Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
13:54 Hankook kupuje koreańskiego producenta części samochodowych 11:53 Profesjonalna ochrona dłoni: pasta do mycia rak i niewidzialna rękawiczka od Liqui Moly 08:00 XIX Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego – transmisja online 20.11 Konkurs Delphi 20.11 Innowacyjne laserowe latarki taktyczne M-TECH TLF10x

Organizacje branżowe

Odbicie na rynku sprzedaży opon. Czy okaże się trwałą tendencją?

Branża oponiarska w ostatnich latach przeżywała wzloty i upadki. Obecnie na rynku obserwuje się odwrócenie tendencji spadkowej. Czy ostatnie wzrosty zwiastują poprawę sytuacji rynkowej?

Nielegalny czynnik chłodniczy obecny na polskim rynku. Jakie niesie zagrożenia?

Coraz poważniejszy staje się problem nielegalnego czynnika chłodzącego trafiającego do Polski spoza Unii Europejskiej. Jest on zagrożeniem nie tylko dla regulowanego rynku, ale także dla kierowców i środowiska naturalnego. Czy jest się czego obawiać?

Rośnie liczba sprowadzanych do Polski aut używanych. Które marki dominują i czy są bezpieczne?

Rośnie liczba sprowadzanych do Polski samochodów używanych. Wiemy, jakie marki są najczęściej wybierane. Raport przygotował carVertical.

Czy Chinom uda się zalać Europę elektrykami w niskich cenach? Wpłynęła skarga na nałożone cło.

Do Światowej Organizacji Handlu (WTO) wpłynęła skarga przeciwko Unii Europejskiej. Chińczycy uważają nowe opłaty celne za niezgodne z prawem i zamierzają doprowadzić do ich zniesienia. Jakie są na to szanse? Czy konsekwencje mogą być poważne?

Czy elektromobilność dobrze przyjmuje się w kraju nad Wisłą? W jakich obszarach odnotowuje sukcesy?

Elektromobilność w Polsce jest gorącym tematem, który budzi wiele kontrowersji. Nowy ruch w motoryzacji ma wpływ jednak nie tylko na kierowców, ale także inwestycje w sektorze produkcyjnym i infrastrukturalnym. W jakim stanie jest polska elektromobilność? Czy elektryfikacja transportu jest szansą dla Polski?

Unia Europejska może zostać importerem części motoryzacyjnych. To pierwsza taka sytuacja w historii.

W 2024 roku UE po raz pierwszy w historii może stać się importerem netto części samochodowych. Mimo inwestycji w badania i rozwój, produkcja technologii motoryzacyjnych powoli przenosi się z Unii Europejskiej za granicę.

Czy produkcja baterii do samochodów elektrycznych w Polsce jest zagrożona? UE planuje wprowadzić szkodliwe regulacje.

Polski sektor produkcji baterii do pojazdów elektrycznych warty jest około 38 miliardów złotych. Na skutek planowanych przez Unię Europejską regulacji może on odnotować silne spadki. Czy polskie fabryki baterii mogą zostać zamknięte?

XIX Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego – ruszyła rejestracja

Niewiele ponad 100 dni pozostało do kolejnego Kongresu, organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Można już rejestrować swój udział w wydarzeniu.

Czy UE faktycznie zmusi kierowców do zajeżdżania opon? Nowe przepisy wprowadzają zamieszanie.

W najnowszym akcie prawnym UNECE, który wszedł w życie z początkiem lipca, znajdują się nowe zapisy dotyczące zużywania się opon. Wokół nowych przepisów pojawia się wiele kontrowersji. Co kierowało prawodawcami, ekologia czy bezpieczeństwo?

Producenci części vs. Unia Europejska – priorytety polityczne

CLEPA (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Motoryzacyjnych) opublikowała swoje priorytety polityczne na kadencję 2024–2029. Celem dokumentu zatytułowanego „Driving Ambition to Action – Priorities for Sustainable and Smart Mobility in the EU” jest wspieranie solidnego dialogu z decydentami. Dialog ten według CLEPA powinien przyczynić się do tego by UE pozostała w czołówce innowacji i konkurencyjności w branży […]

Kategoria skupia aktualności dotyczące nadchodzących zmian prawnych pochodzące od związków, stowarzyszeń i organizacji, które zabiegają o właściwe regulacje rynku motoryzacji (np. FIGIEFA – Międzynarodowa Federacja Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych). 

Do najbardziej znanych motoryzacyjnych organizacji branżowych zaliczamy: CLEPA, EGEA, FIGIEFA, PISKP, PZPM, PZPO, SDCM czy PSPA. Pochodzące od nich informacje pozwolą Ci przygotować się na najbliższą przyszłość oraz będą przydatnymi  wskazówkami podczas codziennej pracy w warsztacie samochodowym.