Menu

PSPA

We wrześniu w Łodzi odbędzie się największe wydarzenie związane z elektromobilnością. Kongres Nowej Mobilności 2023

Już za 3 miesiące rozpocznie się największa w regionie CEE konferencja branży zrównoważonego transportu – Kongres Nowej Mobilności 2023. Wydarzenie, które odbędzie się 26-28 września br. w Łódź Expo, po raz kolejny zgromadzi liderów, praktyków i ekspertów rynku elektromobilności z całej Europy. Jakie główne wyzwania rynkowe będę omawiane?

Ruszyły studia „Nowa Mobilność” na Politechnice Warszawskiej

Na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, oficjalnie zainaugurowano studia podyplomowe „Nowa Mobilność”. Stanowią one odpowiedź na potrzeby zmieniającego się rynku pracy. Ich adresatem jest kadra zarządzająca oraz specjaliści firm budujący kompetencje w obszarze zrównoważonego transportu oraz szeroko pojętego sektora e-mobility. To milowy krok w edukacji wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej, która będzie niezbędna w […]

Koszty ładowania elektryków drastycznie wzrosną, PSPA apeluje do rządu

Limit 2000 kWh rocznego zużycia energii, przewidziany w projekcie Tarczy Solidarnościowej, jest zdecydowanie zbyt niski z perspektywy kierowców ładujących swoje samochody elektryczne w domu. Po przekroczeniu limitu ładowanie samochodu elektrycznego może się okazać nieopłacalne nawet przy obecnych cenach paliwa. PSPA w liście otwartym do rządu apeluje o wdrożenie środków, które będą przeciwdziałały wzrostowi kosztów eksploatacji […]

Kongres Nowej Mobilności 2022 już we wrześniu

Kongres Nowej Mobilności, czyli III edycja największego w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenia, poświęconego rozwojowi zeroemisyjnego transportu, odbędzie się już we wrześniu w Łodzi. Czego można spodziewać się po tegorocznej edycji wydarzenia?

Elektryfikacja pojazdów to decyzja już podjęta. Nie ma od niej odwrotu. – wywiad z dyrektorem zarządzającym PSPA

Elektryfikacja pojazdów to trend, którego nie da się już zatrzymać. Unijne decyzje zostały zaakceptowane przez większość producentów samochodów, co oznacza, że już wkrótce zakup nowego auta z silnikiem spalinowym może być utrudniony. Czy nasz kraj jest gotowy na taką rewolucję? Rozmawiamy z Maciejem Mazurem, dyrektorem zarządzającym Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.