Hengst nagrodzony Partslife Environment Award

6 lipca 2018, 6:04

Specjaliści od filtracji z Münster otrzymali nagrodę Partslife Environment Award za filtr Blue.on, produkt opracowany przez firmę jako trwała alternatywa dla przykręcanych filtrów oleju.

Główną ideą „Blue-on” było stworzenie zrównoważonego filtra oleju, który można zastosować zamiast metalowego filtra, tzw. „Spin-on”. Na całym świecie po drogach jeździ około 800 milionów pojazdów wyposażonych w przykręcane filtry oleju. W pojazdach tych podczas wymiany oleju usuwany jest cały filtr wraz z puszką, co wiąże się z koniecznością utylizacji pozostałego w filtrze oleju, jako odpadu niebezpiecznego oraz przetworzenia części metalowych i stalowych z tego  filtra. Taka wymiana znacznie obciąża środowisko, a suma odpadów wynosi 500 000 ton stali (równowartość 50 wież Eiffla) i 142 000 ton zużytego oleju (tankowiec Suezmax).

Nagroda została przyznana już siódmy rok z rzędu, a w składzie jury Partslife znaleźli się: specjalista ds. rynku wtórnego i prezes GVA – Hartmut P. Röhl, dyrektor generalny VREI – Thomas Fischer oraz dr Harald Weigand – profesor na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Mittelhessena i Volkera Angresa, kierownik zespołu środowiskowego ZDF i moderator telewizyjny. Wszyscy wyżej wymienieni są ekspertami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w sektorze przedsiębiorstw.

Nagroda została wręczona podczas gali w Wiesbaden z udziałem MCs Claudii Kleinert i Volkera Angresa. Hengst postanowił przeznaczyć nagrodę pieniężną na wsparcie Fundacji Petera Maffaya i Verein Herzenswünsche.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!