Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
12.04 Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 12.04 Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek 11.04 Wyniki finansowe Auto Partner SA – dystrybutor poprawił własny rekord 11.04 Jak produkowane są części regenerowane? Kampania FAAS Forum. 11.04 Moc nagród w Olimpiadzie Mistrzów Bezpieczeństwa – w tym wyjazd do fabryki komponentów hamulcowych Boscha!

Filtry powietrza

Układy sterowania silnikiem z centralnym wtryskiem

Tematem dzisiejszego artykułu będzie budowa i działanie tytułowych systemów, jak również charakterystyka ich poszczególnych elementów, a także warunków pracy. Wspomnimy także o wariantach technologii stosowanych przez poszczególnych wytwórców.

UFI Filters i SOFIMA Filter uzyskują kategorię „TecDoc Premier Data Supplier”

UFI i SOFIMA, marki Grupy UFI Filters obsługujące rynek wtórny, dołączają do grona „TecDoc Premier Data Supplier”. TecDoc to należąca do Grupy TecAlliance jedna z wiodących baz danych rynku aftermarket, z której korzystają podmioty zaangażowane w łańcuch dostaw na całym świecie.

Ta firma dostarczy części do pierwszego seryjnego auta wodorowego z Chin

Firma UFI Filters została wybrana na dostawcę modułu katodowej filtracji powietrza do samochodu Changan Deep Blue SL03. To pierwszy pojazd napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi, który trafił w Chinach do seryjnej produkcji.

Rozwiązania Blue Print: filtr powietrza w samochodach z silnikami 1.4 HDI i 1.6 HDI

Silniki diesla o pojemności 1.4 oraz 1.6 w samochodach takich marek jak Citroën, DS, Fiat, Mitsubishi, Peugeot i Toyota znane są pod następującymi oznaczeniami HDI, D4d, JTD oraz DiD. Filtry powietrza do samochodów z powyższymi silnikami charakteryzują się nietypową budową. Specjaliści Blue Print radzą jak prawidłowo zainstalować ten filtr.

Nowe filtry kabinowe włoskiego producenta UFI Filters

UFI Filters zaprezentowało nowości w wiosennej ofercie filtrów pyłkowych. Wiosna jest dobrą porą, aby wymienić kabinowy filtr powietrza w samochodzie.

300 nowych referencji filtrów Magneti Marelli

Magneti Marelli, w ciągu ostatnich dwóch lat, wprowadziło na rynek 300 nowych referencji. Obejmują one filtry paliwa, filtry oleju, filtry powietrza, filtry kabinowe. Nowości zapewniają wysokie pokrycie europejskiego parku samochodowego.

Diesel, który dużo pali – gdzie szukać źródła problemów?

Co może powodować zwiększone zużycie paliwa w dieslu? Dlaczego silnik nagle zaczął więcej palić? Jest bardzo wiele potencjalnych przyczyn tej sytuacji. W niniejszym artykule postaraliśmy się zebrać je wszystkie. Poprosiliśmy także o pomoc eksperta.

Filtry powietrza – ewolucja, rodzaje, funkcje

W artykule wyjaśnimy ewolucję filtrów powietrza, omówimy kilka współczesnych przykładów systemów filtracji, a także zajmiemy się kwestią serwisowania.

Blue.ion – innowacja zaprezentowana we Frankfurcie

W dniach 13-17 września firma Hengst Filtration brała udział w targach Automechanika we Frankfurcie nad Menem. Stoisko specjalisty z dziedziny filtracji opatrzone było znanym już hasłem The SMART Alternative., które od lat wyznacza kierunek inżynierom projektującym nowoczesne i innowacyjne rozwiązania z zakresu filtracji w pojazdach i silnikach.

Filtry na warsztacie – najczęstsze problemy przy montażu

PZL Sędziszów to firma, która pozostaje w kontakcie z mechanikami. Wymiana informacji na tej płaszczyźnie przynosi korzyści obu stronom. Pozwala na wprowadzanie pewnych udoskonaleń na etapie produkcji, a także jest dobrą bazą podczas przygotowywania wskazówek montażowych oraz szkoleń dla kolejnych pokoleń mechaników.

Filtr powietrza to jeden z najważniejszych elementów każdego pojazdu wyposażonego w silnik spalinowy. Jego zadaniem jest ochrona silnika przed zanieczyszczeniami dostającymi się poprzez układ dolotowy wraz z powietrzem z zewnątrz. Filtry powietrza zbierają pył, piasek, kurz czy wilgoć. Wymiana filtra powietrza powinna być wykonywana regularnie, najlepiej przy okazji wymiany oleju silnikowego w pojeździe. Warto robić to częściej, jeżeli pojazd jest wykorzystywany w trudnych warunkach (np. w terenie). Objawy silnie zabrudzonego filtra powietrza to m.in. zwiększenie zużycia paliwa, spadek mocy i elastyczności silnika, okresowe przygasanie silnika. Więcej informacji o filtrach powietrza i ich rynkowej ofercie można znaleźć w artykułach z tej kategorii.