Filtry kabinowe Bosch FILTER+. Antyalergiczne i antybakteryjne.

25 kwietnia 2024, 23:42

Zanieczyszczenia, które przedostają się do wnętrza samochodu kumulują się w małej przestrzeni, przez co osiągają stężenia wyższe niż na zewnątrz. Dlatego filtr kabinowy należy wymieniać przy serwisowaniu klimatyzacji raz w roku lub co 15 000 km!

Dzięki zastosowaniu filtra kabinowego FILTER+ możesz ochronić się przed:

1. Alergenami

Reakcje alergiczne są szczególnie uciążliwe podczas prowadzenia samochodu. Łzawienie z oczu znacznie ogranicza widoczność, natomiast w momencie kichnięcia tracimy na kilka sekund kontrolę nad sytuacją na drodze. Jeśli poruszamy się z prędkością 100 km/h, podczas kichnięcia przejeżdżamy około 20 m bez kontroli tego, co dzieje się na drodze. Jest to potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego!

2. Smogiem i pyłem

W powietrzu obecne są zanieczyszczenia, np. pozostałości po niezupełnie spalonym paliwie, czyli węglowodory, tlenki azotu, tlenek węgla oraz cząstki stałe. Spośród tych ostatnich za jedne z bardziej szkodliwych uważa się PM 2.5, wchodzące w skład smogu, stanowiące pył zawieszony. Cząstki stałe 2,5 µm są tak małe, że przenikają przez płuca do krwi. Dlatego są bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

3. Bakteriami

Bakterie wywołują choroby, mogą też powodować pogorszenie objawów alergii i astmy.

Filtry kabinowe chronią podróżujących przed zanieczyszczeniami przedostającymi się do wnętrza samochodu. Dlatego tak ważne jest stosowanie filtrów wysokiej jakości.

Filtry Bosch FILTER+ unieszkodliwiają alergeny i bakterie. Dzięki warstwie ultradrobnych mikrowłókien zatrzymują do 98% cząstek pyłu i smogu (o wielkości cząstek do 2,5 μm) oraz sadzę i pyłki roślin.

Filtr serii FILTER+ pro tworzą 3 warstwy:

  1. Warstwa antybakteryjna neutralizuje bakterie i wirusy, zatrzymuje alergeny oraz zapobiega rozwojowi pleśni
  2. Warstwa węgla aktywnego neutralizuje szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy
  3. Ultradrobne mikrowłókna zatrzymują drobny pył zawieszony wchodzący w skład smogu – nawet do 98% szkodliwych pyłów PM 2.5

Dzięki nowym filtrom powietrze w samochodzie jest czystsze, a kierowca i pasażerowie mogą podróżować w komfortowych warunkach. Lepsza koncentracja kierowcy oraz wyeliminowanie problemu zaparowywania szyb zwiększa również bezpieczeństwo na drodze.

Kiedy wymienić filtr kabinowy?

Tylko regularna wymiana filtra kabinowego pozwoli utrzymać czyste powietrze wewnątrz samochodu!

Bosch rekomenduje wymianę filtra kabinowego po przejechaniu 15 000 km lub raz w roku. To dobry moment na wybór nowego Bosch FILTER⁺pro.

Korzyści z zastosowania filtrów FILTER+:

  • ochrona przed alergenami,
  • ochrona przed pyłem, pyłkami, bakteriami, cząsteczkami smogu,
  • neutralizacja nieprzyjemnych zapachów,
  • zapobieganie zaparowywaniu szyb,
  • ochrona wentylatora klimatyzacji.

Dowiedź się więcej na www.filtrybosch.pl

Artykuł sponsorowany Bosch

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!