Menu

ACEA

Wymiana oleju w trybie long-life – zabójstwo dla silnika czy uzasadniona oszczędność? Rozmawiamy z producentem.

Zdecydowana większość mechaników z niezależnych warsztatów samochodowych nie zaleca stosowania się do instrukcji producentów samochodów, którzy wyznaczają przeglądy olejowe według maksymalnych interwałów sięgających 30 lub nawet 40 tys. km. Producenci olejów znajdują się w dość specyficznym położeniu – z jednej strony zależy im, by kierowcy wymieniali olej jak najczęściej, z drugiej, wciąż rozwijają grupę produktów, […]

Unia Europejska zmusi nas do przyspieszenia inwestycji w stacje ładowania

Liczba pojazdów elektrycznych w Europie szybko rośnie. Wg danych ACEA (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów) i PZPM (Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego) ich udział wyniósł już 14,8%, wobec 14,1% we wrześniu poprzedniego roku. Daje to 127 tys. sztuk e-pojazdów zarejestrowanych w tym okresie w UE. Po raz trzeci w tym roku samochody elektryczne wyprzedziły diesle. Zwiększa się […]

Wymiana oleju w trybie Long Life – TotalEnergies uspokaja kierowców

„Jeśli jakiś silnik zgodnie z zaleceniami producenta jest serwisowany z wydłużonymi okresami między przeglądami i pracuje na prawidłowo dobranym oleju, również będzie odpowiednio chroniony przez cały okres między wymianami.” – takie stanowisko przedstawia producent olejów, firma TotalEnergies.

Nowe oleje do samochodów PSA i General Motors

W ofercie olejów Mobil 1 pojawił się nowy produkt – Mobil 1 ESP Formula P 5W-30, który jest przeznaczony do modeli PSA oraz General Motors. Zmieniła się również formulacja oleju Mobil 1 ESP 5W-30. Wprowadzone zmiany zapewniają zgodność z wymaganiami najważniejszych producentów OEM. Wśród aprobat znalazły się m.in. BMW LogLife-04 oraz Opel OV 040 1547 […]

Nowe oleje silnikowe Mobil 1 ESP Formula P oraz zmiany w formulacji wcześniejszych produktów

ExxonMobil poinformował o zmianie formulacji oleju Mobil 1 ESP 5W30. Jednocześnie producent zaprezentował nowy produkt – Mobil 1 ESP Formula P 5W30, przeznaczony do pojazdów PSA i General Motors. Pomimo zmian oleje Mobil 1 zachowały zgodność z wymaganiami i aprobatami wszystkich najważniejszych producentów OEM.

Dostęp do danych – zderzenie poglądów – odpowiedź na stanowisko producentów aut

Niezależni dostawcy usług (ISP) wzywają do szybkiego przyjęcia przepisów sektorowych dotyczących dostępu do danych, funkcji i zasobów w pojazdach, tym samym odrzucając apel ACEA wystosowany do Komisji Europejskiej, by ta dalej opóźniała moment publikacji przepisów. 

Kiedy auta zeroemisyjne zastąpią spalinowe w Polsce? W obecnym tempie za 2100 lat!

W tej chwili w Polsce samochody z napędem w pełni elektrycznym (BEV) stanowią tylko ok. 2,7 proc. wszystkich pojazdów. To czterokrotnie mniej niż średnia w Unii Europejskiej. Jeżeli tempo rejestracji aut typu BEV nie przyspieszy, wszystkie pojazdy na naszych drogach będą zeroemisyjne za ok. 2100 lat.

Kolejna strata ACEA – Volvo Cars opuszcza organizację

Volvo Cars ogłosiło, że do końca tego roku opuści Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA). Powodem mają być sprzeczne poglądy na temat zmian zachodzących w segmencie pojazdów elektrycznych.

ACEA jest Europejskim Stowarzyszeniem Producentów Samochodów (ang. European Automobile Manufacturers Association) będącym główną grupą lobbingową i normalizacyjną przemysłu motoryzacyjnego w Unii Europejskiej. W obecnej formie istnieje od 1991 r., kiedy to zastąpiła inną organizację – tzw. komisję producentów CCMC, działającą od października 1972 r. ACEA reprezentuje interesy swoich członków, czyli wiodących producentów samochodów na rynku międzynarodowym, głównie przed organami unijnymi, decydującymi o zmianach regulacji prawnych. Jednym z sukcesów ACEA jest utworzenie klasyfikacji jakościowej olejów silnikowych, która stała się powszechnie wykorzystywanym wzorcem. Więcej informacji na temat aktualnej działalności stowarzyszenia ACEA znajdziesz w tej kategorii artykułów.