są sytuacje kryzysowe, do których w ogóle by nie doszło, gdyby zainteresowany skorzystał z pomocy prawnika czy księgowego na wcześniejszych etapach danego procesu.

– Często dzieje się tak np. w sprawach związanych z reklamacjami dotyczącymi jakości usług wykonywanych w warsztatach. – zauważa Rafał Kędziorek. – Prawnik jest informowany o problemach dopiero, kiedy sprawa jest już w sądzie i z roszczeniami, które narosły lawinowo. Z reguły można ją było rozwiązać na etapie wstępnym, prostą ugodą czy poprawnym wykorzystaniem posiadanego ubezpieczenia. Dlatego prawnicy ze wspierającej sieć kancelarii biorą regularnie udział w spotkaniach comiesięcznych, opracowują ciekawe tematy, a wszystkie warsztaty NexusAuto otrzymują te wyniki w serwisie e-mail, SMS, na www czy nawet na drukowanych ulotkach…

Jak przystąpić do NexusAuto?

– W przypadku wstępnego zainteresowania mechanika powyższym, umawiamy się na prezentację całego programu – zdalną lub spotkanie bezpośrednie. Jeżeli po nim nadal są chęci u każdej ze stron, rusza bardzo sprawny proces wizualizacji, podpisania niezbędnych dokumentów, zawieszenia sieciowych szyldów i dołączenia kolejnego warsztatu do naszej organizacji. Co bardzo ważne, z zachowaniem jego niezależności we wszystkich kluczowych obszarach, bo właśnie to w Polsce wyróżnia naszą propozycję. – podsumowuje Rafał Kędziorek, Manager ds. Rozwoju sieci N!Auto.

Artykuł sponsorowany NexusAuto

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!