Nowy olej silnikowy Platinum

22 października 2021, 12:50

Oleje silnikowe w klasie jakości ACEA A3/B4 są jednymi z najpopularniejszych w Polsce. Dlatego do oferty produktowej Orlen Oil, oprócz istniejącego już półsyntetycznego oleju w klasie lepkości 10W-40, został wprowadzony nowy syntetyczny produkt w klasie lepkości 5W-30.

Platinum Max Expert A3/B4 5W-30 to syntetyczny olej silnikowy opracowany na podstawie olejów bazowych i odpowiednio dobranych dodatków uszlachetniających.

Olej silnikowy Platinum Max Expert przeznaczony jest do całorocznej eksploatacji, szczególnie dla silników benzynowych i wysokoprężnych z wtryskiem bezpośrednim, które występują w nowoczesnych samochodach osobowych, jak i lekkich dostawczych. Olej ten jest także odpowiedni do silników z turbodoładowaniem. Może być też stosowany w pojazdach, co do których producent zaleca olej klasy lepkości i jakości podanej w opisie produktu.

Platinum Max Expert A3/B4 5W-30 został oficjalnie zaaprobowany do pojazdów koncernu Volkswagen objętych specyfikacją VW Standard 502 00 VW Standard 505 00, a także do pojazdów koncernu Daimler AG objętych specyfikacja ​MB-Approval 229.3.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!