Nowe filtry kabinowe włoskiego producenta UFI Filters

30 marca 2023, 12:43

UFI Filters zaprezentowało nowości w wiosennej ofercie filtrów pyłkowych. Wiosna jest dobrą porą, aby wymienić kabinowy filtr powietrza w samochodzie.

Dlaczego wymiana filtra kabinowego jest ważna?

UFI Filters, prezentuje pełną gamę filtrów kabinowych, które chronią przed kurzem, sadzą, bakteriami, pyłkami i innymi zanieczyszczeniami wewnątrz pojazdu. Zanieczyszczenia w kabinie samochodu mogą w skrajnych przypadkach nawet wywoływać choroby. Dlatego tak ważny jest wybór wysokiej jakości filtra kabinowego i jego regularna wymiana.

Poprzez doświadczenie w badaniach i rozwoju nowych materiałów, firma UFI Filters opracowała na bazie FormulaUFI.Stratiflex różne rodzaje mediów do filtrów kabinowych, zapewniających wysoką skuteczność filtracji, odporność na wilgoć i neutralizację mikroorganizmów. Dzięki temu Grupa UFI oferuje w swoim katalogu aftermarket trzy rodzaje filtrów kabinowych: od tradycyjnego filtra przeciwpyłkowego, poprzez filtr z węglem aktywnym, zatrzymujący nieprzyjemne zapachy, aż po filtr antybakteryjny z gamy UFI Filters Argentium®.

Szeroka gama produktów UFI Filters do wielu modeli samochodów

Katalog UFI Filters zawiera obecnie ponad 700 referencji filtrów kabinowych, w tym 607 do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych oraz 111 do ciężarówek drogowych i terenowych, obejmujących ponad 19.000 zastosowań. W ostatnich latach oferta UFI Filters znacznie się powiększyła i pokrywa ponad 98,5% samochodów na europejskich drogach.

363 filtrów przeciwpyłkowych z medium wykonanym z włókniny syntetycznej, zatrzymuje ponad 90% cząstek o średnicy większej niż 2,5 μm, takich jak pył PM10, zanieczyszczenia i pyłki. Filtry przeciwpyłkowe UFI są oznaczone w katalogu kodem początkowym 53.

Z kolei 196 referencji filtrów węglowych obejmuje filtry z medium wykonanym z włókniny połączonej z węglem aktywnym, pochłaniającym gazy i zapachy oraz blokującym zanieczyszczenia przemysłowe i rolnicze, takie jak niebezpieczne NOX, SO2, NH3 i LZO. Filtry węglowe UFI zapewniają większą ochronę pojazdu i są oznaczone w katalogu kodem początkowym 54.

UFI Filters oferuje również 159 wyjątkowych filtrów UFI Argentium® o właściwościach antybakteryjnych. Innowacyjne medium filtracyjne składa się z trzech warstw: strukturalnej, absorpcyjnej i antybakteryjnej, zawierającej cząsteczki srebra. Biocyd Biomaster na bazie srebra, testowany zgodnie z normą ISO 22196:2011, może ograniczenia powstawania bakterii nawet o 99%. Filtry Argentium® UFI są oznaczone w katalogu kodem początkowym 34.

Działanie kabinowego filtra powietrza

Stężenie pyłu w atmosferze i występowanie różnego rodzaju szkodliwych cząstek, takich jak PM10 i PM2,5, zależy od warunków pogodowych i obszaru geograficznego. Ich obecność może być nawet sześciokrotnie wyższa wewnątrz pojazdu, ze względu na efekt „tunelu” tworzący się w układzie wentylacji. Skutkami pogorszenia jakości powietrza podczas jazdy są: alergie, bóle gardła, kichanie, brak koncentracji oraz ograniczona widoczność spowodowana gromadzeniem się pary wodnej na szybach.

Po tym jak jesień i zima poważnie nadwyrężyły filtr kabinowy poprzez wilgoć, kurz, drobny pył i zanieczyszczenia, ważne jest przeprowadzenie jego wymiany na wiosnę. Grupa UFI Filters zaleca regularną wymianę filtra kabinowego co 15.000 km, a na obszarach szczególnie zanieczyszczonych nawet w krótszych odstępach czasu, lub najpóźniej co 6-12 miesięcy. To czynność niezbędna dla zdrowia i komfortu jazdy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!