Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
24.06 MotoFocus TV: Czy warto kupić droższy filtr do auta? 24.06 Aktywne elementy zawieszenia i układów kierowniczych – szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl 24.06 Przyszłość jest dziś. Najnowszy trend w dziedzinie układów hamulcowych zyskuje popularność. 21.06 XVIII konferencja “Stacje Kontroli Pojazdów – 2024” – relacja 21.06 Nowe amortyzatory dla Volkswagenów T5, T6 i T6.1

PISKP

XVIII konferencja “Stacje Kontroli Pojazdów – 2024” – relacja

Konferencja „Stacje Kontroli Pojazdów – 2024” odbyła się pod koniec maja w Zakopanem. Jej tegoroczne hasło przewodnie brzmiało “20 LAT DLA SKP”. Była to okazja i odpowiednie miejsce do celebrowania jubileuszu Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów – w tym samym hotelu odbyła się pierwsza konferencja izby.

Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2024 już wkrótce – mamy program

Znany jest już szczegółowy program XVIII Konferencji Stacje Kontroli Pojazdów. Jest to najważniejsze, doroczne wydarzenie w branży badań technicznych pojazdów.

Senat zajął się badaniami technicznymi pojazdów. Czy zmiany w przeglądach zajdą już wkrótce?

Przedsiębiorcy z branży stacji kontroli pojazdów już od wielu lat zabiegają o waloryzację stawki za badania techniczne pojazdów. Od dwóch dekad wynosi ona 98 złotych. Problemem postanowiła zająć się Komisja Infrastruktury Senatu RP.

Plany i cele nowej prezes PISKP – wywiad z Jolantą Źródłowską

W największej w Polsce organizacji, reprezentującej interesy środowiska stacji kontroli pojazdów zaszły ostatnio poważne zmiany, których skutkiem było powołanie nowej osoby na stanowisko prezesa zarządu. Tym samym, na czele Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP) stanęła Jolanta Źródłowska, od lat związana z organizacją oraz czynnie prowadząca własną stację kontroli pojazdów. Jakie zmiany wprowadzi nowa prezes? […]

Kto został nowym prezesem Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów?

Rada Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów wybrała nowego prezesa. Na prestiżowym stanowisku zasiądzie kobieta z wieloletnim doświadczeniem w branży. 

XVIII Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2024 – zapowiedź

Tradycyjnie pod koniec maja odbędzie się kolejna edycja konferencji szkoleniowej „Stacje Kontroli Pojazdów”. Konferencja organizowana jest przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP). Wydarzenie ponownie odbędzie się w Zakopanem.

Marcin Barankiewicz odchodzi z PISKP. Zostanie Sekretarzem Generalnym międzynarodowej organizacji.

Od początku kwietnia 2024 r., pracę Europejskiego Stowarzyszenia Wyposażenia Warsztatów (EGEA) oraz jego 11 stowarzyszeń członkowskich będzie koordynował Polak. Funkcję Sekretarza Generalnego EGEA obejmie Marcin Barankiewicz, dotychczasowy prezes Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP).

SKP w kryzysie. Branża apeluje o waloryzację stawek za badania techniczne pojazdów.

Od dwóch dekad opłata za obowiązkowe badanie techniczne samochodu osobowego nie drgnęła i wynosi 98 złotych. Jest to jedna z opłat, które najwytrwalej bronią się przed podwyżkami.

Zmiany w badaniach technicznych pojazdów w 2024 r.

Minął kolejny rok oczekiwania na zmiany w zakresie badań technicznych, dokonywanych przez okręgowe stacje kontroli pojazdów. Jakie zmiany na pewno wejdą w życie w 2024 r.? Czy podniesiona zostanie opłata za przeglądy?

Blisko 300 reprezentantów Stacji Kontroli Pojazdów protestowało w Warszawie

W piątek 29 września 2023 roku blisko 300 przedstawicieli i sympatyków branży SKP spotkało się w Warszawie na ogólnopolskim proteście środowiska badań technicznych pojazdów. Powodem protestu był oczywiście brak waloryzacji stawek za badania.

PISKP, czyli Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów jest największą w Polsce organizacją, zrzeszającą przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie przeprowadzania badań technicznych pojazdów. Powstała w 2004 r. jako reakcja na niekorzystny dla branży SKP projekt zmian w przepisach dotyczących badań technicznych. Sukces w obronie interesów członków, wpłynął na rozwój organizacji, do której przyłączali się kolejni przedsiębiorcy. PISKP stał się organizacją zajmującą się obroną interesów polskich stacji kontroli pojazdów na forum krajowym i międzynarodowym. Celem Izby jest tworzenie warunków sprzyjających funkcjonowaniu i rozwojowi firm prowadzących działalność w zakresie stacji kontroli pojazdów. Więcej informacji na temat działalności PISKP oraz aktualności z rynku badań technicznych pojazdów, znajdziesz w artykułach z tej kategorii.