Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12.07 Szpachlowany… wahacz? Wyższy poziom druciarstwa w dostawczaku. 12.07 Konkurs Continental – wyniki 11.07 Kolejny ważny gracz aftermarketu jest przygotowany na elektryczną transformację 10.07 Akumulator nie lubi upałów – jak przedłużyć jego żywotność? 10.07 Jakie samochody mechanicy naprawiają najchętniej? Czy często odmawiają naprawy?

ACEA

Nowe oleje silnikowe w ofercie TotalEnergies

W efekcie współprac z producentami silników oraz zapotrzebowania klientów TotalEnergies wprowadza do swojej oferty nowe warianty olejów.

Nowość wśród olejów silnikowych

Orlen Oil wprowadził do swojej oferty nowość w postaci oleju MAX EXPERT V 0W-30. Najnowszy produkt jest przeznaczony do samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych.

Wymiana oleju w trybie long-life – zabójstwo dla silnika czy uzasadniona oszczędność? Rozmawiamy z producentem.

Zdecydowana większość mechaników z niezależnych warsztatów samochodowych nie zaleca stosowania się do instrukcji producentów samochodów, którzy wyznaczają przeglądy olejowe według maksymalnych interwałów sięgających 30 lub nawet 40 tys. km. Producenci olejów znajdują się w dość specyficznym położeniu – z jednej strony zależy im, by kierowcy wymieniali olej jak najczęściej, z drugiej, wciąż rozwijają grupę produktów, […]

Unia Europejska zmusi nas do przyspieszenia inwestycji w stacje ładowania

Liczba pojazdów elektrycznych w Europie szybko rośnie. Wg danych ACEA (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów) i PZPM (Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego) ich udział wyniósł już 14,8%, wobec 14,1% we wrześniu poprzedniego roku. Daje to 127 tys. sztuk e-pojazdów zarejestrowanych w tym okresie w UE. Po raz trzeci w tym roku samochody elektryczne wyprzedziły diesle. Zwiększa się […]

Wymiana oleju w trybie Long Life – TotalEnergies uspokaja kierowców

“Jeśli jakiś silnik zgodnie z zaleceniami producenta jest serwisowany z wydłużonymi okresami między przeglądami i pracuje na prawidłowo dobranym oleju, również będzie odpowiednio chroniony przez cały okres między wymianami.” – takie stanowisko przedstawia producent olejów, firma TotalEnergies.

Nowe oleje do samochodów PSA i General Motors

W ofercie olejów Mobil 1 pojawił się nowy produkt – Mobil 1 ESP Formula P 5W-30, który jest przeznaczony do modeli PSA oraz General Motors. Zmieniła się również formulacja oleju Mobil 1 ESP 5W-30. Wprowadzone zmiany zapewniają zgodność z wymaganiami najważniejszych producentów OEM. Wśród aprobat znalazły się m.in. BMW LogLife-04 oraz Opel OV 040 1547 […]

Nowe oleje silnikowe Mobil 1 ESP Formula P oraz zmiany w formulacji wcześniejszych produktów

ExxonMobil poinformował o zmianie formulacji oleju Mobil 1 ESP 5W30. Jednocześnie producent zaprezentował nowy produkt – Mobil 1 ESP Formula P 5W30, przeznaczony do pojazdów PSA i General Motors. Pomimo zmian oleje Mobil 1 zachowały zgodność z wymaganiami i aprobatami wszystkich najważniejszych producentów OEM.

Dostęp do danych – zderzenie poglądów – odpowiedź na stanowisko producentów aut

Niezależni dostawcy usług (ISP) wzywają do szybkiego przyjęcia przepisów sektorowych dotyczących dostępu do danych, funkcji i zasobów w pojazdach, tym samym odrzucając apel ACEA wystosowany do Komisji Europejskiej, by ta dalej opóźniała moment publikacji przepisów. 

ACEA jest Europejskim Stowarzyszeniem Producentów Samochodów (ang. European Automobile Manufacturers Association) będącym główną grupą lobbingową i normalizacyjną przemysłu motoryzacyjnego w Unii Europejskiej. W obecnej formie istnieje od 1991 r., kiedy to zastąpiła inną organizację – tzw. komisję producentów CCMC, działającą od października 1972 r. ACEA reprezentuje interesy swoich członków, czyli wiodących producentów samochodów na rynku międzynarodowym, głównie przed organami unijnymi, decydującymi o zmianach regulacji prawnych. Jednym z sukcesów ACEA jest utworzenie klasyfikacji jakościowej olejów silnikowych, która stała się powszechnie wykorzystywanym wzorcem. Więcej informacji na temat aktualnej działalności stowarzyszenia ACEA znajdziesz w tej kategorii artykułów.