Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
12.04 Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 12.04 Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek 11.04 Wyniki finansowe Auto Partner SA – dystrybutor poprawił własny rekord 11.04 Jak produkowane są części regenerowane? Kampania FAAS Forum. 11.04 Moc nagród w Olimpiadzie Mistrzów Bezpieczeństwa – w tym wyjazd do fabryki komponentów hamulcowych Boscha!

Linex

Polski specjalista od linek samochodowych – wywiad z Linex

Firma Linex istnieje na rynku niemal od 60 lat i dostarcza swoje produkty zarówno na rynek pierwszomontażowy, jak również aftermarket. Producent różnego rodzaju linek samochodowych ma bogate portfolio, które stale jest rozszerzane o kolejne pozycje. Z Tomaszem Pacudą, kierownikiem działu marketingu i sprzedaży Linex, rozmawiamy o wyzwaniach, które stoją przed firmą w nadchodzącym czasie.

Premiera nowej wersji katalogu Moto-Części

Firma Moto-Profil udostępniła nową wersję Moto-Części, kompletnego i nowoczesnego katalogu części w branży motoryzacyjnej. W nowej wersji tego katalogu, firma Moto-Profil opracowała dodatkowe linie produktów, niezawartych dotąd w żadnym dostępnym na rynku programie. Wersja 1.2 Moto-Części zawiera ponad 1,8 mln części oraz akcesoriów i powstała w oparciu o dane TecDoc, największej bazy części zamiennych w Europie. […]

Grupa Inicjatywna Producentów

Grupa GIP skupia firmy zajmujące się produkcją samochodowych części zamiennych. Głównym zadaniem tej Grupy jest reprezentacja środowiska producentów części motoryzacyjnych w kontaktach z rządem, parlamentem, organizacjami oraz firmami krajowymi i międzynarodowymi. Tematy, w sprawie których podejmowane są działania to m.in.: Klauzula Napraw, Dostęp do danych technicznych niezbędnych do napraw oraz wiele innych bieżących problemów dotykających […]

Linex to polskie przedsiębiorstwo, specjalizujące się w produkcji cięgien motoryzacyjnych na rynek polski oraz europejski. W ofercie firmy znajdują się przede wszystkim cięgna sterujące, cięgna Bowdena (linki gazu, linki hamulca, linki sprzęgła), linki do otwierania drzwi, maski czy bagażnika, cięgna typu push-pull oraz pancerze i osłony Bowdena. Linex dostarcza swoje produkty na pierwszy montaż dla producentów pojazdów (OE) oraz na rynek wtórny (aftermarket). Firma została założona w 1963 r., w Częstochowie. Jej dynamiczny rozwój miał miejsce w latach 90. i 00. Więcej informacji na temat firmy Linex oraz jej oferty można znaleźć w powyższych artykułach.