Menu

ZF

Części do elektryków tak samo „zielone” jak elektryki

Czy producentom części motoryzacyjnych grozi wykluczenie z rynków finansowych> To możliwe, gdyż w ramach swoich dążeń do kierowania pieniędzy na ekologiczne projekty Bruksela określiła produkcję pojazdów elektrycznych (EV) jako realizującą cele klimatyczne. To samo nie odnosi się jednak bezpośrednio do poszczególnych części i komponentów pojazdów elektrycznych. Ich producenci uważają, że jest to poważne przeoczenie i […]

Podgrzewane pasy bezpieczeństwa – nowa technologia ZF

Grupa ZF opracowała technologię podgrzewanych pasów bezpieczeństwa dla pojazdów elektrycznych. Pozwala ona zmniejszyć ilość energii zużywanej na ogrzewanie pojazdu – zwłaszcza w połączeniu z innymi ogrzewaczami kontaktowymi, takimi jak podgrzewacze siedzeń. Podczas niskich temperatur system może zwiększyć zasięg nawet o 15 procent poprzez zmniejszenie energii potrzebnej do ogrzania wnętrza pojazdu.

Kalendarz Inter Cars na rok 2023 – znamy szczegóły

Inter Cars opublikował pierwsze plansze odnoszące się do wyczekiwanej przez klientów publikacji. Kalendarz na 2023 rok jest już gotowy i niedługo trafi do mechaników i partnerów biznesowych dystrybutora.

Bartosz Ostałowski z rekordem Guinnessa w drifcie – ponad 200 km/h bokiem po lotnisku

Bartosz Ostałowski, jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, prowadzący samochód stopą, zapisał się w historii ustanawiając rekord Guinnessa. Udana próba driftu z jak najwyższą prędkością odbyła się pod koniec września na lądowisku w Pile. Teraz komisja księgi rekordów dokonała oficjalnego potwierdzenia ważności osiągnięcia.

Awaria automatycznej skrzyni biegów starego typu – naprawiać czy zmienić na nowoczesny automat?

Konstrukcja automatycznych skrzyń biegów wielu lubianych i popularnych samochodów sięga lat 90-tych, a często nawet 80-tych poprzedniego wieku. Mowa tu o autach drogowych jak i terenowych. Naprawa oryginalnej skrzyni automatycznej może przywrócić auto jedynie do sprawności z poprzednich dekad. Istnieje jednak możliwość, aby wykorzystać okazję i dokonać konwersji…

Prezentacja ZF Aftermarket na targach Automechanika

“Together in Motion” to hasło, pod którym firma ZF Aftermarket przedstawiła swoją prezentację na targach Automechanika Frankfurt 2022. Producent odebrał nagrodę za Innowacyjność w kategorii pojazdów użytkowych oraz został wyróżniony za swój koncept warsztatowy.

proPoints – wspólny program lojalnościowy marek HELLA, NGK SPARK PLUG, ZF i VARTA

ZF [pro]Points, należący do tej pory do ZF Aftermarket, będzie kontynuowany w nowej odsłonie jako program lojalnościowy proPoints. Projekt ten to owoc współpracy czterech partnerów – firm HELLA, NGK SPARK PLUG, ZF i VARTA. Nowy program umożliwi zbieranie punktów za zakupy produktów 9 marek produktowych i będzie w pełni zautomatyzowany, a katalog nagród znacznie wzbogacony. […]

ZF to wywodzący się z Niemiec, globalny koncern technologiczny, dostarczający podzespoły oraz systemy do samochodów osobowych, użytkowych, a także dla przemysłu. W przypadku motoryzacji, firma jest jednym z wiodących dostawców na rynku pierwszego montażu (OE), jednak aktywnie działa także na rynku wtórnym (aftermarket). ZF oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie produktów i oprogramowania w dziedzinach kontroli ruchu pojazdu, zintegrowanego bezpieczeństwa, zautomatyzowanej jazdy i mobilności elektrycznej. Zatrudnia ponad 150 tys. pracowników na całym świecie, posiadając niemal 200 zakładów produkcyjnych w ponad 30 krajach świata. ZF jest właścicielem znanych na rynku wtórnym marek części zamiennych: Sachs, Lemforder i TRW, których produkty uzyskują pozytywne opinie użytkowników. Więcej informacji na temat działalności i produktów ZF można znaleźć w powyższych artykułach.