Menu

Filtry powietrza

Ta firma dostarczy części do pierwszego seryjnego auta wodorowego z Chin

Firma UFI Filters została wybrana na dostawcę modułu katodowej filtracji powietrza do samochodu Changan Deep Blue SL03. To pierwszy pojazd napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi, który trafił w Chinach do seryjnej produkcji.

Rozwiązania Blue Print: filtr powietrza w samochodach z silnikami 1.4 HDI i 1.6 HDI

Silniki diesla o pojemności 1.4 oraz 1.6 w samochodach takich marek jak Citroën, DS, Fiat, Mitsubishi, Peugeot i Toyota znane są pod następującymi oznaczeniami HDI, D4d, JTD oraz DiD. Filtry powietrza do samochodów z powyższymi silnikami charakteryzują się nietypową budową. Specjaliści Blue Print radzą jak prawidłowo zainstalować ten filtr.

Nowe filtry kabinowe włoskiego producenta UFI Filters

UFI Filters zaprezentowało nowości w wiosennej ofercie filtrów pyłkowych. Wiosna jest dobrą porą, aby wymienić kabinowy filtr powietrza w samochodzie.

300 nowych referencji filtrów Magneti Marelli

Magneti Marelli, w ciągu ostatnich dwóch lat, wprowadziło na rynek 300 nowych referencji. Obejmują one filtry paliwa, filtry oleju, filtry powietrza, filtry kabinowe. Nowości zapewniają wysokie pokrycie europejskiego parku samochodowego.

Diesel, który dużo pali – gdzie szukać źródła problemów?

Co może powodować zwiększone zużycie paliwa w dieslu? Dlaczego silnik nagle zaczął więcej palić? Jest bardzo wiele potencjalnych przyczyn tej sytuacji. W niniejszym artykule postaraliśmy się zebrać je wszystkie. Poprosiliśmy także o pomoc eksperta.

Filtry powietrza – ewolucja, rodzaje, funkcje

W artykule wyjaśnimy ewolucję filtrów powietrza, omówimy kilka współczesnych przykładów systemów filtracji, a także zajmiemy się kwestią serwisowania.

Blue.ion – innowacja zaprezentowana we Frankfurcie

W dniach 13-17 września firma Hengst Filtration brała udział w targach Automechanika we Frankfurcie nad Menem. Stoisko specjalisty z dziedziny filtracji opatrzone było znanym już hasłem The SMART Alternative., które od lat wyznacza kierunek inżynierom projektującym nowoczesne i innowacyjne rozwiązania z zakresu filtracji w pojazdach i silnikach.

Filtry na warsztacie – najczęstsze problemy przy montażu

PZL Sędziszów to firma, która pozostaje w kontakcie z mechanikami. Wymiana informacji na tej płaszczyźnie przynosi korzyści obu stronom. Pozwala na wprowadzanie pewnych udoskonaleń na etapie produkcji, a także jest dobrą bazą podczas przygotowywania wskazówek montażowych oraz szkoleń dla kolejnych pokoleń mechaników.

Volkswagen Passat 1.9 TDI – wymiana Sprzęgła

Volkswagen Passat – wszechstronny i duży samochód rodzinny – został wprowadzony na rynek w roku 1973 i obecnie dostępna jest jego ósma generacja. Ten bardzo popularny na wielu rynkach model wykorzystuje bardzo dużą ilość wspólnych podzespołów z grupy Volkswagen/Audi i jest doskonale znany mechanikom.

Filtr powietrza to jeden z najważniejszych elementów każdego pojazdu wyposażonego w silnik spalinowy. Jego zadaniem jest ochrona silnika przed zanieczyszczeniami dostającymi się poprzez układ dolotowy wraz z powietrzem z zewnątrz. Filtry powietrza zbierają pył, piasek, kurz czy wilgoć. Wymiana filtra powietrza powinna być wykonywana regularnie, najlepiej przy okazji wymiany oleju silnikowego w pojeździe. Warto robić to częściej, jeżeli pojazd jest wykorzystywany w trudnych warunkach (np. w terenie). Objawy silnie zabrudzonego filtra powietrza to m.in. zwiększenie zużycia paliwa, spadek mocy i elastyczności silnika, okresowe przygasanie silnika. Więcej informacji o filtrach powietrza i ich rynkowej ofercie można znaleźć w artykułach z tej kategorii.