Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
22.11 Niespodziewane zmiany w “koszyku inflacyjnym” części samochodowych. Z czego wynikają? 22.11 5 typowych błędów – podczas wymiany świec zapłonowych 22.11 Za nami XIX Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 22.11 Szkolenie online: “MAHLE – warsztat przyszłości” 21.11 Hankook kupuje koreańskiego producenta części samochodowych

Filtry kabinowe, przeciwpyłkowy

300 nowych referencji filtrów Magneti Marelli

Magneti Marelli, w ciągu ostatnich dwóch lat, wprowadziło na rynek 300 nowych referencji. Obejmują one filtry paliwa, filtry oleju, filtry powietrza, filtry kabinowe. Nowości zapewniają wysokie pokrycie europejskiego parku samochodowego.

Blue.ion – innowacja zaprezentowana we Frankfurcie

W dniach 13-17 września firma Hengst Filtration brała udział w targach Automechanika we Frankfurcie nad Menem. Stoisko specjalisty z dziedziny filtracji opatrzone było znanym już hasłem The SMART Alternative., które od lat wyznacza kierunek inżynierom projektującym nowoczesne i innowacyjne rozwiązania z zakresu filtracji w pojazdach i silnikach.

Filtry na warsztacie – najczęstsze problemy przy montażu

PZL Sędziszów to firma, która pozostaje w kontakcie z mechanikami. Wymiana informacji na tej płaszczyźnie przynosi korzyści obu stronom. Pozwala na wprowadzanie pewnych udoskonaleń na etapie produkcji, a także jest dobrą bazą podczas przygotowywania wskazówek montażowych oraz szkoleń dla kolejnych pokoleń mechaników.

Czujnik położenia pedału gazu – awarie. Wszystko, co powinien wiedzieć mechanik.

Zapalona kontrolka check engine, zbyt wysoka prędkość obrotowa silnika na biegu jałowym i słaba reakcja na naciskanie pedału gazu albo brak reakcji? To typowe problemy, jakich powodem może być uszkodzony czujnik położenia pedału gazu. Jak działa ten czujnik? Jaką pełni rolę? Zapytaliśmy ekspertów także o najważniejszą kwestię, czyli awarie czujnika położenia pedału gazu.

Czym różni się dobry filtr od złego?

Są takie części zamienne, których jakość da się ocenić już na pierwszy rzut oka, ewentualnie po przejechaniu kilkuset kilometrów. Dla przykładu – tani zamiennik błotnika nie będzie idealnie pasował do nadwozia, a kiepski łącznik stabilizatora zacznie stukać nawet miesiąc po wymianie. A jak to jest z filtrami? Przecież i tak wymienia się je zazwyczaj co […]

Filtry kabinowe są integralnym elementem wszystkich współczesnych samochodów. Historia tego elementu jest jednak krótka i sięga zaledwie końcówki lat 70. XX w. Wtedy to na rynku pojawiło się pierwsze auto wyposażone w filtr przeciwpyłkowy. Zastosowanie filtrów kabinowych upowszechniło się dopiero w latach 90. i 00. Filtry kabinowe mają za zadanie oczyszczać powietrze dostające się do wnętrza samochodu podczas jazdy. Na rynku funkcjonuje kilka rodzajów filtrów kabinowych – m.in. modele dedykowane alergikom, o bardzo wysokiej skuteczności zatrzymywania pyłków. Ważnym elementem eksploatacji samochodu jest regularna wymiana filtra kabinowego. Więcej na temat tych filtrów można przeczytać w powyższych artykułach.