Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
21.06 XVIII konferencja “Stacje Kontroli Pojazdów – 2024” – relacja 21.06 Nowe amortyzatory dla Volkswagenów T5, T6 i T6.1 21.06 Czy zbiornik LPG może ulec uszkodzeniu? Co ile wymieniać zbiornik LPG? 21.06 Podkład epoksydowy: jakie ma właściwości i kiedy go stosować? 20.06 Duet znanych aktorów w nowej kampanii sieci warsztatowej

Lotos

Kryzys paliwowy przyspieszy w Polsce prace nad zielonym wodorem

W obliczu kryzysu energetycznego i zaburzeń w dostawach paliw przyspieszenie inwestycji w przemysł wodorowy staje się realną koniecznością. Technologia produkcji zielonego wodoru jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju, ale Polska – od lat jeden ze światowych liderów w produkcji szarego wodoru – ma duże ambicje w tym zakresie.

Technologia wodorowa przyszłością gospodarki – wywiad z przedstawicielem PAIH

Polska może się pochwalić jednym z najlepszych na świecie wyników w produkcji wodoru, jednak jak dotąd nie wykorzystuje swojego potencjału. Bez wątpienia technologia wodorowa jest przyszłością wielu gałęzi gospodarki. Przy okazji zbliżających się Wirtualnych Targów Wodorowych rozmawiamy z Grzegorzem Gałczyńskim, Menedżerem ds. Branż Strategicznych PAIH, który nakreślił nam drogę rozwoju przemysłu wodorowego w Polsce i […]

TEDEX z europejskim systemem jakości produkcji

TEDEX S.A. wdraża Europejski System Zarządzania Jakością Środków Smarnych i tym samym znajduje się na liście producentów rekomendowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodowych.

Motoryzacja – czy to czas na wodór?

Już po raz szósty Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie ze Stowarzyszeniem Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego zorganizowało konferencję, na której zebrali się przedstawiciele motoryzacji, środowisk akademickich oraz władz państwowych. Tym razem tematem przewodnim był wodór i próba odpowiedzi na pytanie jakie są szanse na to, by ten najbardziej rozpowszechniony pierwiastek […]

Inter Cars w rankingu Gazety Finansowej

Ranking 1000 największych firm w Polsce, przygotowany przez Gazetę Finansową, to kolejne zestawienie uwzględniające grupę Inter Cars. Polski dystrybutor uplasował się w czołówce listy, ponownie notując awans pozycji względem zeszłego roku.

Delphi Technologies Aftermarket kontynuuje współpracę z Kajetanem Kajetanowiczem

Delphi Technologies Aftermarket kontynuuje współpracę z trzykrotnym zwycięzcą Rajdowych Mistrzostw Europy – Kajetanem Kajetanowiczem, wspierając start sportowca w Rajdowych Mistrzostwach Świata

Inter Cars wyróżniony przez Giełdę Papierów Wartościowych

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiła skład RESPECT Index, w którym znajdują się spółki odpowiedzialnie społecznie.

Skorzystaj z ostatniej szansy, by wygrać w konkursie Delphi

Tylko do końca października można wziąć udział w konkursie Delphi na Forum Mechanika. Do wygrania czujnik do pomiaru bicia tarcz lub fanclubowa koszulka Lotos Rally Team.

Pochwal się udaną diagnozą i wygraj!

Użytkownicy Forum Mechanika mogą wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez firmę Delphi. Do wygrania czujniki do pomiaru bicia tarcz oraz sportowe koszulki.

Lotos jest jednym z największych w Europie koncernów naftowych. Funkcjonuje jako grupa kapitałowa i wydobywa gaz ziemny oraz ropę naftową w Polsce oraz innych krajach europejskich. Marka jest znana przede wszystkim jako właściciel kilkuset stacji paliw, jednak produkuje także oleje silnikowe i przekładniowe dla motoryzacji – samochodów osobowych i ciężarowych. W 2022 r. spółka Lotos została połączona z drugim państwowym gigantem paliwowym – PKN Orlen. Był to początek reorganizacji działalności Lotos w Polsce, wiążącej się m.in. z koniecznością sprzedaży majątku stacji paliw węgierskiemu koncernowi MOL. Oleje silnikowe Lotos są jednak nadal oferowane na rynku. Więcej informacji na temat działalności koncernu Lotos oraz jego produktów można znaleźć w powyższych artykułach.