Menu

PISKP

SKP w kryzysie. Branża apeluje o waloryzację stawek za badania techniczne pojazdów.

Od dwóch dekad opłata za obowiązkowe badanie techniczne samochodu osobowego nie drgnęła i wynosi 98 złotych. Jest to jedna z opłat, które najwytrwalej bronią się przed podwyżkami.

Zmiany w badaniach technicznych pojazdów w 2024 r.

Minął kolejny rok oczekiwania na zmiany w zakresie badań technicznych, dokonywanych przez okręgowe stacje kontroli pojazdów. Jakie zmiany na pewno wejdą w życie w 2024 r.? Czy podniesiona zostanie opłata za przeglądy?

Blisko 300 reprezentantów Stacji Kontroli Pojazdów protestowało w Warszawie

W piątek 29 września 2023 roku blisko 300 przedstawicieli i sympatyków branży SKP spotkało się w Warszawie na ogólnopolskim proteście środowiska badań technicznych pojazdów. Powodem protestu był oczywiście brak waloryzacji stawek za badania.

Kolejny protest SKP tuż przed wyborami

Protesty przedsiębiorców związanych z branżą badań technicznych pojazdów w Polsce stały się już świecką tradycją. Tegoroczna manifestacja w Warszawie odbędzie się tego samego dnia, co rok wcześniej. Władze pozostają jednak głuche na postulaty środowiska SKP.

Co z zapowiadanymi zmianami w przeglądach? Wiemy, do kiedy na pewno nie wejdą w życie.

Ustawa, która trafia na nagłówki już od 2017 roku, ponownie została odłożona w czasie. Zmiany obejmujące zarówno SKP jak i kierowców, zgodnie z prawem UE powinny zacząć funkcjonować najpóźniej 20 maja 2018 roku. Od tej pory projekt ustawy trafiał do Komisji Sejmowej, a następnie zostawał porzucony kilka razy. Tak też stało się tym razem. Zmian […]

Stacje Kontroli Pojazdów pod ścianą

W życiu są pewne trzy rzeczy: śmierć, podatki i wysokość opłaty za badania techniczne pojazdów na polskich SKP. Ta ostatnia nie zmieniła się już od ponad 19 lat i powoli wchodzi do katalogu opłat, które w Polsce najwytrwalej bronią się przed podwyżkami. Gdy weźmiemy pod uwagę to, iż pobierana jest przez przedsiębiorców, którzy jak wszyscy […]

Protest właścicieli stacji kontroli pojazdów. Tym razem w całej Polsce!

Wieloletni brak waloryzacji stawek za badania techniczne pojazdów jest powodem kolejnej fazy strajku właścicieli stacji kontroli pojazdów. Wiemy już, którego dnia stacje w całej Polsce mają zostać zamknięte.

XVII konferencja “Stacje Kontroli Pojazdów – 2023” – relacja

„SKP na krawędzi – jaka przyszłość czeka branżę?” – to hasło tegorocznej konferencji, organizowanej cyklicznie przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP). Hasło odnosi się oczywiście do najbardziej palącego problemu, jaki obecnie nurtuje środowisko skp. Nie zabrakło jednak także prezentacji i paneli dyskusyjnych dotyczących innych tematów.

MotoFocus TV: Chcą podnieść opłatę za przeglądy aut o 85%. Dlaczego?

Czy środowisko stacji kontroli pojazdów przygotowuje kolejny PROTEST? Czy czeka nas znaczna podwyżka opłat za badania techniczne? Dlaczego obecna stawka nie zmienia się od 19 lat? Czy system badań technicznych w Polsce potrzebuje reform? Odpowiedzi na te i inne pytania w nowym odcinku MotoFocus TV. Gościem Witolda Hańczki był Marcin Barankiewicz, Prezes Polskiej Izby Stacji […]

XVII Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2023 – zapowiedź

Pod koniec maja odbędzie się kolejna edycja konferencji szkoleniowej „Stacje Kontroli Pojazdów – 2023″, organizowanej przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP). Wydarzenie po raz kolejny odbędzie się w Zakopanem.

PISKP, czyli Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów jest największą w Polsce organizacją, zrzeszającą przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie przeprowadzania badań technicznych pojazdów. Powstała w 2004 r. jako reakcja na niekorzystny dla branży SKP projekt zmian w przepisach dotyczących badań technicznych. Sukces w obronie interesów członków, wpłynął na rozwój organizacji, do której przyłączali się kolejni przedsiębiorcy. PISKP stał się organizacją zajmującą się obroną interesów polskich stacji kontroli pojazdów na forum krajowym i międzynarodowym. Celem Izby jest tworzenie warunków sprzyjających funkcjonowaniu i rozwojowi firm prowadzących działalność w zakresie stacji kontroli pojazdów. Więcej informacji na temat działalności PISKP oraz aktualności z rynku badań technicznych pojazdów, znajdziesz w artykułach z tej kategorii.