Menu

Tomex

Producent hamulców współpracuje z Centrum Badań Jądrowych

TOMEX Hamulce wspólnie z działającym w Narodowym Centrum Badań Jądrowych Centrum Doskonałości NOMATEN prowadzi badania materiałowe projektowanych przez siebie okładzin ceramicznych.

Nowa technologia polskiego producenta klocków hamulcowych

Z uwagi na stale rosnące wymagania stawiane producentom okładzin ciernych, materiał stosowany do ich produkcji ulega ciągłym modyfikacjom. Samochodom oferowanym przez koncerny, co roku przybywa koni mechanicznych, nawet gdy downsizing jest już nieodzownym elementem przy projektowaniu nowych jednostek napędowych.

Elektromobilność – jak wpłynie na producentów części do układów hamulcowych?

Czy elektromobilność należy traktować jako zagrożenie dla producentów części do układów hamulcowych? A może przeciwnie, jest dla nich szansą na wprowadzenie nowych rozwiązań technicznych i rozwój prowadzonego biznesu? Opinii na ten temat poszukaliśmy u samych producentów.

Podwojenie oferty tarcz hamulcowych TOMEX

Polski producent elementów układu hamulcowego podwoił swój asortyment tarcz hamulcowych.

Duże pojemności chemii hamulcowej TOMEX

Polski producent wprowadził do oferty duże pojemności oferowanego zmywacza do hamulców oraz płynu hamulcowego DOT4.

TOMEX Hamulce wspiera szpital w Pile

Firma TOMEX Hamulce, wspólnie z innymi lokalnymi przedsiębiorcami, uczestniczy w akcji pomocy niesionej dla szpitala w Pile, do którego trafiają min. pacjenci zarażeni wirusem COVID-19.

Nowe referencje klocków hamulcowych TOMEX

Polski producent elementów układu hamulcowego wprowadził w ostatnim czasie do swojej oferty kilkadziesiąt nowych referencji klocków.

Konkurs TOMEX – wyniki

Znamy już zwycięzców konkursu, którego patronem była firma TOMEX Hamulce. Prezentujemy także prawidłowe odpowiedzi na konkursowe pytania.

TOMEX na Poznań Motor Show 2019

W ostatni weekend marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Poznań Motor Show. Polski producent elementów układu hamulcowego, firma TOMEX zaprezentuje m.in. nową odsłonę kampanii, skupiającej się na promowaniu bezpiecznej jazdy.

Tomex to polski producent elementów układu hamulcowego do samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów. Firma powstała w 1978 r. W latach 90. powołano do działania laboratorium badawczo-rozwojowe firmy oraz dokonano wdrożenia pierwszego, samodzielnie opracowanego materiału ciernego. Był to krok ku rozpoczęciu masowej produkcji klocków i szczęk hamulcowych. Obecnie Tomex oferuje klocki, szczęki i tarcze hamulcowe, płyny hamulcowe i chemię specjalistyczną. Firma posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i homologacje, potwierdzające jakość jej wyrobów. Jej znakiem rozpoznawczym jest technologia prasowania klocków hamulcowych HybriTech, zapewniająca wysoką wytrzymałość temperaturową i eliminująca piski hamulców. Tomex nie skupia się wyłącznie na rynku polskim, prowadząc intensywną działalność eksportową. Więcej informacji na temat oferty firmy można znaleźć w powyższych artykułach.