Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
08:54 Szkolenia firmy BETiS – maj 2024 08:53 Kolejny sezon akcji bezpłatnej kontroli amortyzatorów 17.04 Konkurs Hengst 17.04 Ewolucja w Klimatyzacji Samochodowej: urządzenia WAECO na R456a czyli zamiennik dla R134a oraz rozwiązania do obsługi R744. 17.04 Jedna, kilka czy wiele marek? Jak naprawiają europejskie warsztaty.

Filtry

Wymiana filtra kabinowego w VOLVO XC 60 II

W poniższym artykule omówimy lokalizację filtra kabinowego w VOLVO XC 60 II oraz jego wymianę krok po kroku.

Układy sterowania silnikiem z centralnym wtryskiem

Tematem dzisiejszego artykułu będzie budowa i działanie tytułowych systemów, jak również charakterystyka ich poszczególnych elementów, a także warunków pracy. Wspomnimy także o wariantach technologii stosowanych przez poszczególnych wytwórców.

Funkcje i działanie systemu Bosch Mono-Motronic

Rewolucja elektroniki i technologii półprzewodnikowej rozbłysła jak kometa w latach 80-tych, co odbiło się również na rozwoju samochodów osobowych. Motronic – ze swoimi poszczególnymi wersjami – stał się odrębną marką w ramach Robert Bosch GmbH. Wszystkie z nich mają jednak tę wspólną cechę: integrują wtrysk paliwa i zapłon w jednym urządzeniu. Ta kompaktowa konstrukcja otworzyła […]

Rozwiązania febi: wymiana filtra paliwa w samochodach z silnikami 2.2 diesel

Wymiana filtra paliwa to jeden z podstawowych podpunktów podczas corocznej obsługi serwisowej. Filtr paliwa w samochodach z silnikiem diesla o pojemności 2,2 L takich marek jak Citroën, Fiat, Ford, Jaguar, Lancia, Land Rover, Mitsubishi i Peugeot wymaga zwrócenia uwagi na kilka ważnych aspektów podczas wymiany. Jak wymienić filtr paliwa w silniku 2.2 diesel?

Rada dyrektorów UFI Filters wybrała nowego CEO. Kto zastąpi Rinaldo Facchiniego?

UFI Filters wybrało Stefano Gavę na nowego Chief Executive Officer (CEO), zastąpił on na tym stanowisku Rinaldo Facchiniego. Rada Dyrektorów UFI Filters, międzynarodowej grupy specjalizującej się w filtracji, zarządzaniu termicznym i w technologiach do rozwoju mobilności opartej na wodorze, podjęła tę decyzję w dniu 16 stycznia.

Paliwo E10 a filtry paliwa

PZL Sędziszów podpowiada – jeśli kierowcy obawiają się negatywnego wpływu biopaliwa na silnik swojego samochodu, mogą częściej wymieniać filtr paliwa. Takie działanie profilaktyczne nie jest zbyt drogie i z pewnością nie zaszkodzi. Artykuł dotyczy głównie paliwa E10, ale pamiętajmy, że sprawa dotyczy także benzyny E5, która nadal pozostaje w sprzedaży dla E98.

Rozwiązania febi: hałas i kontrolka ciśnienia oleju w BMW serii 1, 3 i 5

Podczas uruchamiania silnik jest bardzo głośny i generuje klekoczący hałas, a na desce rozdzielczej zapala się kontrolka ostrzegająca o niskim ciśnieniu oleju. Silnik przechodzi w tryb awaryjny i ma ograniczoną moc. W pamięci sterownika silnika może zostać zapamiętany kod usterki 30C1 – statyczna regulacja ciśnienia oleju silnikowego. Ta usterka występuje w niektórych modelach BMW. Jakie […]

Wraz z rozwojem motoryzacji, filtry zaczęły pełnić coraz ważniejszą rolę w samochodach. Są one niezbędnym elementem pojazdów z silnikami spalinowymi, dla których poprawnej pracy potrzebne są filtr oleju, filtr paliwa i filtr powietrza dolotowego. Współczesne samochody nie mogą obyć się także bez filtra kabinowego, odpowiedzialnego za jakość powietrza dostarczanego przez nawiewy do kabiny pojazdu. Samochody zasilane silnikami spalinowymi (zwłaszcza wysokoprężnymi) często wyposażone są również w filtr cząstek stałych, odpowiedzialny za separację cząstek sadzy. Więcej informacji o wszelkich filtrach stosowanych w samochodach można znaleźć w artykułach z tej kategorii.