Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
02.07 Wielka Wyprawa Maluchów już na starcie! Wyruszy spod Pałacu Kultury i Nauki. 02.07 Inter Cars przedłuża współpracę z producentem olejów 02.07 Groupauto CEE ma nowego partnera 02.07 Szkolenia Marelli – wakacje i wrzesień 2024 02.07 Dodatkowe oświetlenie samochodu – co można zamontować i kiedy korzystać? MotoFocus TV.

ACEA

Kiedy auta zeroemisyjne zastąpią spalinowe w Polsce? W obecnym tempie za 2100 lat!

W tej chwili w Polsce samochody z napędem w pełni elektrycznym (BEV) stanowią tylko ok. 2,7 proc. wszystkich pojazdów. To czterokrotnie mniej niż średnia w Unii Europejskiej. Jeżeli tempo rejestracji aut typu BEV nie przyspieszy, wszystkie pojazdy na naszych drogach będą zeroemisyjne za ok. 2100 lat.

Kolejna strata ACEA – Volvo Cars opuszcza organizację

Volvo Cars ogłosiło, że do końca tego roku opuści Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA). Powodem mają być sprzeczne poglądy na temat zmian zachodzących w segmencie pojazdów elektrycznych.

Polska w TOP3 pod względem zatrudnienia w automotive

Co 15. osoba w Unii Europejskiej jest zatrudniona bezpośrednio lub pośrednio w automotive. To ponad 12,7 mln osób – wynika z danych Eurostatu, na które powoduje się ACEA. W latach 2015-2019 zatrudnienie w sektorze rosło. W Polsce w 2019 roku pracę w fabrykach automotive posiadało 224,4 tys. osób, dzięki czemu nasz kraj jest w pierwszej […]

Wielka strata organizacji ACEA – opuści ją duży koncern

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) reprezentuje interesy większości marek samochodowych, obecnych na Starym Kontynencie. Wkrótce może się to jednak zmienić. Deklarację opuszczenia organizacji złożył zrzeszający kilku silnych producentów koncern Stellantis.

Sekretarz generalna Sigrid de Vries odchodzi z CLEPA

Sekretarz generalna Sigrid de Vries odchodzi z Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Części CLEPA. Z dniem 31 sierpnia 2022 roku przestanie pełnić dotychczasową funkcję, którą piastuje od 2017 roku, by podjąć się nowego wyzwania, również w branży motoryzacyjnej.

Dlaczego należy wymieniać oleje w samochodzie?

Obsługa olejowa współczesnych silników spalinowych w znacznym stopniu ukierunkowana jest na aspekt proekologiczny. Dlatego, podczas jej przeprowadzania, istotnymi czynnikami, które muszą być spełnione są interwał określony przebiegiem samochodu w km oraz specyfikacja oleju.

Nowy olej silnikowy Platinum

Oleje silnikowe w klasie jakości ACEA A3/B4 są jednymi z najpopularniejszych w Polsce. Dlatego do oferty produktowej Orlen Oil, oprócz istniejącego już półsyntetycznego oleju w klasie lepkości 10W-40, został wprowadzony nowy syntetyczny produkt w klasie lepkości 5W-30.

Branża automotive dotknięta skutkami pandemii

Przed pandemią przemysł motoryzacyjny zatrudniał 2,7 mln Europejczyków. W Polsce przy produkcji pojazdów pracowało 214 tys. osób. Skutki kryzysu wywołanego COVID-19 dla tej branży są dotkliwe – w całej Europie poszkodowanych zostało 1,1 mln pracowników, z czego ponad 17 tys. w Polsce. Spadła produkcja, a z nią wartość polskiego eksportu. Eksperci Personnel Service omawiają bieżącą […]

Sprzedaż opon w 2020 roku

Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) w czwartym kwartale 2020 roku nastąpiło częściowe odbicie sprzedaży opon – wzrosty zanotowano w segmencie opon motocyklowych (+45,6%), rolniczych (+21,2%), ciężarowych (+19,8%), przemysłowych (+10,4%) i do SUV (+1,8). To trendy rozpoczęte w trzecim kwartale i kontynuowane do końca roku – podobnie jak w Europie – co potwierdzają dane […]

Nowy olej syntetyczny Ravenol

RAVENOL SHL SAE 0W-40 to uniwersalny, syntetyczny olej silnikowy na bazie olejów hydrokrakowanych (HC) oraz polialfaolefin (PAO) w technologii CleanSynto.

ACEA jest Europejskim Stowarzyszeniem Producentów Samochodów (ang. European Automobile Manufacturers Association) będącym główną grupą lobbingową i normalizacyjną przemysłu motoryzacyjnego w Unii Europejskiej. W obecnej formie istnieje od 1991 r., kiedy to zastąpiła inną organizację – tzw. komisję producentów CCMC, działającą od października 1972 r. ACEA reprezentuje interesy swoich członków, czyli wiodących producentów samochodów na rynku międzynarodowym, głównie przed organami unijnymi, decydującymi o zmianach regulacji prawnych. Jednym z sukcesów ACEA jest utworzenie klasyfikacji jakościowej olejów silnikowych, która stała się powszechnie wykorzystywanym wzorcem. Więcej informacji na temat aktualnej działalności stowarzyszenia ACEA znajdziesz w tej kategorii artykułów.