Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
14:50 Nowość w ofercie Nittery 14:00 Konkurs Hengst – wyniki 23.05 Nowy kompresor klimatyzacji w ofercie BORG Automotive Reman 23.05 W Stambule wybrano nowy zarząd FIGIEFA. Zasiądzie w nim przedstawiciel Polski. 22.05 Jak się “robi” downsizing? Wyjaśnia Dr.Motor Automotive.

Filtry kabinowe, przeciwpyłkowy

Wymiana filtra kabinowego w VOLVO XC 60 II

W poniższym artykule omówimy lokalizację filtra kabinowego w VOLVO XC 60 II oraz jego wymianę krok po kroku.

Przyczyny uszkodzeń rezystora dmuchawy

Wymiana uszkodzonego rezystora w dmuchawie często eliminuje tylko oczywisty problem, ale nie jego przyczynę. Firma Mahle przygotowała poradnik, który wskazuje, gdzie szukać źródła awarii.

Wiosenny serwis klimatyzacji – jakich błędów unikać?

Jak powinien wyglądać fachowy serwis klimatyzacji, ile powinien trwać i co należy zrobić w czasie takiej usługi wyjaśniają mechanicy z sieci warsztatów – ProfiAuto Serwis.

Najciekawsze fakty z historii klimatyzacji – co sprawia, że klima dobrze chłodzi

Próby efektywnego chłodzenia wnętrza pojazdów są podejmowane właściwie od pojawienia się pierwszych samochodów osobowych. Przez lata sprawdzono wiele rozwiązań, które doprowadziły do powstania systemów klimatyzacji stosowanych obecnie. PZL Sędziszów zdecydował się zebrać najciekawsze fakty z historii klimatyzacji oraz podpowiedzieć jak zadbać o nią, aby osiągnąć możliwie najlepszą jakość chłodzenia.

Nowe filtry kabinowe włoskiego producenta UFI Filters

UFI Filters zaprezentowało nowości w wiosennej ofercie filtrów pyłkowych. Wiosna jest dobrą porą, aby wymienić kabinowy filtr powietrza w samochodzie.

300 nowych referencji filtrów Magneti Marelli

Magneti Marelli, w ciągu ostatnich dwóch lat, wprowadziło na rynek 300 nowych referencji. Obejmują one filtry paliwa, filtry oleju, filtry powietrza, filtry kabinowe. Nowości zapewniają wysokie pokrycie europejskiego parku samochodowego.

Filtry kabinowe są integralnym elementem wszystkich współczesnych samochodów. Historia tego elementu jest jednak krótka i sięga zaledwie końcówki lat 70. XX w. Wtedy to na rynku pojawiło się pierwsze auto wyposażone w filtr przeciwpyłkowy. Zastosowanie filtrów kabinowych upowszechniło się dopiero w latach 90. i 00. Filtry kabinowe mają za zadanie oczyszczać powietrze dostające się do wnętrza samochodu podczas jazdy. Na rynku funkcjonuje kilka rodzajów filtrów kabinowych – m.in. modele dedykowane alergikom, o bardzo wysokiej skuteczności zatrzymywania pyłków. Ważnym elementem eksploatacji samochodu jest regularna wymiana filtra kabinowego. Więcej na temat tych filtrów można przeczytać w powyższych artykułach.