Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
02.07 Wielka Wyprawa Maluchów już na starcie! Wyruszy spod Pałacu Kultury i Nauki. 02.07 Inter Cars przedłuża współpracę z producentem olejów 02.07 Groupauto CEE ma nowego partnera 02.07 Szkolenia Marelli – wakacje i wrzesień 2024 02.07 Dodatkowe oświetlenie samochodu – co można zamontować i kiedy korzystać? MotoFocus TV.

Filtry powietrza

Filtry na warsztacie – najczęstsze problemy przy montażu

PZL Sędziszów to firma, która pozostaje w kontakcie z mechanikami. Wymiana informacji na tej płaszczyźnie przynosi korzyści obu stronom. Pozwala na wprowadzanie pewnych udoskonaleń na etapie produkcji, a także jest dobrą bazą podczas przygotowywania wskazówek montażowych oraz szkoleń dla kolejnych pokoleń mechaników.

Volkswagen Passat 1.9 TDI – wymiana Sprzęgła

Volkswagen Passat – wszechstronny i duży samochód rodzinny – został wprowadzony na rynek w roku 1973 i obecnie dostępna jest jego ósma generacja. Ten bardzo popularny na wielu rynkach model wykorzystuje bardzo dużą ilość wspólnych podzespołów z grupy Volkswagen/Audi i jest doskonale znany mechanikom.

Wymiana mokrego paska rozrządu w silniku 1.2 PureTech

Obecnie wielu producentów pojazdów stosuje paski rozrządu pracujące w oleju. Są one węższe, a tym samym wymagają mniejszej przestrzeni roboczej. W porównaniu do tradycyjnego, „suchego“ paska rozrządu rozwiązanie to jest bardziej skuteczne i zapewnia cichszą pracę układu.

Wysokie zużycie paliwa w samochodzie osobowym – co może być źródłem problemu?

Bardzo wysokie ceny benzyny i oleju napędowego sprawiły, że kierowcy są niezwykle czuli na punkcie zużycia paliwa. Do naszych warsztatów mogą trafiać kierowcy, którzy będą twierdzić, że ich pojazd zużywa za dużo paliwa. W takim przypadku, zanim mechanik przystąpi do standardowej pracy i poszukiwania przyczyn, musi pobawić się w psychologa. I na początek zdiagnozować intencje […]

Czym różni się dobry filtr od złego?

Są takie części zamienne, których jakość da się ocenić już na pierwszy rzut oka, ewentualnie po przejechaniu kilkuset kilometrów. Dla przykładu – tani zamiennik błotnika nie będzie idealnie pasował do nadwozia, a kiepski łącznik stabilizatora zacznie stukać nawet miesiąc po wymianie. A jak to jest z filtrami? Przecież i tak wymienia się je zazwyczaj co […]

Ekstremalne uszkodzenia filtrów samochodowych

Wadliwy montaż lub drastyczne lekceważenie zasad obsługi serwisowej mogą sprawić, że nawet najlepszy filtr przestanie spełniać swoją funkcję. PZL Sędziszów wskazuje na takie warsztatowe przypadki i przestrzega przed popełnianiem podobnych błędów.

Niezwykle ważna analiza – sprawdzanie stanu filtrów

Stan samochodu można nierzadko ocenić po… stanie filtrów. Taki „egzamin” da się przeprowadzić w warunkach warsztatowych, np. podczas okresowego przeglądu połączonego z wymianą oleju.

Filtr powietrza to jeden z najważniejszych elementów każdego pojazdu wyposażonego w silnik spalinowy. Jego zadaniem jest ochrona silnika przed zanieczyszczeniami dostającymi się poprzez układ dolotowy wraz z powietrzem z zewnątrz. Filtry powietrza zbierają pył, piasek, kurz czy wilgoć. Wymiana filtra powietrza powinna być wykonywana regularnie, najlepiej przy okazji wymiany oleju silnikowego w pojeździe. Warto robić to częściej, jeżeli pojazd jest wykorzystywany w trudnych warunkach (np. w terenie). Objawy silnie zabrudzonego filtra powietrza to m.in. zwiększenie zużycia paliwa, spadek mocy i elastyczności silnika, okresowe przygasanie silnika. Więcej informacji o filtrach powietrza i ich rynkowej ofercie można znaleźć w artykułach z tej kategorii.