Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
10:00 Wymiana żarówki – elektryczny Volkswagen e-up 08:33 Skąd warsztaty biorą dane potrzebne do napraw samochodów? 08:00 Szkolenia Bosch – czerwiec 2024 24.05 Nowość w ofercie Nittery 24.05 Konkurs Hengst – wyniki

Filtry oleju

Filtry do automatycznych skrzyń biegów ZF dostępne w ofercie BSL

W ofercie BSL znalazły się miski olejowe ze zintegrowanymi filtrami oleju do skrzyń biegów marki ZF.

Rozwiązania febi: hałas i kontrolka ciśnienia oleju w BMW serii 1, 3 i 5

Podczas uruchamiania silnik jest bardzo głośny i generuje klekoczący hałas, a na desce rozdzielczej zapala się kontrolka ostrzegająca o niskim ciśnieniu oleju. Silnik przechodzi w tryb awaryjny i ma ograniczoną moc. W pamięci sterownika silnika może zostać zapamiętany kod usterki 30C1 – statyczna regulacja ciśnienia oleju silnikowego. Ta usterka występuje w niektórych modelach BMW. Jakie […]

Filtry oleju – jakie są ich rodzaje i co świadczy o ich jakości?

Filtr oleju to niewielki element o prostej konstrukcji, ale samochód nie przejechałby bez niego większej odległości. Odgrywa on bowiem kluczową rolę w układzie smarowania silników spalinowych, niezależnie od ich rodzaju. Stałe utrzymywanie środka smarnego w czystości jest zadaniem niezbędnym do prawidłowej pracy silników tłokowych. Wraz z rozwojem silników pojawiły się liczne i bardzo zróżnicowane konstrukcje […]

Technologia UFI Filters do hybrydy plug-in Lamborghini – Revuelto

Firma UFI Filters zaprezentowała moduł olejowy najnowszej generacji do nowego silnika Lamborghini V12. Będzie on montowany w Revuelto, pierwszym sportowym super samochodzie HPEV (High Performance Electrified Vehicle) z hybrydowym napędem typu plug-in z „Casa del Toro”.

Problemy z montażem puszkowych filtrów oleju OC 248 w minibusach kempingowych

Jeśli w busie przerobionym na kampera zamontowano dodatkową chłodnicę oleju, często znacznie utrudnia to montaż puszkowego filtra oleju OC 248. Z odsieczą przychodzi proste rozwiązanie.

Prawidłowy montaż oringów na filtrze oleju [Film]

Podczas wymiany filtra oleju należy zwrócić uwagę na prawidłowy montaż oringów. Firma Mahle przygotowała instruktaż na przykładzie filtra oleju OX 1141D, który jest dostarczany w zestawie ze wszystkimi niezbędnymi pierścieniami uszczelniającymi. Jeśli jednak nie zostaną one zamontowane we właściwej pozycji, może to doprowadzić do nieprawidłowego smarowania i poważnego uszkodzenia silnika.

Ile wydasz na serwis sprowadzonego auta?

Według statystyk, typowy samochód używany sprowadzany do Polski ma niespełna 13 lat i należy do klasy średniej lub kompaktowej. PZL Sędziszów podpowiada jakie czynności obsługowe należy wykonać po zakupie takiego pojazdu i przewiduje szacunkowe koszty.

Ich regularna wymiana to kluczowa kwestia dla zachowania pełnej sprawności silnika. Filtry oleju to najważniejsze filtry, stosowane w pojazdach z napędem spalinowym. W zdecydowanej większości przypadków, filtr oleju wymieniany jest wraz z olejem silnikowym w odpowiednich interwałach czasowych lub kilometrowych. Producenci filtrów zalecają, by robić to częściej niż zaleca producent samochodu, gdyż w trakcie eksploatacji większość pojazdów narażonych jest na przyspieszone pogorszenie jakości oleju silnikowego. Cena wymiany oleju i filtrów jest z reguły niewielkim wydatkiem w stosunku do konieczności ewentualnej naprawy czy wymiany silnika, dlatego też nie warto oszczędzać na tych elementach. Więcej na temat rynkowej oferty filtrów oleju można przeczytać w powyższych artykułach.