Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
24.07 Ile zarabiają warsztaty? Znamy stawki roboczogodziny. 24.07 Nowe klucze dynamometryczne popularnego dystrybutora. Zakres “od napraw pojazdów, po przemysł lotniczy”. 24.07 Volkswagen T5 nie osiąga temperatury roboczej – porada techniczna 24.07 Nowe filmy szkoleniowe na kanale YouTube MotoFocus 24.07 Dopłaty do używanych elektryków. Jakie zalety i jakie konsekwencje?

Fischer

ZF zmienia nazwę dywizji pasywnych systemów bezpieczeństwa

Grupa ZF ogłosiła zmianę nazwy swojej dywizji pasywnych systemów bezpieczeństwa (Passive Safety Systems) na “ZF LIFETEC”. Nowy branding jest elementem trwającego obecnie prawnego wydzielenia tej dywizji w ramach Grupy ZF. W 2023 r. dywizja pasywnych systemów bezpieczeństwa osiągnęła sprzedaż na poziomie około 4,7 mld euro.

Polska Grupa Motoryzacyjna wprowadza bezpłatne szkolenia

Polska Grupa Motoryzacyjna we współpracy z firmą GK2 zorganizowała dla swoich członków cykl kilkunastu bezpłatnych całodniowych szkoleń, których tematyka to zarządzanie jakością i zrównoważony rozwój.

ZF zaprezentowało nowy, automatyczny moduł parkowania

ZF prezentuje nowy moduł Parking ECU. Jest to jednostka, która umożliwia korzystanie z różnych funkcji automatycznego parkowania w szerszej gamie pojazdów przy użyciu kamer i czujników ultradźwiękowych w czasie rzeczywistym.

MotoFocus TV: Drobne elementy do montażu większych części

Dobry biznes na rynku motoryzacyjnym można zrobić nawet na najbardziej niepozornych elementach, np. montażowych. Tą ścieżką poszła przed laty firma Fischer Automotive, której przedstawiciel – Marcin Cichoń, dyrektor sprzedaży i marketingu, był gościem Witolda Hańczki w najnowszym odcinku programu MotoFocus TV. Po raz pierwszy w historii programu, ogłoszona została także premiera nowego asortymentu, który wkrótce […]

O motoryzacji bez cenzury – siedemnasty odcinek podcastu Warsztatowiec.info

Tym razem, redaktorzy portalu Warsztatowiec.info, należącego do Grupy Medialnej MotoFocus, w swoim podcaście pochylają się nad tematem uszczelek – drobnych, niepozornych elementów, od których zależy często powodzenie całej naprawy samochodu. Redaktorzy zapraszają także do podróży w czasie po niezależnym rynku motoryzacyjnym.

Sukces polskiego producenta na targach Automechanika 2022

Targi Automechanika Frankfurt są  zawsze świetną okazją do ogłaszania nowych planów i zamierzeń wystawców. W czasie tegorocznej edycji doszło do uroczystego podpisania międzynarodowego listu intencyjnego. Jedną ze stron był polski producent dystrybutor części – Fischer Automotive.

Fischer Automotive na targach Automechanika 2022

Po raz kolejny Fischer Automotive zaprezentuje na targach Automechanika 2022 swoją ofertę, licząc na owocne spotkania z obecnymi i potencjalnymi klientami.

Auto Partner SA organizuje MINITARGI. Tym razem w Nowym Targu.

Niewielkie, lokalne imprezy targowe to koncepcja realizowana od pewnego czasu przez firmę Auto Partner SA. W ostatnią sobotę czerwca dystrybutor zaprasza do Nowego Targu. Tym razem MINITARGI odbędą się na terenie filii Auto Partner SA.

Bosch wzmacnia współpracę z Ceres Power

Bosch zwiększył swój udział w spółce Ceres Power z 3,9 procent do około 18 procent. W tym celu Bosch objął nowe akcje Ceres Power oraz zakupił kolejne akcje od dotychczasowych akcjonariuszy. W sumie Bosch zainwestował około 90 milionów euro. Aby wesprzeć strategiczną inwestycję i wzmocnić partnerstwo, Bosch ma prawo, zgodnie z warunkami transakcji, powołać członka […]

Hengst nagrodzony Partslife Environment Award

Specjaliści od filtracji z Münster otrzymali nagrodę Partslife Environment Award za filtr Blue.on, produkt opracowany przez firmę jako trwała alternatywa dla przykręcanych filtrów oleju.