Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12:01 Ozonator od znanego producenta z certyfikatem biobójczości 10:48 Wentylatory chłodnicy – nowa grupa produktów w ofercie dostawcy 18.07 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 18.07 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 18.07 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych.

Orlen

Nowość wśród olejów silnikowych

Orlen Oil wprowadził do swojej oferty nowość w postaci oleju MAX EXPERT V 0W-30. Najnowszy produkt jest przeznaczony do samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych.

Płyn chłodniczy nowej generacji już dostępny w sprzedaży

Oferta produktowa ORLEN OIL została wzbogacona o nowy płyn chłodniczy Petrygo EVO, rekomendowany do stosowania w układach chłodniczych samochodów z silnikami spalinowymi, hybrydowymi oraz w pojazdach elektrycznych z pośrednim systemem chłodzenia baterii (BEV).

Czy Polskę i Polaków stać na samochody elektryczne? MotoFocus TV.

Samochody elektryczne w Polsce to nadal nisza. Co czeka kierowców jak i przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej w kontekście unijnych regulacji – w tym zakazu produkcji aut spalinowych od 2035 r.? Na pytania Witolda Hańczki odpowiada Maciej Mazur, prezes Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Czy na polskich stacjach Orlen pojawią się e-paliwa, znane jako paliwa syntetyczne?

Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych zacznie obowiązywać od 2035 roku. Wcześniej pojawią się podatki, zniechęcające kierowców do rejestrowania aut spalinowych. W przepisach uwzględniono niemiecką zmianę, która pozwala na rejestrację aut napędzanych paliwami syntetycznymi, czyli ekologicznymi e-paliwami. Obecnie są one produkowane jedyne w laboratoriach i są bardzo drogie. Czy w Polsce będą produkowane e-paliwa, przeznaczone do zasilania […]

Podsumowanie Forum Technologii H2POLAND – czy wodorowa rewolucja nadchodzi?

Tegoroczne 2. Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND – zgodnie z przewidywaniami – okazało się przestrzenią do współpracy dla biznesu, nauki, administracji rządowej, lokalnych samorządów i organizacji pozarządowych. To, co oddało cele Forum i jednocześnie wskazało kierunki na przyszłość, to bezpieczeństwo energetyczne, środowisko oraz ewolucja.

Oleje dedykowane do samochodów z napędem hybrydowym wprowadzono do oferty ORLEN OIL

ORLEN OIL zaprezentował nowe oleje silnikowe oraz przekładniowe. Najnowsze produkty produkowane przez Orlen są wytwarzane z myślą o samochodach wyposażonych w napęd hybrydowy.

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników – ruszają zapisy

Można już zgłaszać swój akces do XII edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finały odbędą się podczas Poznań Motor Show w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r.

Nowy olej silnikowy Orlen Platinum

Nowy, syntetyczny olej Platinum Max Expert V+5W-30 przeznaczony jest do najnowszysch silników samochodów osobowych. Obostrzenia dotyczące ochrony środowiska i nowe normy emisji spalin sprawiają, że OEM (producenci oryginalnego wyposażenia) muszą tworzyć coraz bardziej zaawansowane i dostosowane do wymogów, układy napędowe.

XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników – wyniki

W dniach 7-9 kwietnia, w czasie Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu, odbyły się XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Tym razem rywalizacja toczyła się w aż sześciu kategoriach. Ostatecznie udało się wyłonić najlepszych z najlepszych.

Technologia wodorowa przyszłością gospodarki – wywiad z przedstawicielem PAIH

Polska może się pochwalić jednym z najlepszych na świecie wyników w produkcji wodoru, jednak jak dotąd nie wykorzystuje swojego potencjału. Bez wątpienia technologia wodorowa jest przyszłością wielu gałęzi gospodarki. Przy okazji zbliżających się Wirtualnych Targów Wodorowych rozmawiamy z Grzegorzem Gałczyńskim, Menedżerem ds. Branż Strategicznych PAIH, który nakreślił nam drogę rozwoju przemysłu wodorowego w Polsce i […]

Orlen Oil jest spółką działającą w ramach Grupy Kapitałowej Polskiego Koncernu Naftowego Orlen SA. Spółka ta zajmuje się produkcją i dystrybucją środków smarnych, pod markami Platinum oraz Orlen Oil. W ofercie tych marek znajdziemy zarówno oleje silnikowe, jak i przekładniowe oraz przemysłowe do samochodów osobowych, ciężarowych i użytkowych. Orlen Oil produkuje także smary, kosmetyki oraz chemię motoryzacyjną – w tym płyny do dezynfekcji. Oleje silnikowe Orlenu posiadają aprobaty licznych producentów samochodów, takich jak Mercedes, Volkswagen, BMW Czy Renault. Więcej informacji na temat oferty Orlen Oil można znaleźć w artykułach z tej kategorii.