Wielki Finał AP EXPERT 2023 już za nami

27 września 2023, 23:07

Wielki Finał jubileuszowej 10. edycji długoterminowej promocji AP EXPERT przeszedł już do historii. W dniach 8.09-10.09.2023 r., w otoczeniu górskich krajobrazów Beskidu Sądeckiego odbył się kulminacyjny event, podczas którego w sobotnie przedpołudnie finaliści zmierzyli się walce o nagrodę główną.

Zacznijmy jednak od początku, by nakreślić tym, którzy nie śledzili losów promocji, jak to się stało, że klikając w jeden link, można było we wrześniu być częścią niesamowitego wydarzenia.

Promocja skierowana była do klientów warsztatowych Auto Partner. Eliminacje trwały od marca do końca lipca. Uczestnicy, którzy zrealizowali swój target zakupowy, otrzymali wstęp do Finału Teoretycznego oraz już pierwszą nagrodę, czyli specjalny wózek z wyposażeniem warsztatowym marki ROOKS. Rywalizowali również ze sobą o miejsce w rankingu, gdzie dla 30 najlepszych klientów zostały przygotowane niesamowite nagrody, w tym za pierwsze miejsce samochód osobowy Volkswagen Taigo. Kolejnym etapem było rozwiązanie testu wiedzy z zakresu mechaniki i tym sposobem została wybrana grupa 30 finalistów, którzy zostali zaproszeni wraz z osobami towarzyszącymi do Krynicy-Zdroju na Wielki Finał.

8 września powitaliśmy wszystkich gości w hotelu Belmonte, malowniczo położonym na zboczu Góry Krzyżowej. Widok na panoramę miasta oraz naturę miał pozwolić uczestnikom na chwilę relaksu przed zmaganiami. Następnego poranka wszyscy razem wyruszyli w drogę do położonej nieopodal miejscowości Izby. Z luksusu hotelu zostali przeniesieni do agroturystyki, gdzie na łące, wśród dzikiej przyrody, zostali poinformowani o swoim zadaniu na ten dzień. Auto Partner przygotował w tym roku trasę o długości 3,5 kilometrów wiodącą przez łąki, wzniesienia i las, ze specjalnie dobranymi zadaniami. Każde z zadań należało najpierw zlokalizować na mapie, a za pomocą systemu GPS oraz kompasu dojść do celu. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy i wraz ze swoimi osobami towarzyszącymi ruszyli powalczyć o wygraną. Zadania finałowe przeplatane były rozrywką dla całych grup, tak aby można było rozładować emocje. A jakie zadania czekały na finalistów? Skoro byliśmy w terenie, to natura poprowadziła nas w kierunku sprawdzenia swoich umiejętności fizycznych i sprawności. Uczestnicy mieli do pokonania most linowy, weryfikowali swoją celność rzutem piłeczką w nieoczywistym otoczeniu wąwozu, zręcznie zbierali punkty za rzut obręczą oraz mierzyli się ze swoją precyzyjnością, strzelając z łuku.

Po wykonaniu całości zadań i powrocie do bazy na łące uczestnicy posilili się lokalnymi specjałami i po krótkim odpoczynku byli gotowi, aby wziąć udział w całkiem już wolnym od rywalizacji off-roadzie. Nie był on jednak pozbawiony emocji, wręcz przeciwnie. W tej części dnia adrenalina nie opuściła żadnego z uczestników, a po uśmiechach na twarzach widać było, że błoto każdego wprowadziło w doskonały nastrój.

Zmęczeni, ale zadowoleni mogli już wrócić do hotelu, gdzie czekał na nich oficjalny bankiet z kolejnymi atrakcjami. Po przywitaniu przez przedstawicieli Auto Partner oraz po wspaniałym posiłku przyszedł czas na to, aby wskazać wygranych. Najlepszym uczestnikiem, który poradził sobie ze stawianymi wyzwaniami, okazał się być Dawid Majerski reprezentujący firmę MOTO-MAJER Mechanika Pojazdów Samochodowych ze Szczawnika. Tym samym samochód osobowy CUPRA Formentor trafił w jego ręce. Nie był to jednak koniec nagród, gdyż na podium zaraz za pierwszym miejscem stanął Wojciech Fuklin reprezentujący firmę Autobono z Kasiny Wielkiej. Otrzymał on rower elektryczny Kross Level Boost 1.0 oraz rabat transakcyjny na zakup wyposażenia warsztatowego w wysokości 35 000 zł. Ostatnim na podium, jednak nadal zwycięzcą, został Karol Mikulec z firmy Topcar z Sójek. Trzecie miejsce również otrzymało swoje „kółka”, tym razem rower elektryczny LG eLille 2 oraz rabat transakcyjny na zakup wyposażenia warsztatowego w wysokości 15 000 zł. Tego wieczoru na scenie pojawiła się również przedstawicielka firmy Carus.pl Sp. z o.o., aby oficjalnie odebrać kluczyki do pierwszej nagrody z rankingu, czyli samochodu osobowego Volkswagen Taigo.

Gdy emocje już opadły, zaczęła się zabawa, która trwała prawie do białego rana. O tłum rozbawionych ludzi na parkiecie zadbał niezawodny cover band Gruba Ferajna.

Całość imprezy tradycyjnie poprowadził Ireneusz Bieleninik, który sprostał tym razem zadaniu odnalezienia wszystkich uczestników w lesie podczas finału oraz zabawiał ich anegdotkami w trakcie bankietu.

11. edycję specjalną zamykamy i już patrzymy, co takiego możemy przygotować w kolejnym roku.

 

Partnerami tegorocznej edycji AP EXPERT 2023 byli:

Partnerzy Tytularni: MaXgear, Bosch, Quaro, MEYLE, Castrol, ZF (Sachs, Lemförder, TRW), ATE, febi, MANN, Continental

Partnerzy Główni: Gates, KYB, Philips, Narva, NRF, Schaeffler (LuK, INA, FAG), SKF, Textar, VARTA, RYMEC, Valeo, NK, NGK NTK, Delphi Technologies, TotalEnergies

Partnerzy Techniczni: ROOKS, Ajusa, Amtra, AS, Bilstein, Pierburg, Kolbenschmidt, Blue Print, FA1, Motul, Magneti Marelli

Patronat Medialny: MotoFocus

Artykuł sponsorowany Auto Partner SA

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!