Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12:35 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 11:44 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 10:56 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych. 09:26 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy? 17.07 Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM]

Organizacje branżowe

Mianowano nowy zarząd PGM. Kto zasiadł na fotelu prezesa?

Podczas Walnego Zebrania Członków Polskiej Grupy Motoryzacyjnej w Białymstoku wybrano nowych członków zarządu stowarzyszenia oraz zaprezentowano plany na przyszłość.

XVIII konferencja “Stacje Kontroli Pojazdów – 2024” – relacja

Konferencja „Stacje Kontroli Pojazdów – 2024” odbyła się pod koniec maja w Zakopanem. Jej tegoroczne hasło przewodnie brzmiało “20 LAT DLA SKP”. Była to okazja i odpowiednie miejsce do celebrowania jubileuszu Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów – w tym samym hotelu odbyła się pierwsza konferencja izby.

Spotkanie kluczowych graczy przemysłu motoryzacyjnego odbyło się w Warszawie

Międzynarodowe stowarzyszenie CLEPA, reprezentujące ponad 120 dostawców części, systemów i innych rozwiązań technologicznych z branży motoryzacyjnej, wybrało Warszawę jako miejsce organizacji walnego zgromadzenia swoich członków. Niejako przy okazji tego wydarzenia, ze wsparciem polskiej organizacji SDCM, zorganizowano także konferencję z panelami dyskusyjnymi, dotyczącymi roli polskiego przemysłu motoryzacyjnego oraz aktualnych wyzwań rynkowych.

Unia Europejska podwyższa cła na chińskie elektryki

Komisja Europejska ogłosiła tymczasową decyzję o podwyższeniu ceł na pojazdy elektryczne (BEV) produkowane w Chinach i eksportowane do Unii Europejskiej. Ile będą wynosiły nowe opłaty i jak wpłyną na rynek motoryzacyjny?

Zmiana na szczycie władz aftermarketowej organizacji

Przed europejskim motoryzacyjnym rynkiem wtórnym stoi obecnie wiele wyzwań związanych z bliźniaczą transformacją – zieloną i cyfrową. Czy rynek da radę dopasować się do nowej rzeczywistości? Jaka w tym rola organizacji branżowych? I jakie cele stawia sobie na najbliższą przyszłość Międzynarodowa Federacja Niezależnych Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych (FIGIEFA)?

To sztandarowe wydarzenie CLEPA zgromadzi ważnych przedstawicieli przemysłu

Pod koniec czerwca odbędzie się 16. edycja konferencji organizowanej przez stowarzyszenie CLEPA – “Materials Regulations and Sustainability Event“. Najważniejsi przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego będą omawiać nowe regulacje unijne w zakresie wykorzystania materiałów produkcyjnych oraz zrównoważonego rozwoju.

Nowe oleje silnikowe w ofercie TotalEnergies

W efekcie współprac z producentami silników oraz zapotrzebowania klientów TotalEnergies wprowadza do swojej oferty nowe warianty olejów.

Słaba rentowność, azjatycka konkurencja – czy europejska motoryzacja stoi na krawędzi?

Europejscy producenci części motoryzacyjnych zakończyli rok 2023 utrzymując niską rentowność. Wiele firm operuje marżą zysku poniżej 5%, co stanowi krytyczny próg zapewniający zrównoważone inwestycje i utrzymanie konkurencyjności na szybko zmieniającym się rynku. Kondycję branży zbadało europejskie stowarzyszenie producentów części motoryzacyjnych CLEPA wspólnie z McKinsey.

W Stambule wybrano nowy zarząd FIGIEFA. Zasiądzie w nim przedstawiciel Polski.

W Istambule podczas targów Automechanika Instanbul odbyło się Walne Zebranie Członków FIGIEFA. Podczas zebrania wybrany został nowy zarząd.

Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2024 już wkrótce – mamy program

Znany jest już szczegółowy program XVIII Konferencji Stacje Kontroli Pojazdów. Jest to najważniejsze, doroczne wydarzenie w branży badań technicznych pojazdów.

Kategoria skupia aktualności dotyczące nadchodzących zmian prawnych pochodzące od związków, stowarzyszeń i organizacji, które zabiegają o właściwe regulacje rynku motoryzacji (np. FIGIEFA – Międzynarodowa Federacja Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych). 

Do najbardziej znanych motoryzacyjnych organizacji branżowych zaliczamy: CLEPA, EGEA, FIGIEFA, PISKP, PZPM, PZPO, SDCM czy PSPA. Pochodzące od nich informacje pozwolą Ci przygotować się na najbliższą przyszłość oraz będą przydatnymi  wskazówkami podczas codziennej pracy w warsztacie samochodowym.