Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
19.07 Ozonator od znanego producenta z certyfikatem biobójczości 19.07 Wentylatory chłodnicy – nowa grupa produktów w ofercie dostawcy 18.07 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 18.07 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 18.07 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych.

Blue Print

Rozwiązania Blueprint: Problem z wirnikiem pompy wody

Materiał, z którego powstał wirnik pompy wody, może wpływać na pracę układu chłodzenia. Przykładowo, pompy wody montowane fabrycznie w różnych modelach wielu marek samochodów wykorzystują wirnik wykonany z tworzywa sztucznego, który okazuje się zawodny. Jakie są skutki awarii wirnika w fabrycznych podzespołach i w jaki sposób pompa wody Blue Print z poprawionym wirnikiem rozwiązuje ten […]

Rozwiązania Blue Print: Wymiana sprzęgła w Fiacie 500

Od momentu wprowadzenia do sprzedaż kolejnej odsłony w roku 2007 Fiat 500 stał się niezmiernie popularnym modelem na rynku. Z jednej strony zawdzięczał to swojemu atrakcyjnemu wyglądowi w stylu retro, a z drugiej oszczędnym silnikom oraz niskim kosztom eksploatacji. Dzięki designowi nawiązującemu do swojego pierwowzoru, czyli produkowanej w latach 1957 do 1975 i napędzanej silnikiem […]

Rozwiązania Blue Print: filtr powietrza w samochodach z silnikami 1.4 HDI i 1.6 HDI

Silniki diesla o pojemności 1.4 oraz 1.6 w samochodach takich marek jak Citroën, DS, Fiat, Mitsubishi, Peugeot i Toyota znane są pod następującymi oznaczeniami HDI, D4d, JTD oraz DiD. Filtry powietrza do samochodów z powyższymi silnikami charakteryzują się nietypową budową. Specjaliści Blue Print radzą jak prawidłowo zainstalować ten filtr.

Rozwiązania Blue Print: jak rozpoznać uszkodzenie tylnego zacisku hamulcowego?

Fiat Talento 2, Nissan NV300 i Primastar 1, Vauxhall Opel Vivaro A & Vivaro B, Renault Trafic 2 i Trafic 3 to małe samochody dostawcze, korzystające z takich samych tylnych zacisków hamulcowych. Zdarza się, że te zaciski ulegają awariom. Specjaliści z firmy Blue Print wyjaśniają jakie objawy świadczą o uszkodzeniu tylnego zacisku hamulcowego.

Rozwiązania Blue Print: wymiana pękniętej pokrywy obudowy filtra oleju

W wielu modelach samochodów Mercedesa znajduje się taka sama pokrywa obudowy filtra oleju. Zdarza się, że zmęczony materiał podczas wymiany wkładu filtra oleju pęknie. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązanie przedstawiają specjaliści Blue Print.

Blue-Print to jedna z marek części zamiennych, należących do grupy Bilsteingroup, działająca na aftermarkecie. Blue Print specjalizuje się w rynku osobowych samochodów azjatyckich, ale jego oferta obejmuje także marki z innych kontynentów. Dostarcza części z kilku grup asortymentowych – w tym filtry, sprzęgła, klocki i tarcze hamulcowe. Firma jest zarówno producentem jak i dostawcą części, które poddaje zaawansowanej kontroli jakości przed wprowadzeniem na rynek. Marka Blue Print wyróżnia się na rynku wtórnym części zamiennych za sprawą udzielania trzyletniej gwarancji na swoje produkty. Więcej artykułów na temat oferty marki Blue Print znajduje się w powyższych artykułach.