Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
24.07 Ile zarabiają warsztaty? Znamy stawki roboczogodziny. 24.07 Nowe klucze dynamometryczne popularnego dystrybutora. Zakres “od napraw pojazdów, po przemysł lotniczy”. 24.07 Volkswagen T5 nie osiąga temperatury roboczej – porada techniczna 24.07 Nowe filmy szkoleniowe na kanale YouTube MotoFocus 24.07 Dopłaty do używanych elektryków. Jakie zalety i jakie konsekwencje?

Polcar

Mariaż NEXUS i Stellantis – co z niego wyniknie? Wywiad z dyrektorem generalnym NEXUS, Gaëlem Escribe.

Ogłoszona niedawno informacja o podjęciu ścisłej współpracy pomiędzy NEXUS Automotive International – globalną grupą zakupową w branży części zamiennych a koncernem Stellantis – jednym z największych na świecie producentów samochodów, zadziwiła wielu uczestników rynku motoryzacyjnego. Na czym będzie polegać ta kooperacja oraz jaki ma związek z rozwojem marki własnej NEXUS – DRIVE+? Między innymi o […]

Polskie firmy na targach Automechanika Frankfurt 2021

Zorganizowane po raz pierwszy po przymusowej przerwie pandemicznej targi Automechanika Frankfurt 2021 były wydarzeniem o wiele skromniejszym niż w przeszłości. Polskę reprezentowało na nich kilkanaście firm. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd prezentowanych przez nie ekspozycji.

Nowości Polcar w II kwartale roku

W II kwartale 2019 roku ofertę Polcar zasiliło blisko 2300 nowych referencji.

Progi i reperatury do aut dostawczych – nowy katalog Polcar

Polcar opublikował nowy katalog progów i reperatur do aut dostawczych – edycja 2019.

Nowości w ofercie klimatyzacji Polcar

Na nadchodzący sezon Polcar rozszerzył ofertę z zakresu układu klimatyzacji o blisko 250 nowych referencji.

Katalog spinek i elementów montażowych Polcar

Polcar w celu ułatwienia doboru spinek i elementów montażowych opublikował ich katalog.

Nowe referencje w Polcar

W ofercie Polcar pojawiło się blisko 2900 nowych referencji dotyczących oświetlenia, części nadwozia, a także filtrów czy elektryki.

Nowości asortymentowe firmy Polcar

W trzecim kwartale 2018 roku Polcar wprowadził do oferty 2300 nowych referencji.

Oryginalne i oryginalne: czyli O & Q w oznaczeniach części samochodowych

Skąd się wzięło oznaczenie części zamiennych: O, Q, P, Z i co ma to wspólnego z przepisami Unii Europejskiej w zakresie prawa konkurencji? Dodamy dalsze skróty: BER (z angielskiego) i GVO (z niemieckiego)? Polski skrót się nie przyjął, a pełna nazwa aktów prawnych potrafi zniecierpliwić najwytrawniejszych graczy w „chińczyka”, zwanego też czasami grą „człowieku, nie […]

Nowości Polcar w drugim kwartale roku

W drugim kwartale 2018 roku oferta Polcar została rozszerzona o blisko 2200 referencji.

Polcar jest polskim dystrybutorem części samochodowych, skupiającym się przede wszystkim na sprzedaży elementów nadwozia oraz innych części niezbędnych do przeprowadzania napraw powypadkowych. Katalog Polcar liczy ponad 160 tys. pozycji i zapewnia szerokie pokrycie rynku w wielu segmentach asortymentowych. Polcar istnieje od 1986 r., od początku będąc przedsiębiorstwem z w 100% polskim kapitałem. Firma działa jednak także na innych rynkach, prowadząc eksport. Polcar posiada własną markę części SRLine, w ramach której oferowany jest szeroki asortyment części – od amortyzatorów po żarówki. Więcej informacji na temat firmy Polcar oraz jej produktów, można znaleźć w artykułach z tej kategorii.