Nowość wśród olejów silnikowych

26 kwietnia 2024, 11:44

Orlen Oil wprowadził do swojej oferty nowość w postaci oleju MAX EXPERT V 0W-30. Najnowszy produkt jest przeznaczony do samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych.

Nowoczesne silniki wymagają specjalistycznej ochrony, którą można osiągnąć m.in. dzięki zastosowaniu olejów o niższej lepkości. Powyższy trend jest widoczny w polityce koncernu Volkswagen, gdzie na pierwsze zalanie, od 2021 roku, używane są tylko oleje w klasach lepkości SAE 0W-30 oraz SAE 0W-20. W związku z wymaganiami rynku motoryzacyjnego, po wszechstronnych badaniach i analizach, ORLEN OIL wdrożył do oferty w pełni syntetyczny olej MAX EXPERT V 0W-30, przeznaczony do samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych. Produkt posiada klasę jakości ACEA C3 oraz oficjalną homologację do stosowania w silnikach koncernu Volkswagen Group, Mercedes-Benz Group AG i BMW Group.

Charakterystyka oleju

Olej charakteryzuje się dobrymi właściwościami przepływowymi i lepkością, które chronią newralgiczne części silnika. ORLEN OIL MAX EXPERT V 0W-30 zawiera technologię Advanced Protect Formula, która dzięki swojej strukturze zwielokrotnia funkcje ochronne środka smarnego, co potwierdza test oceny stabilności oksydacyjnej CEC L-109-14, dający wynik o 55% lepszy niż wymagania dla klasy jakości ACEA C3.

ORLEN OIL MAX EXPERT V 0W-30, posiadający aprobaty VW Standard 504 00/VW Standard 507 00, może być stosowany w samochodzie gdzie wcześniej zalany był olej o lepkości 5W-30, posiadający identyczną aprobatę oraz klasę jakości ACEA C3. Uzyskana aprobata Grupy VW świadczy o pomyślnie zaliczonych testach oleju, m.in. na kompatybilność z biopaliwami i lepszą pompowalność w niskich temperaturach.

Dobre właściwości przepływowe oleju w niskich temperaturach wspomagają szybką cyrkulację, tym samym chroniąc układ napędowy przed zużyciem podczas rozruchu zimnego silnika, co uchroni silniki samochodów eksploatowanych w cyklu miejskim. Właściwością oleju niezmiernie istotną dla użytkowników jest jego energooszczędność, która pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa do niezbędnego minimum (2,1% zgodnie z testem M111FE).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!