Menu

Filtry

Wymiana oleju przekładniowego – czynności serwisowe w SUV z dołączanym napędem na obie osie

Wymiana oleju przekładniowego w podzespołach odpowiedzialnych za sprawne działanie napędu 4×4 to ważna czynność serwisowa, o której nie można zapomnieć w SUVach z automatycznie dołączanym napędem na obie osie. Wymiana oleju przekładniowego pozwala utrzymać drogie podzespoły w dobrym stanie technicznym, co z kolei eliminuje awarie.

Blue.ion – innowacja zaprezentowana we Frankfurcie

W dniach 13-17 września firma Hengst Filtration brała udział w targach Automechanika we Frankfurcie nad Menem. Stoisko specjalisty z dziedziny filtracji opatrzone było znanym już hasłem The SMART Alternative., które od lat wyznacza kierunek inżynierom projektującym nowoczesne i innowacyjne rozwiązania z zakresu filtracji w pojazdach i silnikach.

Filtry na warsztacie – najczęstsze problemy przy montażu

PZL Sędziszów to firma, która pozostaje w kontakcie z mechanikami. Wymiana informacji na tej płaszczyźnie przynosi korzyści obu stronom. Pozwala na wprowadzanie pewnych udoskonaleń na etapie produkcji, a także jest dobrą bazą podczas przygotowywania wskazówek montażowych oraz szkoleń dla kolejnych pokoleń mechaników.

Volkswagen Passat 1.9 TDI – wymiana Sprzęgła

Volkswagen Passat – wszechstronny i duży samochód rodzinny – został wprowadzony na rynek w roku 1973 i obecnie dostępna jest jego ósma generacja. Ten bardzo popularny na wielu rynkach model wykorzystuje bardzo dużą ilość wspólnych podzespołów z grupy Volkswagen/Audi i jest doskonale znany mechanikom.

Wymiana mokrego paska rozrządu w silniku 1.2 PureTech

Obecnie wielu producentów pojazdów stosuje paski rozrządu pracujące w oleju. Są one węższe, a tym samym wymagają mniejszej przestrzeni roboczej. W porównaniu do tradycyjnego, „suchego“ paska rozrządu rozwiązanie to jest bardziej skuteczne i zapewnia cichszą pracę układu.

Wraz z rozwojem motoryzacji, filtry zaczęły pełnić coraz ważniejszą rolę w samochodach. Są one niezbędnym elementem pojazdów z silnikami spalinowymi, dla których poprawnej pracy potrzebne są filtr oleju, filtr paliwa i filtr powietrza dolotowego. Współczesne samochody nie mogą obyć się także bez filtra kabinowego, odpowiedzialnego za jakość powietrza dostarczanego przez nawiewy do kabiny pojazdu. Samochody zasilane silnikami spalinowymi (zwłaszcza wysokoprężnymi) często wyposażone są również w filtr cząstek stałych, odpowiedzialny za separację cząstek sadzy. Więcej informacji o wszelkich filtrach stosowanych w samochodach można znaleźć w artykułach z tej kategorii.