Pożegnaj się ze smogiem na dobre z filtrem kabinowym Bosch FILTER+

10 listopada 2022, 9:54

W samochodzie wciąż parują szyby? To może być niesprawny filtr kabinowy! Należy go wymieniać regularnie po przejechaniu 15 000 km lub raz w roku. Wysokiej jakości filtr kabinowy, tak jak Bosch FILTER+, chroni nie tylko przed nadmiernym parowaniem szyb, ale także przed alergenami, bakteriami i wirusami oraz cząsteczkami smogu.

Zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa

Wraz z nadejściem zimniejszych dni, w wielu miejscach w Polsce pojawia się niebezpieczny dla zdrowia smog. A czy wiesz, że stężenie zanieczyszczeń w powietrzu jest wyższe wewnątrz samochodu niż na zewnątrz? Za jedne z bardziej szkodliwych zanieczyszczeń wchodzących w skład smogu uważa się pył zawieszony PM 2.5. Są to cząstki stałe o średnicy mniejszej niż 2,5 µm – tak małe, że przenikają przez płuca do krwi. Smog jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych i osób z chorobami układu oddechowego. Przyczynia się do rozwoju chorób płuc, astmy i alergii.

Załzawione oczy, kichanie, obniżona koncentracja mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji podczas prowadzenia pojazdu. Jeśli poruszamy się z prędkością 100 km/h, podczas kichnięcia przejeżdżamy z zamkniętymi oczami około 20 metrów. To poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa!

Sprawdź stan filtra kabinowego

Aby zminimalizować wystąpienie niebezpiecznych sytuacji drogowych związanych z alergiami i smogiem, Bosch wprowadził do oferty filtry kabinowe FILTER+, od tego roku również w nowej odsłonie FILTER+pro. Nowa seria filtrów ma 3 warstwy:

  1. Warstwa antybakteryjna neutralizuje bakterie i wirusy, zatrzymuje alergeny oraz zapobiega rozwojowi pleśni
  2. Warstwa węgla aktywnego neutralizuje szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy
  3. Ultradrobne mikrowłókna zatrzymują drobny pył zawieszony wchodzący w skład smogu – nawet do 98% szkodliwych pyłów PM 2.5

 

Zaleca się wymianę filtra kabinowego po przejechaniu 15 000 km lub raz w roku. Jeżeli dokuczają Ci parujące szyby oraz nieprzyjemny zapach wewnątrz pojazdu – koniecznie wymień filtr kabinowy. Wybierz wysokiej jakości filtr Bosch FILTER+, który ochroni Cię również przed pyłem, alergenami, bakteriami i wirusami oraz cząsteczkami szkodliwego smogu. Więcej na filtrybosch.pl.

Opublikowane przez: MotoFocus.pl
Artykuł sponsorowany Bosch

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!