TEDEX z europejskim systemem jakości produkcji

30 października 2020, 9:10

TEDEX S.A. wdraża Europejski System Zarządzania Jakością Środków Smarnych i tym samym znajduje się na liście producentów rekomendowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodowych.

Europejski System Zarządzania Jakością Środków Smarnych (EELQMS) jest autoryzowany przez organizację ATIEL. Instytucja została powołana do reprezentowania producentów i podmiotów gospodarczych wprowadzających na rynek europejski środki smarne. Do grona zaufanych producentów dołącza TEDEX, polski producent olejów, smarów, płynów eksploatacyjnych i płynów do dezynfekcji.

EELQMS jest systemem opracowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodowych, Komisję Techniczną Producentów Dodatków Uszlachetniających w Europie oraz Stowarzyszenie Techniczne Europejskiej Branży Środków Smarnych.

– Jest jedynym systemem, którego należy przestrzegać, aby dokonać oceny własności użytkowych oleju silnikowego wobec wymagań dla poszczególnych kategorii jakościowych opisanych w dokumencie Europejskie Sekwencje Olejowe ACEA – czytamy w komunikacie prasowym, wydanym przez ATIEL.

Wpisanie na listę zaufanych producentów, trzymających się procedur jakościowych, świadczy o standardach jakości produktu. Z Polski na liście można znaleźć jedynie 5 producentów i dystrybutorów, w tym m.in. Orlen, Lotos i właśnie TEDEX.

– Nasze istnienie na liście rekomendowanych i certyfikowanych producentów, to dla nas ogromna szansa. Nie tylko ze względu na potwierdzenie jakości naszych produktów, ale również ze względu na dostęp do wiedzy umożliwiającej wymianę doświadczeń z innymi sygnatariuszami – mówi Dariusz Palonka, Prezes Zarządu TEDEX S.A. Dodaje – Dzięki systemowi jakości, nasi regionalni dystrybutorzy oraz europejskie przedstawicielstwa mają jasny dowód potwierdzający nasz wysoki standard produkcji. Firma TEDEX rozwija swoją sieć sprzedaży. Aktualnie poza Polską produkty marki dostępne są również w: Niemczech, Gruzji, Kazachstanie oraz we Włoszech, na Litwie, Słowacji i Ukrainie.

W gamie produktów TEDEX objętych europejskim standardem znajdują się wszystkie produkty olejowe. Producent wdrożył również europejskie standardy jakości dla pozostałego asortymentu smarów i płynów eksploatacyjnych.

Obecnie w związku z olbrzymim zapotrzebowaniem na środki do dezynfekcji, firma w szybkim tempie wykorzystała posiadane zdolności produkcyjne do ich wytwarzania. Płyny do dezynfekcji o nazwie handlowej TEDEX TD COV dostępne są bezpośrednio u producenta jak i w sklepach internetowych oraz stacjonarnych na terenie całego kraju.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Robert, 30 października 2020, 12:31 8 0

to są dobre oleje

Odpowiedz

Taka prawda..., 25 lutego 2021, 18:45 0 0

Do klekota TDI może bym zalał ale tak to bym się raczej balł

Odpowiedz