Menu

Filtry

Jak często wymieniać filtr paliwa – zalecenia specjalistów

Okresowa wymiana filtrów w samochodzie jest niezbędna dla utrzymania sprawności pojazdu. Filtr paliwa pozwala zachować czystość paliwa dostarczanego do silnika. Jak wszystkie inne filtry z czasem ulega on zużyciu, przez co nie spełnia swojej funkcji właściwie. Jak często należy wymieniać filtr paliwa, aby zachować pełną sprawność układu paliwowego i dlaczego jest to istotną czynnością serwisową?

Przyczyny uszkodzeń rezystora dmuchawy

Wymiana uszkodzonego rezystora w dmuchawie często eliminuje tylko oczywisty problem, ale nie jego przyczynę. Firma Mahle przygotowała poradnik, który wskazuje, gdzie szukać źródła awarii.

Technologia UFI Filters do hybrydy plug-in Lamborghini – Revuelto

Firma UFI Filters zaprezentowała moduł olejowy najnowszej generacji do nowego silnika Lamborghini V12. Będzie on montowany w Revuelto, pierwszym sportowym super samochodzie HPEV (High Performance Electrified Vehicle) z hybrydowym napędem typu plug-in z „Casa del Toro”.

Problemy z montażem puszkowych filtrów oleju OC 248 w minibusach kempingowych

Jeśli w busie przerobionym na kampera zamontowano dodatkową chłodnicę oleju, często znacznie utrudnia to montaż puszkowego filtra oleju OC 248. Z odsieczą przychodzi proste rozwiązanie.

Ta firma dostarczy części do pierwszego seryjnego auta wodorowego z Chin

Firma UFI Filters została wybrana na dostawcę modułu katodowej filtracji powietrza do samochodu Changan Deep Blue SL03. To pierwszy pojazd napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi, który trafił w Chinach do seryjnej produkcji.

Prawidłowy montaż oringów na filtrze oleju [Film]

Podczas wymiany filtra oleju należy zwrócić uwagę na prawidłowy montaż oringów. Firma Mahle przygotowała instruktaż na przykładzie filtra oleju OX 1141D, który jest dostarczany w zestawie ze wszystkimi niezbędnymi pierścieniami uszczelniającymi. Jeśli jednak nie zostaną one zamontowane we właściwej pozycji, może to doprowadzić do nieprawidłowego smarowania i poważnego uszkodzenia silnika.

Rozwiązania Blue Print: filtr powietrza w samochodach z silnikami 1.4 HDI i 1.6 HDI

Silniki diesla o pojemności 1.4 oraz 1.6 w samochodach takich marek jak Citroën, DS, Fiat, Mitsubishi, Peugeot i Toyota znane są pod następującymi oznaczeniami HDI, D4d, JTD oraz DiD. Filtry powietrza do samochodów z powyższymi silnikami charakteryzują się nietypową budową. Specjaliści Blue Print radzą jak prawidłowo zainstalować ten filtr.

Wiosenny serwis klimatyzacji – jakich błędów unikać?

Jak powinien wyglądać fachowy serwis klimatyzacji, ile powinien trwać i co należy zrobić w czasie takiej usługi wyjaśniają mechanicy z sieci warsztatów – ProfiAuto Serwis.

Wraz z rozwojem motoryzacji, filtry zaczęły pełnić coraz ważniejszą rolę w samochodach. Są one niezbędnym elementem pojazdów z silnikami spalinowymi, dla których poprawnej pracy potrzebne są filtr oleju, filtr paliwa i filtr powietrza dolotowego. Współczesne samochody nie mogą obyć się także bez filtra kabinowego, odpowiedzialnego za jakość powietrza dostarczanego przez nawiewy do kabiny pojazdu. Samochody zasilane silnikami spalinowymi (zwłaszcza wysokoprężnymi) często wyposażone są również w filtr cząstek stałych, odpowiedzialny za separację cząstek sadzy. Więcej informacji o wszelkich filtrach stosowanych w samochodach można znaleźć w artykułach z tej kategorii.